Recenze whisky Jack Daniels No.7

Dárková kazeta Jack Daniel´s No.7
7.3
Velmi dobrá
Sečteno a podtrženo
Sympatické aroma a lahodná chuť. Sladké tóny karamelu, vanilky a medu dominují chuti i vůni. Závěr je jemný a velmi krátký. Tato whisky zachutná téměř každému a hodí se i pro celovečerní popíjení s přáteli.
Klady
Příjemné aroma
Sladká chuť
Zachutná téměř všem
Velký výběr dárkových balení
Zápory
Krátký závěr
Jednoduché aroma i chuť

Jack Daniel´s No.7 patří mezi nejoblíbenější Tennessee whiskey již dlouhou řádku let. Protože má pro nás složitý název, většinou si to zjednodušíme na Jack Daniels. Tahle whisky se těší velké oblibě po celém světě. Rozhodli jsme se na tento ikonický nápoj podívat blíže. Jak dopadl v našem testu, se dočtete níže.

Kromě legendárního Jacka Danielse jsme pro vás testovali také další slavné whiskey a bourbony. Porovnávali jsme nakouřené skotské whisky, jemné irské destiláty i sladké americké whisky. Nevynechali jsme ani ty tuzemské. Které whisky to u nás vyhrály?

Hodnocení vybraných vlastností whisky Jack Daniels

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 7/10

Jack Daniel´s No.7 je nejprodávanější americkou whiskey z Tennessee. Je tolik oblíbený pro svou výjimečnou chuť, která se zamlouvá široké veřejnosti. Ta je výsledkem specifického výrobního procese, který se drží již 150 let staré tradice.

Základními suroviny jsou kukuřice, ječmenný slad a žito. Po kvašení a pálení se destilát filtruje přes 3 metry silnou vrstvu dřevěného uhlí. A nejedná se o jen tak ledajaké uhlí, ale o spálené dřevo z cukrového javoru. Trvá celých 45 dní, než se destilát přefiltruje přes silnou vrstvu uhlí a je připraven k uložení do sudů.

Jako každá Tennessee whisky i Jack Daniels musí zrát v nových, požárovaných sudech. Vnitřní stěny sudů z dubového dřeva jsou opalovány ohněm, dokud jejich povrch nezčerná. Díky této úpravě whisky během zrání získá svou specifickou chuť a aroma. Whisky pak leží v sudech minimálně 4 roky.

Tennessee whisky
Jack Daniel´s No.7

Chuť a vůně whisky Jack Daniels – 7/10

První, co ucítíte, je příjemná ovocná vůně. Možná vám připomene ovocnou žvýkačku či gumové medvídky. Následuje vanilkové aroma a vůně dubového dřeva. Jack Daniels se může pochlubit jedinečnou vůní, která sice není extra komplexní, ale je velmi příjemná a zalíbí se téměř každému.

Obdobně lze popsat i jeho chuť. Dominuje v ní sladká vanilka, skořice a karamel. Někteří po ochutnání prý ucítí také zralé banány a med, asi záleží na každém jazýčku. Zakončení je jemné, ale velmi krátké. Jack má nekomplikovanou, přímočarou chuť. Na pomalé upíjení nemá dostatečnou kvalitu. Ale pokud hledáte whisky, kterou budete pít celý večer spolu s přáteli, pak je Jack Daniel´s No.7 ideální.

Barva a balení – 8/10

Jack Daniels je natolik slavný a rozšířený, že jeho láhev poznáte i bez etikety. A to často i v případě, že whisky vůbec nepijete. Hranatá láhev s čtvercovou základnou je opravdu unikátní. Spolu s černou etiketou tvoří elegantní a zároveň mužnou kombinaci. Design láhve i etikety má minimum dekoračních prvků, přesto nelze říct, že by byl nudný a nezajímavý.

Vzhledem k velké popularitě je Jack Daniels No.7 k dostání také v dárkovém balení. Své přátelé či rodinu můžete potěšit nejen lahví jejich oblíbené whiskey, ale i sadou skleniček, placatkou nebo adventním kalendářem. Skvělým dárkem je obří láhev s kolébkou pro snadné nalívání.

Dárková kazeta Jack Daniel´s No.7
Dárková kazeta s placatkou
Dárková láhev Jack Daniel´s No. 7
Láhev 3 l s kolébkou

Celkové hodnocení whisky Jack Daniels

Není divu, že Jack Daniel´s No.7 patří mezi nejoblíbenější whisky na světě. Jeho jemná sladká chuť i vůně dokáže oslovit širokou veřejnost. Chuť i aroma nejsou tak komplexní, jako v případě dražších a kvalitnějších whisky. Přesto Jack chutná i voní velmi dobře. Kombinaci karamelu, vanilky a medu si oblíbí snad každý. Jedná se o whiskey, kterou můžete s přáteli popíjet celý večer.

Whisky Jack Daniels No.7

7.3
Velmi dobrá
Klady
Příjemné aroma
Sladká chuť
Zachutná téměř všem
Velký výběr dárkových balení
Zápory
Krátký závěr
Jednoduché aroma i chuť
Dárková kazeta Jack Daniel´s No.7
Sečteno a podtrženo
Sympatické aroma a lahodná chuť. Sladké tóny karamelu, vanilky a medu dominují chuti i vůni. Závěr je jemný a velmi krátký. Tato whisky zachutná téměř každému a hodí se i pro celovečerní popíjení s přáteli.

Máte chuť na něco ostřejšího? Pak vyzkoušejte skotskou whisky Laphroaig 10y. Tato vyzrálá whisky s nezapomenutelným kouřovým aroma a medicínskou chutí rozhodně stojí za ochutnání. Jak si vedla v našem testu nejlepších whisky se dočtete v naší recenzi.

Samozřejmě netestujeme jen whisky, ale už jsme vyzkoušeli mnohé alkoholy. Které a jak dopadly se můžete dozvědět ve shrnutí s názvem nejlepší alkoholické nápoje.

Podobné články

Whisky a doutník

Nejlepší whiskey

Pití whiskey, to je rituál. Ať už je to skotská, irská nebo whiska z jiného kouta světa.

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...