Recenze Žufánek Hruškovica z dubového sudu

Recenze hruškovica žufánek z dubového sudu
8.3
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Vynikající stařená hruškovice. Podle nás absolutní jednička v naší české kotlině, lepší hruškovici asi v tuzemsku nenajdeme. Skvělá sytě zlatá barva, omamné aroma a lahodná plná chuť sladkých hrušek. Navíc naprosto bez barviv a dochucovadel.
Klady
Krásná barva
Skvělé aroma
Plná a bohatá chuť
Zápory
Nenašli jsme

Dnes tu pro vás máme recenzi jedné z nejlepších hruškovic u násu. Čím nás Žufánek Hruškovica z dubového sudu okouzlila, se dočtete v následujících řádcích.

Patříte mezi milovníky ovocných pálenek? Pak vás jistě zaujme náš článek nejlepší hruškovice. Kromě lahodných destilátů vám představíme výrobní proces hruškovice a poradíme, na co se při výběru pálenky zaměřit.

Hodnocení vybraných vlastností hruškovice Žufánek

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 8/10

Stařená hruškovice Žufánek patří mezi špičku hruškových destilátů. Poctivá práce a tradiční receptura má za následek lahodný a vytříbený nápoj, který rozhodně stojí za ochutnání.

Hruškovice Žufánek
Žufánek Hruškovica z dubového sudu

Hrušky odrůdy Williams pocházejí z vlastních sadů, které obklopují lihovar Žufánek. Ten sídlí ve zlínském kraji na Moravě. Místní podnebí je ideální pro pěstování hrušek a ostatních druhů ovoce. Díky vlastním sadům má destilérka celý výrobní proces pod naprostou kontrolou a hrušky pro kvas jsou vybírány s maximální pečlivostí.

Hruškovice, kterou najdete v této láhvi pochází se stejného kvasu jako klasická Hruškovica Žufánek. Tento destilát byl vypálen v roce 2017. Zatímco jedna část destilátu byla rovnou lahvována, druhý díl pálenky byl uložen do sudů z francouzského bílé dubu. Tam během několikaletého odpočinku získala krásnou zlatavou barvu, plnější chuť i bohatší aroma.

Žufánek hruškovica a její chuť a vůně – 9/10

Jak již jsme zmínili výše, zrání v dubových sudech má zásadní vliv na chuť i aroma této pálenky. Hlavní složkou vůně i chuti jsou pochopitelně hrušky. Na jednu 0,5l láhev jich totiž padne rovných 6 kg. Navíc se jedná o ty nejkvalitnější BIO hrušky. Aroma je čistě ve znamení hrušek. Po přičichnutí vás omámí sladká vůně zralého šťavnatého ovoce.

Hrušky dominují také chuti, ta je však mnohem komplexnější a plnější. Pod ovocnými tóny jistě poznáte i karamel či vanilku. Staření v dubových sudech dodává chuti lehký nádech dřeva, který perfektně doplňuje jinak převážně sladkou paletu chutí. O kvalitách Hruškovice Žufánek hovoří i spousta kladných recenzí od odborné i široké veřejnosti. Lepší českou (respektive moravskou) hruškovici prostě nenajdete.

Balení – 8/10

Láhev, v níž se skrývá tento zlatý poklad, je vskutku povedená. Nenajdete na ní žádné kýčovité prvky, není ani jinak extra zdobená. Balení si, stejně jako jeho obsah, na nic nehraje. Láhev je nízká a baňatá s etiketou, jež zabírá poměrně velkou část lahve. Sklo je čiré, díky čemuž na první pohled vynikne nádherná barva pálenky. Etiketa je černohnědá s bílým písmem a zlatými prvky. Všechny barvy k sobě velmi dobře ladí.

Co se nám opravdu líbí je možnost individuálního gravírování. Za drobný poplatek lihovar Žufánek nabízí možnost vyrýt na láhev libovolný text či symbol. Kromě laserového gravírování lze objednat také speciální etiketu či dárkové balení, které kromě vynikajícího alkoholu obsahuje třeba skleničky Bohemia Crystal. K dostání jsou i praktické odnosky obsahující více druhů pálenek Žufánek.

Hruškovica Žufánek dárek
Dárková odnoska Žufánek

Celkové hodnocení – Žufánek hruškovica

Vyzrálá Žufánek Hruškovica z dubového sudu je absolutní jedničkou na českém trhu. Lepší tuzemskou hruškovici nenajdete. Pyšní se nejen sytou zlatou barvou, ale především vynikající vůní a bohatou chutí. Chválíme také složení nápoje, který obsahuje pouze čistě přírodní složky. Nenajdete zde žádná dochucovadla ani barviva.

Žufánek Hruškovica z dubového sudu

8.3
Perfektní
Klady
Krásná barva
Skvělé aroma
Plná a bohatá chuť
Zápory
Nenašli jsme
Recenze hruškovica žufánek z dubového sudu
Sečteno a podtrženo
Vynikající stařená hruškovice. Podle nás absolutní jednička v naší české kotlině, lepší hruškovici asi v tuzemsku nenajdeme. Skvělá sytě zlatá barva, omamné aroma a lahodná plná chuť sladkých hrušek. Navíc naprosto bez barviv a dochucovadel.

Počítáte se mezi znalce ovocných pálenek? Pak by ve vaší sbírce neměla chybět prémiová hruškovice Fassbind Vieille Poire. Proč je tento švýcarský poklad vítězem našeho testu, se dozvíte v naší recenzi a porovnat hruškovice můžete ve článku o nejlepších hruškovicích.

Podobné články

Whisky a doutník

Nejlepší whiskey

Pití whiskey, to je rituál. Ať už je to skotská, irská nebo whiska z jiného kouta světa.

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...

recenze nejlepších hruškovic

Nejlepší hruškovice

Porovnání zajímavých českých i zahraničních hruškovic. Která vyhrála a která má nejkrásnější ...