Adventní ginový kalendář 2024

Ginový adventní kalendář pro muže
9.8
Skvělý
Sečteno a podtrženo
Pokud chcete někoho překvapit, případně ochutnávat dobré giny jen ve dvou, tak tohle určitě doporučujeme vyzkoušet. Ginová degustační sada obsahuje 24 skvělých vzorků ginů a rozhodně vás potěší i překvapí. Doporučujeme i jako dárek ve kterémkoliv ročním období, tedy nejen jako ginový adventní kalendář.
Klady
Zajímavý výběr vzorků z celého světa
Ochutnáte 24 vzorků aniž byste kupovali velké lahve
Krásná sklenička jako dárek
Etikety one design nerozptylují pozornost
Zápory
Bez možnosti zapisovat si vlastnosti do drink listu
Jednotné etikety (pro někoho klad, pro někoho zápor)

Letos tu máme novou výzvu. Tradiční testování rumového adventního kalendáře jsme opustili a dostali jsme příležitost otestovat ginový adventní kalendář. Co jsme u toho zjistili, co se nám líbilo a který z testovaných ginů bychom si rozhodně objednali ve větším balení? Jelikož jsme během kratší doby splečně ochutnali 24 zajímavých vzorků ginů z adventního ginového kalendáře, troufáme si říct, že dobrého ginu není nikdy dost.

Doporučujeme si ginový kalendář objednat včas. Při ochutnávání totiž můžete zjistit, že si budete chtít některý z testovaných ginů objednat jako dárek k Vánocům. Tak abyste to stihli v pohodě a netlačil vás potom čas.

Hodnocení ginového adventního kalendáře

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10

Balení – jak byl ginový kalendář zabalený?

Objednaný adventní ginový kalendář přišel velmi rychle, tady palec nahoru za tu rychlost. V Čechách jsme rozmazlení a i 2 dny se nám zdají jako dlouhá doba. Tak tady můžeme shop alkohol.cz jen pochválit. Jeden den objednáno, druhý den zpráva, že je na cestě a ještě tentýž den doručeno. Pokud na dárek spěcháte, tak tady se bát nemusíte.

Navíc se jedná o alkohol ve skleněných lahvičkách a tak musí být balení bezpečné. Ginový kalendář je zabalený velmi důkladně, aby se nemohlo stát, že bude doručena jen část. Došel naprosto v pořádku a my mohli začít s testováním.

adventní kalendář pro muže

Design – jak ten ginový adventní kalendář vypadá?

Zpracování základní krabičky je velmi hezké. Navíc oceňujeme, že se jedná o univerzálně vyřešený design, kdy můžete tuhle skvělou věc (myslíme tím ginový adventní kalendář) použít i mimo adventní a vánoční čas. Je to prostě 24 zajímavý vzorků ginu a pokud hledáte dárek třeba k narozeninám, tak je to zajímavý nápad. Prostě degustační sada ginů vhodná pro jakýkoliv čas.

Malinko nám tam chyběl záznamový aršík, na který jsme byli poslední roky zvyklí z adventního kalendáře, ale vzali jsme normální papír z tiskárny a na poznámky bylo tak víc místa. Vyskytly se i humorné poznámky a přátelé mi do toho vesele domalovávali smajlíky podle toho, jak jim který gin chutnal.

Fotky osvětlení a nastavení monitoru trochu zkresluje barevnost, ale mohu vás ujistit, že barva je decentní, laděná do tmavé šedé. Máte pocit, že jste v anglickém klubu a za chvíli vám číšník přinese doutník.

Co všechno testovaný adventní kalendář obsahuje?

Když jsme vybalili krabici, pod odklápěcím víkem jsme našli 24 políček s čísly pod kterými se skrývaly giny a také jedno velké políčko s ukrytou krásnou sklenkou. Sklenička tulipánového tvaru je pro ochutnání ginu vhodná a tahle byla na malé nožce – což vidíte na fotce. Je tentokrát s potiskem Alkohol.cz, ale je velmi vkusně vyvedená a gin z ní chutnal výborně. Pokud ochutnáváte s partnerem nebo více přáteli, prostě si nějaké další skleničky doplňte. Kdo chce degustovat gin, musí být připraven, jinak si nalejte mléko do hrnku a myslet na to „jaké by to mohlo být.“

Pokud vás zajímá, který alkohol se má pít z jaké sklenky, tak o tom také máme zajímavý článek.

Samozřejmě, uvnitř 24 okének byly také ty zajímavé malé lahvičky o obsahu 20 ml se vzorky ginů ze všech možných koutů světa. Jak se na adventní kalendář sluší a patří, nejsou okénka seřazená a číslo pro každý den si musíte najít. Ale je to daleko přehlednější než třeba čokoládový adventní kalendář. Zajímavé na tomhle ginovém adventním kalendáři je to, že lahvičky jsou one design. Všechny vypadají na pohled stejně. Je to výhoda, nebo nevýhoda? Zpočátku se nám to zdálo horší, ale máme online dobu, stačilo googlit a originál lahve si k tomu přiřadit. A to opravdu stojí za to.

