Nejlepší chlastací hry v historii

Kdo je nikdy nehrál, jako by nebyl. Nauč se! Zahraj si! Opij se! Odplaz se! A za měsíc si to zopakuj.

Není mi ještě tolik, abych mohl říct, že jsem všechno viděl, všude byl, všechno pil, všechno hrál a od všeho mám klíče. Stihl jsem si ale několikrát zahrát těchto pár her a s klidným srdcem a tvrdými játry mohu prohlásit, že to byla vždy skvělá zábava a pokaždé zbyla jen matná vzpomínka na průběh i místo konání. 

Na začátku každé chlastací hry musejí být alespoň 2 hráči, ochotní vpravit do sebe mnohdy až nelidské množství alkoholu. A také dostatečná zásoba chlastu, ať už v podobě flašek, piva nebo vína. Pokud jsou tyto dvě základní podmínky splněny, může se začít hrát. Propriety nezbytné po samotné hry si můžete zakoupit třeba se Alkohol.cz.

Bolívie

Jen ať to nespadne do piva.

Základem hry jsou minimálně 2 hráči, plné pivo a krabička zápalek. Hra má naprosto jednoduchá pravidla. Ten z hráčů, který je na řadě, položí krabičku zápalek na hranu stolu a cvrkne do ní tak, aby se otočila minimálně o 360° a dopadla zpět na stůl. Každá strana krabičky má určitou hodnotu a podle toho, jak dopadne, se určuje kdo a kolik toho musí vypít.

  • Stejná plochá strana krabičky – piješ
  • Opačná plochá strana krabičky – 2 loky
  • Dlouhá strana krabičky – 5 loků
  • Krátká strana krabičky – 10 loků

Jak je zřejmé, tak loky se mohou sčítat a v jednu chvíli se může hrát klidně až o 30 loků, což je v podstatě plné pivo. Pokud hráč cvrkne krabičku do jedné ze sklenic na stole, nebo ji cvrkne mimo stůl, musí vypít zbylý obsah své sklenice na EX. Hráči se ve cvrnkání střídají a počet hráčů, není nijak omezen.

TIP: Prémiové značky alkoholu, aby hry měly ten správný říz můžete najít v oblíbeném eshopu Warehouse1.

Šup ho tam

2 panáky a je konec.

Tuto hru jsem hrál několikrát, ale nikdy jsem si nebyl schopný zapamatovat její jméno. roto jsem jí dal vlastní jméno Šup ho tam. Myslím, že jméno dokonale koresponduje s podstatou hry.

Ke hře je potřeba 6 prázdných panáků, 1 šestistěnná kostka a pivo, víno a lahev libovolného tvrdého alkoholu. Na začátku hry postavíte všech 6 panáků do řady a do prvního nalijete pivo, do druhého víno a do třetího třeba rum. Stejně naložíte se 3 zbylými panďuláky. Poté už stačí jen zatnout zuby a začít hrát. Hráči jeden po druhém házejí kostkou, a pokud jim padne číslo panáku, který je plný, musejí obsah panáku vypít a panáka položit zpět na své míst. Pokud je panák prázdný a nějaký hráč hodí číslo, které mu náleží, hráč panák doplní a hraje se dál.

Je to hra rychlá a nelítostná. Nedoporučuji slabším povahám.

Bum Bum

Bum Bum je dynamická hra, která má nelítostný spád a ještě nelítostnější pravidla. Do ruky si vezmete flašku a posadíte se do kruhu (pokud jste dva, tak naproti sobě). Pak říkáte jeden po druhém čísla od 1, až dokud to někdo nezkazí, ten pak pije. Ovšem pokud během počítání narazíte na číslo, ve kterém je obsažena 3, nebo číslo, které je dělitelné 3, anebo číslo, které je dělitelné trojkou a zároveň je v něm obsažena 3, musíte říct BUM.

V praxi to vypadá takto: Jedna, dva, BUM BUM, čtyři, pět, BUM, sedm, osm, BUM, a tak dále. Kdo to zkazí, pije. Na číslo 3 se hlásí BUM BUM, protože je dělitelné 3 a je v něm 3. Takže číslo 33 je BUM BUM BUM.

Potrénujte násobilku a opijete každého, koho budete chtít.

Ring of fire

To nejlepší na konec. Ring of fire je jeden z mnoha názvů pro tuto hru. Slyšel jsem, že se jí říká také Hadí oči, nebo Palec master. Až na drobné úpravy v pravidlech, jde ale vždy o tu samou hru. Pokaždé vyskládáte dokola na stůl balíček žolíkových karet a doprostřed kruhu dáte prázdnou skleničku. Pak postupně otáčíte karty a plníte úkoly na kartách. Každá karta znamená jeden úkol. Ve verzi 2.1.1.5.0, kterou hrajeme my, to vypadá takto:

  • A = Watterfall (Všichni hráči začnou pít najednou, ale každý smí přestat pít až ve chvíli, kdy přestane hráč po jeho levici. První sklenku odkládá hráč, která vytáhl Eso.)
  • 2 = To you (Určíte, kdo bude pít.)
  • 3 = Three me (Pijete vy.)
  • 4 = Four floor (Poslední hráč, který položí ruce na stůl, pije.)
  • 5 = Five guys (Pánové se napijí.)
  • 6 = Six chics (Kočičky se napijí.)
  • 7 = Seven heaven (Poslední hráč, který zvedne ruce nad hlavu, pije.)
  • 8 = Mate (Vyberete si parťáka a až do konce hry musíte vždy pít spolu.)
  • 9 = Rhyme (Řeknete slovo a každý další na něj musí říct rým, kdo se zasekne, pije.)
  • 10 = Úkol (Vymyslíte pravidlo, které bude platit až do konce hry.)
  • J = Kartu si necháte před sebou a ve chvíli, kdy položíte palec na hrdlo své skleničky, je to znamení pro ostatní, že mají udělat to samé. Kdo bude poslední, pije.
  • Q = Stáváte se Question mastrem, kdo vám odpoví na otázku, musí se napít.
  • K = Nalijte libovolné množství obsahu své klenky do sklenky uprostřed stolu.
  • Poslední K = Musíte vypít na ex obsah sklenky uprostřed kruhu.

Poslední a velice důležité pravidlo, nikdy nerozpojujte ohnivý kruh. Kdo to udělá, musí na EX vypít vše, co má nalito.

Štěstí najdeš až na dně sklenky.

Slovem na závěr bych chtěl zmínit, že o chlast se dá hrát úplně VŠECHNO, má-li člověk trochu fantasie a plnou lahev. Užijte si hry, toto jsou mé nejoblíbenější, a pokud by vám to nestačilo, tak nápadům se meze nekladou, můžete vymýšlet i svoje vlastní.

Foto: sxc.hu

Znáš nějaké další hry? My se podívali po nabídkách a zaujal nás třeba Beer Pong. Ale najít jich lze samozřejmě více. A pokud lahev s alkoholem vypijete, tak si můžete zahrát třeba flašku. Večírky a párty jsou někdy nabité zábavou a někdy je třeba tomu trochu pomoct. Inspirovat se můžete i v dalším článku Hry na domácí párty.

Podobné články