Nejlepší hry na domácí party

Hry na různé společenské akce, večírky a oslavy vždy neodmyslitelně patřily. A nemáme na mysli jen dětské oslavy. Vhodně vybrané hry si na večírcích v pohodlí domova rádi zahrají i dospělí a dospívající.

Nejlepší hry na domácí Party

Jste společenští, rádi se bavíte, ale také si rádi zasoutěžíte nebo něco zahrajete? Pořádáte u vás doma párty s přáteli nebo dětskou oslavu? Pak by vás mohly zajímat následující řádky, kde se dozvíte, jaké hry jsou na párty ty nejlepší.

Recenze deskové hry Párty Alias – Nejlepší společenská hra na párty

Desková hra Párty Alias

Párty Alias je sázka na jistotu. Hra zaručeně rozproudí atmosféru v jakékoliv kolektivu a hodně se u ní nasmějete. Zahrát si jí můžete na rodinné sešlosti, ve skupině přátel nebo na různých dalších společenských akcích. Desková hra Párty Alias rozvíjí kreativitu a spolupráci a testuje sehranost členů v týmu.  Těšit se můžete na vysvětlování slov pomocí jiných výrazů, pantomimu, na popisování slavných osobností, hledání rýmů nebo na vyjmenování co nejvíce slov na určité písmeno.

Pravidla hry Párty Alias jsou trochu složitější, ale jistě se s nimi hravě poperete. Ve hře budete různými způsoby hádat a vysvětlovat slova z kartiček. Čím více se vám to bude dařit, tím rychleji budete postupovat v herním plánu po políčkách do cíle. Nejdřív se rozdělíte do týmů, které budou mezi sebou soupeřit. Na splnění úkolu, který na vás čeká budete mít omezený čas přesýpacími hodinami. Na hraní deskové hry Párty Alias je třeba si vyhradit dostatek volného času. Minimální počet hráčů je 4 a hra je vhodná pro dospělé a děti od 11 let.

Recenze taneční podložky X-PAD PROFI Version Dance Pad – Nejlepší taneční párty zábava

Taneční podložka X-PAD PROFI Version Dance Pad

Taneční podložka X-PAD PROFI je ideální zábavnou hrou na párty. Vysoce kvalitní provedení si pochvaluje mnoho současných uživatelů. Na podložce najdete celkem 10 aktivních polí s 8 šipkami. Šipky jsou vyztužené a vyvýšené pro přesný hmatový vjem při tanci a snadnější orientaci.  X-PAD PROFI je taneční podložkou, která splňuje i vysoké požadavky, které mají pokročilí hráči. Byla vyvinuta tak, aby byla vysoce odolná a zároveň plně funkční. Tančení je komfortní díky molitanové výplni, a navíc šetří vaše klouby. Podložka má vysoce citlivé snímače pohybu, není hlučná a je snadno přenositelná díky vyjímatelné molitanové výplni. Tato taneční podložka je vhodná pro malé i velké tanečníky. V nastavení si můžete upravit obtížnost tančení. Zapojení a ovládání hry zvládnou i malé děti.

 Při tančení si budete užívat mnoho hudební a taneční zábavy díky 2 hrám, které dostanete jako dárek k nákupu. A i kdyby vám ani to nestačilo je možné si zdarma pomocí instalátoru DDR.CZ stáhnout dalších tisíce volně dostupných legálních skladeb na internetu. Oceňujeme také možnost multiplayeru, kdy je současně možné připojit až 8 tanečních podložek k počítači.

Recenze párty hry Krycí jména – Nejlepší česká desková párty hra

Desková hra Krycí jména

Tato hra vznikla v Česku a je oblíbená nejen u nás, ale také v zahraničí. Krycí jména jsou ideální společenskou hrou na párty. Taky aby ne, ve Velké Británii získala Krycí jména v roce 2016 titul „Nejlepší párty hra“ a téhož roku v Německu vyhrála krycí jména ocenění „Spiel des Jahres 2016“. Zahrajte si na tajné agenty a odhalte krycí jména všech agentů ve vaší divizi. Krycí jména jsou ideální kreativní stolní párty hrou na procvičení mozkových závitů zábavnou formou. Jedna hra vám navíc nezabere déle než půl hodiny. Hra je vhodná pro děti od 10 let a dospělé a dá se hrát ve 2-8 hráčích.

Na začátku hry se hráči rozdělí do dvou špionážních týmů (modrý a červený). Oba týmy si vyberou svého hlavního špióna, který zná identity všech agentů ve hře. Hlavní agenti poskytují jednoslovné nápovědy svému týmu, které se vztahují k co největšímu počtu krycích jmen členů agentů divize uvedených na kartičkách rozložených v tabulce 5×5 na stole. Vyhrává ten tým, který jako první odkryje identity všech agentů svého barevného týmu. Ve hře můžete pomoci špatným odhadem soupeři, špatně označit náhodného kolemjdoucího nebo odhalit identitu nájemného vraha, v takovém případě váš tým okamžitě prohrává a hra končí.