Lahvičky v ginovém kalendáři

Průběh testování – osobní zkušenosti

Neměli jsme tentokrát v plánu testovat ginový kalendář celých 24 dní kdy trvá adventní čas. Chtěli jsme porovnat vzorky rychleji, abychom si dobře pamatovali předchozí chutě a vůně a mohli vám napsat jaký ten ginový adventní kalendář vlastně je. Za tím účelem jsme se sešli ve 5 lidech a rozdělili jsme se na pánský a dámský tým. Vypadá to, že na 5 lidí je lahvička o obsahu 0,02 l málo, ale když se chce, všechno jde. Testování probíhalo ovoněním, lehkým ochutnáním a dochutnáním. Každy kdo o daný vzorek měl zájem, měl šanci ho ochutnat. Kupodivu ty testovací lahvičky opravdu mají dostatečný obsah.

V průběhu jsme narazili na zajímavé, velmi zajímavé, vonící i méně vonící a dokonce i barevné giny. Ti z nás, kteří giny mají rádi si občas „pošmákli“ na nějaké zajímavé novince a ti, kteří gin tolik neznají zase docela zajímavě hodnotili třeba vůně. Díky internetu jsme si i danou věc (gin) dohledali a když jsme třeba pátrali co že to je za vůni, pomohlo nám to. Ale s informacemi z internetu jsme vždycky počkali až po ochutnání.

Nebudu tady popisovat podrobně všech 24 vzorků ginu. Nechte se ginovým adventním kalendářem překvapit sami. Ale u žen naprosto bezkonkurenčně vyhrál vzorek č. 6 (McQueen Violet Fog) a muži byli překvapení skvělou chutí i vůní japonského ginu (Roku Gin). Pro zajímavost uvedu ještě to, že giny se lišily i obsahem alkoholu, měli jsme tam i gin se 44 % a samozřejmě většina jich byla klasicky s obsahem alkoholu někde mezi 37,5 – 40 %. Na trhu se dají najít i giny s 60% obsahem alkoholu.

Vypitý ginový degustační kalendář

Protože nás testovalo 5, názory se lišily a přátelské hádky byly skoro u každého vzorku. Došlo i na sázky „co že to tedy je za vůni když to není jalovec“ a pokud vím, objevilo se i několik názorů na to, co by kdo chtěl k Vánocům. Jen 3 vzorky z celého packetu přátelé označili za špatné, tedy že jim nechutnaly. To ale neznamená, že si nemohou najít jinde své příznivce. Také u vůní byl velký rozdíl ve vnímání. Ženy asi cítí trochu jiné vůně než muži a díky tomu to také bylo zajímavé.

Co nás ale velmi překvapilo je různorodost chutí a vůní u ginů. Asi jsme zatím v této oblasti málo vzdělaní a málo ochutnáváme. Stačí nám žufánek, Hendrix a Bombay a máme pocit, že ginový svět známe. Tak to jsme na velkém omylu (ostatně dostali jsme při testování docela přednášku o ginech, jejich degustaci a dokonce i jejich historii) a naštěstí máme v partě 2 lidi, kterým gin není cizí a mohli nás tedy do kouzelného ginového světa trochu uvést.

Celkové hodnocení rumového kalendáře

Ginový adventní kalendář pro rok 2023 se opravdu povedl, je v něm dostatek chutných klasických ginů (co je to vlastně klasika u ginu) a zároveň dostatek zajímavostí k testování a zkoumání. Krabice je krásná a univerzální, takže nemusí jít jen o dárek na advent, ale o celoroční možnost dárku a degustace. Lahvičky mají etikety v jednotném designu, ale obsahují dostatečné informace o daném ginu. Můžete si je tedy velmi snadno dohledat a zakoupit třeba právě na Alkohol.cz. Součástí balení je i vhodná sklenka a ta vám zústane jako připomínka skvělého zážitku při ochutnávání. Protože gin vám dlouho nevydrží, ten se prostě pije sám 🙂

Jak vypadají některé lahve v originále? Jsou prostě originální. Gin není nic nudného a lahve tomu odpovídají. Klasika pro london dry gin i zajímavé designové kousky. Nás to prozkoumávání potěšilo a zaujalo, tak proč ne i vás?


Adventní ginový kalendář

9.8
Skvělý
Klady
Zajímavý výběr vzorků z celého světa
Ochutnáte 24 vzorků aniž byste kupovali velké lahve
Krásná sklenička jako dárek
Etikety one design nerozptylují pozornost
Zápory
Bez možnosti zapisovat si vlastnosti do drink listu
Jednotné etikety (pro někoho klad, pro někoho zápor)
Ginový adventní kalendář pro muže
Sečteno a podtrženo
Pokud chcete někoho překvapit, případně ochutnávat dobré giny jen ve dvou, tak tohle určitě doporučujeme vyzkoušet. Ginová degustační sada obsahuje 24 skvělých vzorků ginů a rozhodně vás potěší i překvapí. Doporučujeme i jako dárek ve kterémkoliv ročním období, tedy nejen jako ginový adventní kalendář.

Podobné články

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….