Recenze absinth Pernod

Recenze absinth Pernod
9.2
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Absinth s tradiční recepturou od historicky známého a světově oblíbeného výrobce vám nabídne výrazně zelenou barvu a bylinkovou chuť pelyňku, anýzu, fenyklu a koriandru.
Klady
Světová značka
Klasická receptura
Výrazná chuť
Zářivá barva
Přírodní výroba bez chemie
Zápory
Pro někoho možná moc hořký
Lahev vypadá spíše jako víno

Legendární francouzský absinth Pernod je oblíbenou klasikou, která patří mezi nejznámější svého druhu. Pokud chcete ochutnat pravý hořký absint vysoké kvality, bude dobrou volbou.

V našem článku nejlepších absintů najdete i další tipy. Také zde zjistíte, čím se při výběru pravého a kvalitního absintu řídit či jak ho pít.

Hodnocení vybraných vlastností – absinth Pernod

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba – 10/10

Pernod je jedním z absintů, který není možné v našem srovnání vynechat. Tato značka má tradici již od roku 1797. Jejím zakladatelem byl Henri-Louis Pernod, který svou první destilerku absinthu otevřel ve Švýcarsku spolu s dalším významným průkopníkem absintu Daniel-Henri Dubiedem. Následně pak byla spuštěná i větší palírna v Pontarlier, kde vznikl historický věhlas tohoto zajímavého nápoje. Pokud tudíž chcete ochutnat pravý absint, jaký se pil v dřívějších dobách, bude Pernod jednoznačnou volbou číslo jedna.

Za zmínku rozhodně stojí, že byl Pernod v soutěži na San Francisco World Spirits Competition zvolený jako nejlepší absint v roce 2013, což vypovídá o jeho kvalitě. Kromě tohoto recenzovaného absintu vyrábí firma Pernod Ricard také slabší variantu nápoje podobné chuti – anýzový likér s názvem Pastis Pernod.

Receptura absinthu Pernod – 8,5/10

Jak již bylo zmíněno, absinth Pernod patří mezi tradiční nápoje s původním postupem výroby. Receptura z 19. století je ověřená časem a u milovníků absintů stále velmi oblíbená. Pernod má květinové aroma a suchou hořčejší chuť, ve které ucítíte tradiční absintové bylinky jako anýz, fenykl a koriandr. V tomto jemném vinném destilátu dále najdete i yzop lékařský, meduňku a samozřejmě výrazný pelyněk z Pontarlier, kterým se tato značka proslavila.

Pernod můžete pít samotný s vodou nebo jej použít do míchaných absintových koktejlů. Jeho výroba je čistě přírodní. V absintu nenajdete žádná přidaná dochucovadla. Také je bez jakéhokoliv podílu cukru. Vše je založeno pouze na bylinkách, jejich destilaci a maceraci. Alkohol zde dosahuje 68 %, což řadí Pernod ke klasickým ani příliš slabým ani příliš silným absintům.

Barva a balení – 9/10

Lahev absintu Pernod na první pohled trošku připomíná víno a není příliš nápadná. Zaujme vás na ní hlavně zelená barva nápoje. Je také snadno zaměnitelná za anýzový likér této značky. Kromě popisu výrobku vám s rozlišením na první pohled pomůže etiketa – absint ji má v dolní části lahve. Objem Pernodu je 0,7 litru.

absint pravý Pernod

Barva tohoto absintu je hodně výrazně zeleno-žlutá, přesně tak, jak by měl tento nápoj správě vypadat. Pro někoho může být jasná barva až podezřele ukázková, avšak výrobce do něj nepřidává žádná umělá barviva a spoléhá se jen na přírodní složení produktu. Po přidání vody se zpočátku stane Pernod zeleně brčálovým. S postupným doléváním se již hezky zakalí do podoby zelené mlhy.

Absinth Pernod – celkové hodnocení

Pernod je tradičním výrobcem s dlouhou historií a tudíž rozhodně nemůže chybět v našem srovnání. Doporučujeme ho pro náročnější milovníky absintů. Má poměrně výraznou a hořkou chuť. Rozhodně vám však představí pravou podobu absintu v celé své kráse. Při míchán s vodou na něm oceníte výrazně zelenou barvu, která byla vytvořená jen pomocí bylinek bez chemie. Ačkoliv lahev spíše připomíná víno, najdete uvnitř pravý absint ve své klasické podobě.

Pernod

9.2
Perfektní
Klady
Světová značka
Klasická receptura
Výrazná chuť
Zářivá barva
Přírodní výroba bez chemie
Zápory
Pro někoho možná moc hořký
Lahev vypadá spíše jako víno
Recenze absinth Pernod
Sečteno a podtrženo
Absinth s tradiční recepturou od historicky známého a světově oblíbeného výrobce vám nabídne výrazně zelenou barvu a bylinkovou chuť pelyňku, anýzu, fenyklu a koriandru.

Kdo chce o absinthu vědět víc, může se podívat, jaké míchané nápoje z něho lze vykouzlit ve článku jaký je nejlepší absinth a jak ho správně pít. Pokud Pernod není to pravé co hledáte, zkuste výborný (a cenově dostupný) český absinth od Žufánku.

Podobné články

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...