Recenze Martini Vermouth Bianco

Martini Bianco recenze
8.0
Skvělý Vermut
Sečteno a podtrženo
Vynikající polosladký vermut, který je skvělý na ledu i s tonikem. Má výrazné vanilkové aroma a lehce nahořklý závěr. Je ideální do koktejlů, ale chutný i samostatně.
Klady
Květinovo-citrusové aroma
Výrazná chuť vanilky
Lehce nahořklý závěr
Perfektní s tonikem
Zápory
Pouze holá láhev

Zapomenout při testování vermutů takovou značku jako je Martini, by bylo víc než jen hrubé opomenutí. Martini a vermut k sobě prostě patří. Dnes se podíváme na Martini Bianco. Co vám tento polosladký vermut může nabídnout i jak si jej nejlépe vychutnat, zjistíte v následující recenzi.

A jaké další značky a druhy vermutů jsme ještě ochutnali? To a mnohem více se dočtete v našem novém článku nejlepší vermuty. Čekají na vás skvělé tipy na vermuty pro každou příležitost. Podívali jsme se i na historii tohoto fortifikovaného vína i způsoby, jak vermut správně podávat.

Hodnocení vybraných vlastností Martini Bianco

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 8/10

Pokud se těšíte, že vám prozradíme recept na výrobu Martini Bianco, tak vám musíme zklamat. Přesný seznam ingrediencí i výrobní postup si společnost Martini nechává pro sebe. V současné době jej znají pouze 2 lidé. Master Blender, jenž má na starost vinný blend a Master Herbalist, který vybírá bylinky a jiné suroviny pro maceraci.

Martini Bianco vermut recenze
Martini Vermouth Bianco

Něco o původu Martini Bianco však přeci jen víme. Hrozny na jeho výrobu pocházejí z regionu Emilia Romagna v Itálii. Jedná se o odrůdu Trebbiano. Dalším druhem hroznů, které tvoří základ tohoto vermutu je odrůda Cataratto, jež roste na Sicílii. Které byliny se následně do vína přidávají, vám bohužel neřekneme. Není však pochyb, že se jedná o pečlivě vybraný mix rostlin a koření. Master Blender Livio Prandi každý rok osobně ochutná přes 500 bylin, aby se ujistil, že na výrobu vermutů značky Martini budou použity jen ty nejkvalitnější suroviny.

Martini Bianco a jeho chuť a vůně – 9/10

Přesné složení tohoto vermutu sice neznáme, ale jeho aroma a chuť nám může leccos napovědět. Podobně jako Cinzano Extra Dry, které jsme pro vás testovali v minulém článku, také zde nás překvapila jemná vůně bylinek. V nose nás zašimral rozmarýn, tymián ale také citrusy a sladké broskve. Co však ve vůni i chuti hraje hlavní roli, je vanilka. Díky ní je aroma i chuť vermutu Martini Bianco nezaměnitelná.

Martini Bianco koktejl
Martini Tonic

Martini Bianco na ledu má rozhodně své kouzlo, ale v míchaných koktejlech dokáže tento vermut skutečné divy. Na doporučení výrobce jsme jej vyzkoušeli spolu s tonikem a ledem. Tonik skvěle doplní výrazné tóny vanilky a podstatně zjemní jinak trochu ostřejší závěr. Ochutnali jsme také slavné Dirty Martini, a i zde nás čekalo příjemné překvapení. K 25 ml vermutu jsme přidali 150 ml vodky a 25 ml slaného nálevu z oliv. Tento možná zvláštní mix společně vytváří velmi zajímavou kombinaci, která rozhodně stojí za ochutnání.

Barva – 8/10

Přesto, že je Martini Bianco nejsvětlejší vermut z nabídky této značky, není čirý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ve skutečnosti má jemně zlatou barvu, která vám může připomínat slámu. Ve sklence tento decentní odstín sice není příliš patrný, ale když se zaměříte na láhev, jistě si jej všimnete.

Balení – 7/10

Láhev vermutu Martini vám svým designem dech asi nevyrazí. Tím však neříkáme, že by Martini Bianco vypadalo špatně. Láhev má vcelku tradiční tvar a klasické je také rozmístění etiket. Co vás však na první pohled jistě zaujme, je vskutku skvěle vymyšlené logo. Takzvaný ball and bar design neboli koule a pruh, je neodmyslitelně spjat s touto značkou. Červená koule v pozadí nápisu Martini symbolizuje zapadající slunce. Že tento motiv funguje, potvrzuje mimo jiné i fakt, že současná podoba loga se používá již od roku 1929.

martini vermut recenze
Vermuty Martini

Celkové hodnocení Martini Bianco

Martini Bianco právem patří mezi nejoblíbenější aperitivy. Tento polosladký vermut se hodí nejen na pomalé upíjení, ale oceníte jej především v míchaných nápojích. Jeho jemná vanilková vůně přímo vybízí k ochutnání. Chuť je velmi dobře vyvážená. Sladké tóny jsou doplněny lehce nahořklým závěrem. Vermut Martini Bianco se nám nejvíce osvědčil s tonikem či v koktejlech jako je Dirty Martini či Martini Royale.

Martini Vermouth Bianco

8.0
Skvělý Vermut
Klady
Květinovo-citrusové aroma
Výrazná chuť vanilky
Lehce nahořklý závěr
Perfektní s tonikem
Zápory
Pouze holá láhev
Martini Bianco recenze
Sečteno a podtrženo
Vynikající polosladký vermut, který je skvělý na ledu i s tonikem. Má výrazné vanilkové aroma a lehce nahořklý závěr. Je ideální do koktejlů, ale chutný i samostatně.

Martini Dry koktejl patří k nejoblíbenějším koktejlům na světě. Pro jeho přípravu se perfektně hodí Cinzano Extra Dry. Tento suchý vermut vynikne nejen v máchaných nápojích, ale vychutnat si jej můžete i před dobrým jídlem.

Podobné články

Druhy sherry

Nejlepší sherry vína

Že scherry patří mezi fortifikovaná vína už víme, ale jak má vlastně chutnat a jak se má pít?

Nejlepší vermut

Nejlepší vermut

Vermuty jsou oblíbené pití a to nejen jako aperitiv. Červený, růžový, suchý, sladký…