Karetní party hra Výbušná koťátka Přisprostlá edice – Vtipná hra na párty s kočičím motivem

Výbušná koťátka Přisprostlá edice

Už jste hráli na domácí párty kočičí ruletu? Že ne, pak zkuste tuto peprnější verzi zábavné hry. Výbušná koťátka jsou velmi oblíbenou karetní hrou, která osvěží jakoukoliv párty. Výbušná koťátka v Přisprostlé edici vás zaručeně rozesmějí. Jsou vhodnou hrou na párty pro teenagery i dospělé. V balíčku naleznete 56 karet s různými vtipnými texty a kočičími ilustracemi. Cílem hry je vyhnout se kartám Výbušných koťátek, případně svému výbuchu zamezit. Hra je vhodná pro 2-5 hráčů, ale pokud vlastníte základní sadu karet hry Výbušné koťátka, kterou při hře použijete, pak může hrát až 9 hráčů.

Hra je velmi napínavá, a navíc vám nezabere moc času. Pravidla hry jsou jednoduchá. Během hry si hráči postupně dobírají karty z balíčku karet a modlí se, aby nenarazili na výbušné koťátko. Hodně karet pomáhá se při výbuchu zachránit. Hráč může v jednom kole provést neomezený počet tahů a na konci svého tahu lízá kartu. Kromě základní verze párty hry Výbušná koťátka a Přísprostlé edice Výbušných koťátek si můžete pořídit i další verze této hry jako jsou Výbušná koťátka Party karty, nebo Výbušná koťátka Recepty na katastrofu. V současné době můžete také dokoupit některé z rozšíření hry.  Výbušná koťátka – Štěkající koťátka, Výbušná koťátka – Strakatá koťátka, nebo Implozivní koťátka.

Stolní hra Dobble – Dětská hra co pohltí i dospěláky

Karetní postřehová hra Dobble

Zahrajte si tuto rychlou postřehovou hru na nějaké párty a uvidíte, že se o kartičky poperete. Hra je vhodná pro děti od 6 let, ale zvládnou jí hrát i menší hráči. V balení naleznete kvalitní odolnou plechovou krabičku s 55 kulatými kartami, kterou kdykoliv můžete přibalit na cesty a zabavit d ěti kdykoliv začnou být rozmrzelé. Karty jsou kvalitně zpracované, jsou tvrdé a jen tak je neohnete.

Princip hry je založen na hledání shodných obrázků na různých kartách. Na každé kulaté kartě je vždy 8 obrázků a na 2 různých kartách je vždy shodný právě jeden symbol, který budete s ostatními hráči hledat. S jedním balíčkem Dobble kartiček můžete hrát až 5 různých her. Dobble nabízí různé varianty této obrázkové postřehové hry. Fanoušky Harryho Pottera jistě potěší Dobble Harry Potter, pro milovníky zvířat bude vhodná varianta Dobble ZOO, další varianty, které můžete zakoupit jsou Dobble Tlapková patrola, Dobble Večerníček, Dobble Frozen, Dobble Star Wars The Mandalorian nebo Dobble Disney Princezny.

Párty karaoke mikrofon – Teddies Mikrofon karaoke Bluetooth zlatý

Hry na párty
Teddies Mikrofon karaoke Bluetooth zlatý

Kdo by si čas od času nechtěl na párty zazpívat. Hodně srandy a muziky si užijete s karaoke mikrofonem od firmy Teddies. Tento mikrofon s Bluetooth můžete propojit se svým telefonem, PC, tabletem, mp3 nebo mp4. Spárovat zařízení můžete pomocí Bluetooth nebo pomocí kabelu s AUX konektorem. Mikrofon také obsahuje slot pro TF card. Hudbu tedy můžete přehrávat i uloženou na kartě. Délka jednoho nabíjení je cca 4 a půl hodiny a na plný pecky si můžete užívat nerušené karaoke zábavy až po dobu 9 hodin. Na mikrofonu lze nastavit hlasitost, intenzitu hudby a ozvěny. Navíc tuto šikovnou vychytávku zakoupíte okolo krásných 800 korun.

Další párty hry, kterými můžete rozproudit večer

Pokud již je večírek v plném proudu a vy nemáte doma žádnou vhodnou párty hru, pak na následujících řádcích vám doporučíme několik her, ke kterým nebudete potřebovat víc než to, co máte doma.

Společenské hry na párty pro dospělé

Hry na párty
Chlastací hra na párty – Beer pong

Zábavnou hrou na párty by mohl být Tanec s balónkem, citrónem nebo čímkoliv jiným ve dvojicích. Kdy máte předmět mezi svými těly nebo čely a tančíte na hudbu. Komu předmět spadne vypadává. Ti, co vypadnou jako první mohou například za trest jít připravit další rundu.

 Nebo si během tančení zahrajte kolující obálku s úkoly, které si předem napíšete a vložíte do obálky. Během tančení si předáváte obálku a když se zastaví hudba, tak ten, kdo drží obálku si vytáhne jeden papírek a plní úkol, který je na něm napsaný.

