Recenze hruškovice Fassbind Vieille Poire

Hruškovice fassbind vieille poire
8.7
Vynikající
Sečteno a podtrženo
Exkluzivní hrušková pálenka ze Švýcarska. Plná chuť šťavnatých hrušek a lahodné nasládlé aroma potěší i ty nejnáročnější. Za nás je to nejlepší volba a umístila se v našem žebříčku na 1. místě.
Klady
Skvělé komplexní aroma
Bohatá nasládlá chuť
100% přírodní
Vyzrálá hruškovice
Zápory
Obyčejné balení
Vyšší cena

Chcete ochutnat skutečně výjimečnou hruškovici? Pak vsaďte na Fassbind Vieille Poire. Tento klenot ze Švýcarska si vás získá svou jemnou ovocnou chutí a lahodným aroma. Více se dozvíte v následující recenzi.

Štavnaté ovoce a vůně léta. To je hruškovice. Tato ovocná pálenka po právu patří mezi nejoblíbenější destiláty, a to nejen u nás, ale po celém světe. V našem článku nejlepší hruškovice vám představíme ty největší lahůdky a poradíme s výběrem.

Hodnocení vybraných vlastností hruškovice Fassbind

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 9/10

Prémiová hruškovice Fassbind Vieille Poire svou jedinečnou chuť i aroma získala díky tradičnímu domácímu receptu. Destilérka Fassbind, založená již v roce 1846, je vůbec nejstarší palírnou na území Švýcarska. Lety prověřené postupy a poctivá práce je zárukou kvality, kterou se vyplatí ochutnat.

Vyzrálá hruškovice Fassbind Vielle Poire
Fassbind Vielle Poire

Hruškový kvas obsahuje pouze ty nejkvalitnější zralé hrušky odrůdy Williams. Díky pomalé destilaci je zachováno ovocné aroma i svěží šťavnatá chuť. Výsledný destilát pak 2 roky leží v nádržích z nerezové oceli. Následuje zrání v sudech z dubového dřeva. Tam destilát odpočívá dlouhých 10 až 18 měsíců. Sudy jsou pro zrání použity nejvýše čtyřikrát. To prý zajišťuje maximální kvalitu nápoje.

Zráním však výrobní proces nekončí. Vyzrálou pálenku čeká koupel v dřevěných kádích. Do kádí jsou přidány také sušené hrušky a čistě přírodní hruškový extrakt. Díky němu je hruškovice příjemně nasládlá. Tato metoda dodává destilátu bohatší aroma a jemnější chuť.

Chuť a vůně hruškovice Fassbind – 9/10

Jak napovídá výrobní proces, hruškovice Fassbind je skutečnou špičkou mezi hruškovými pálenkami. Nejprve si vás získá podmanivou vůní zralých hrušek. Pod ní ucítíte také kandované ovoce, jemný náznak karamelu, medu a dřeva.

Také chuť je obdobně bohatá a komplexní. Dominují v ní šťavnaté sladké hrušky. Pod nimi možná poznáte vanilkovou zmrzlinu, lískové ořechy ale i sněhové pusinky. Výsledná kombinace chutí je skutečně famózní. Přesto, že obsahuje několik sladkých složek, hruškovice Fassbind rozhodně nepatří mezi přeslazené tlamolepy, ale jedná se o opravdu vytříbenou ovocnou pálenku.

O kvalitách této hruškovice hovoří také celá řada domácích i světových ocenění. Kromě zlaté medaile Swiss Spirits Award z roku 2020 se může pochlubit i zlatou medailí z celosvětové soutěže v San Francisku (SFWSC) z roku 2018.

Balení – 8/10

V porovnání s jinými destiláty se může balení hruškovice Fassbind zdát poněkud nudné. Láhev má tvar, který je typický spíše pro víno či šampaňské. Sklo je tmavé, až černé, díky čemuž ale balení působí velice elegantním dojmem. Také etiketa je tmavá a lehce splývá se sklem v pozadím. Text a dekorační prvky na etiketě jsou bílé a sytě mentolové barvy.

Hruškovice Fassbind
Prémiová hruškovice Fassbind

Tuto exkluzivní hruškovici většina prodejců dodává ve stylové papírové krabice. Přesto, že se nejedná vyloženě o dárkové balení, tato lahodná pálenka může být opravdu skvělým dárkem. Pokud ve svém okolí máte milovníka ovocných destilátů, hruškovicí Fassbind mu nepochybně uděláte radost.

Celkové hodnocení hruškovice Fassbind Vielle Poire

V našem testu hruškovic to na plné čáře vyhrála prémiová Fassbind Vieille Poire. Tato luxusní hrušková pálenka se pyšní vynikající plnou chutí šťavnatých hrušek a vanilkové zmrzliny. Zamilujete si i její lákavé sladké aroma s lehkými tóny karamelu, medu a dřeva. Vytříbený výrobní proces je znát v každém doušku.

Hruškovice Fassbind Vieille Poire

8.7
Vynikající
Klady
Skvělé komplexní aroma
Bohatá nasládlá chuť
100% přírodní
Vyzrálá hruškovice
Zápory
Obyčejné balení
Vyšší cena
Hruškovice fassbind vieille poire
Sečteno a podtrženo
Exkluzivní hrušková pálenka ze Švýcarska. Plná chuť šťavnatých hrušek a lahodné nasládlé aroma potěší i ty nejnáročnější. Za nás je to nejlepší volba a umístila se v našem žebříčku na 1. místě.

Máte rádi ovocné pálenky? Pak se podívejte na náš článek nejlepší hruškovice. Najdete v něm nejen spoustu typů na skvělé destiláty, ale také tipy, jak vybrat dobrou pálenku. 

Podobné články

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

recenze nejlepších hruškovic

Nejlepší hruškovice

Porovnání zajímavých českých i zahraničních hruškovic. Která vyhrála a která má nejkrásnější ...