Nikdy v životě jsem… je alkoholovou hrou na párty u které se něco dozvíte. Postupně hráči jeden po druhém říkají, co v životě nikdy nedělali. Ti, kteří už zkušenost s danou věcí mají za sebou se napijou.

A co třeba zkusit Beer pong? Ten se hraje ve 4 hráčích a potřebujete k němu pingpongový míček, kelímky s pivem a stůl. Úkolem hráče je hodit pingpongový míček do sopeřových kelímků s pivem. Pokud se trefí, musí soupeř vypít kelímek s pivem.

Více o alkoholových hrách naleznete v článku o nejlepších alkoholových hrách  v dalším našem článku zde na webu.

Zábavné hry na dětskou párty nejen pro děti

Hry na párty
Hry na dětskou párty

Mezi vhodné hry na dětskou párty můžete zařadit mnoho her. Inspirovat se můžete na následujících řádcích.

U klasické verze tiché pošty hráči sedí v kruhu a první pošeptá nějakou zprávu druhému, druhý třetímu, třetí čtvrtému a až se dostane zpráva k poslednímu hráči, tak ten jí řekne nahlas a výsledek se porovná s úvodní zprávou.

Tichá pošta v pohybu se hraje tak, že všichni hráči si stoupnou do řady a otočí se zády. První poklepe na druhého a předvede mu nějakou taneční nebo pohybovou kreaci. A takto postupuje pohybová zpráva až k poslednímu, který předvede všem, co se k němu dostalo. Ten, kdo předváděl kreaci si stoupne zády k hráčům, kteří si dále předávají pohybovou zprávu. Pokud si chcete zahrát znova, tak změňte pořadí hráčů.

Pokud se chcete zasmát tak zkuste dabing. Dabing je vtipnou hrou na párty, kdy budete překvapeni, co z fleku vymyslíte. Propusťte uzdu fantazii, vyberte si nějaký film nebo seriál, rozdělte si role, zapněte video, vypněte zvuk a dabujte.

Nebo si zahrajte Hádej, co to je. Jednomu hráči se zavážou oči a ostatní mu dávají do ruky různé věci. Nebo ho nechají hádat na základě čichu nebo chuti. Počítejte si u hráčů, kdo kolik věcí uhodl a na konci určete vítěze.

Hádej, kdo jsem se hraje tak, že se vybere jeden hráč a tomu ostatní hráči tajně vymyslí nějaké slovo, osobnost, zvíře, a to napíšou na papírek, který mu nalepí na čelo. Hráč pak hádá, kdo je a pokládá otázky na které lze odpovědět ano/ne. Ve hře si můžete stanovit časový limit. Kdo uhádne získává bod a hraje další hráč.

Při Oblékání se vyberou dva hráči, kteří spolu budou soupeřit. Ti se v určeném časovém limitu budou snažit na sebe obléci co největší množství oblečení., Vyhrává ten, který má na sobě více kousků.

Hry na párty
Psané hry na dětskou párty

Kdo by neznal z dětství Jméno, město, zvíře, věc. Zkuste tuto hru zařadit mezi hry na dětskou párty. Pokud jste zapomněli pravidla, pak čtěte dál. Je to vedomostní hra, která bude rozšiřovat znalosti vašich dětí.

Na začátku hry si každý hráč sežene papír a propisku. Kategorie můžete zvolit libovolně, můžete přidat i kategorie jako je země nebo rostlina. Dle počtu kategorií si předpřipravíte na papíře sloupce a do posledního sloupce se pak zapisují získané body. Hra začíná tak, že jeden z hráčů řekne A a začne v duchu přeříkávat abecedu. Druhý hráč pak řekne stop. Ten, kdo přeříkával abecedu řekne nahlas písmeno, u kterého skončil. V tu chvíli všichni začínají psát do kategorií jména, města, zvířata aj. začínající na dané písmeno. Kdo první vypíše všechny sloupce řekne stop a všichni hráči pokládají tužky. 0 bodů získáváte, pokud jste kolonku nevyplnili, jeden bod, pokud jste vyplnili stejné slovo jako některý spoluhráč a dva body získáváte, pokud stejnou odpověď jako vy nikdo další neměl.

Připravte si papíry a sesedněte si společně ke stolu. Kdo, kde a s kým se hraje tak, že jeden z hráčů pokládá otázky a ostatní je píší na papír. Po každé otázce hráči založí papír tak, aby nebylo vidět, co kdo napsal na papír v předchozích kolech a pošle ho po směru hodinových ručiček dalšímu spoluhráči. Otázky můžou vypadat například takto. Kdo tam byl? Kde byl? S kým se sešel? Za jakých okolností? Co tam dělali? Kdo je viděl? Po vyčerpání otázek každý přečte, co mu vzniklo za příběh.


Připravili jsme pro vás i další články věnující se různým hrám. Pročíst si můžete naše doporučení na ty nejlepší deskové hry pro dva, nejlepší deskové retro hrynejlepší deskové hry pro malé děti nebo také recenzi na ty nejlepší erotické deskové hry.