Recenze hry Párty Alias

8.5
SUPER
Sečteno a podtrženo
S Párty Alias rozhodně nezkazíte žádnou párty! Zahrát si můžete i s celou rodinou včetně dětí od 10 let. Ve hře se můžete těšit na vysvětlování slov pomocí jiných výrazů, pantomimu, na popisování slavných osobností, hledání rýmů, nebo na vyjmenovávání co nejvíce slov na určité první písmeno.
Klady
Zaručená zábava
Velké množství kartiček
Učení spolupráce
Zábavná forma získávání informací
Rozvíjení komunikace
Zápory
Pro někoho může být hra zdlouhavější
Hádání známých osobností je náročné i pro dospělé
Chybí malování, které je součástí deskové hry Activity

Zahrajte si deskovou hru Párty Alias a ukažte se, jak jste sehraní v týmu. Zaručeně se všichni pobavíte a procvičíte zábavnou formou mozkové závity.

Tip

Pokud chcete, aby váš večer byl ještě pikantnější, pak sáhněte po verzi Párty Alias mládeži nepřístupno.

Připravujete domácí večírek a rozmýšlíte, co za hru si zahrát večer s přáteli? Pak by vás mohl zajímat souhrnný článek o party hrách, který jsme pro vás připravili.

Hodnocení vybraných vlastností hry Párty Alias

Pozn. Hodnotíme maximálním počtem bodů 10

Zábava u hry Párty Alias – 10/10

Párty Alias je sázka na jistotu. Hra zaručeně rozproudí atmosféru v jakékoliv kolektivu a hodně se u ní nasmějete. Zahrát si jí můžete na rodinné sešlosti, ve skupině přátel nebo na různých seznamovákách v práci nebo ve škole.

Hra je poučná. Rozvíjí nejen kreativitu a spolupráci, ale také testuje sehranost členů v týmu. Ve hře budete zábavnou formou získávat různé informace a naučíte se vyjadřovat, popisovat a předvádět různá slova z úkolových kartiček. U rýmů se rozhodně pobavíte tím, co kdo vymyslí.

Náročnost pravidel – 7/10

Party Alias ukázka herního zpracování

Pravidla hry Párty Alias jsou trochu složitější, ale jistě se s nimi hravě poperete. Ve hře budete různými způsoby hádat a vysvětlovat slova z kartiček. Čím více se vám to bude dařit, tím rychleji budete postupovat v herním plánu po políčkách do cíle. Na začátku hry se rozdělíte do týmů, které budou mezi sebou soupeřit. Hru začíná tým, ve kterém je nejmladší hráč.

Tým si jako první zatočí ruletou. Dle výsledku rulety tým začíná hrát na prvním, druhém nebo třetím poli herního plánu. Začínající tým bude buď vysvětlovat slova, předvádět pantomimu nebo hledat co nejvíce podstatných jmen na jedno písmeno. Herní pole na herní desce jsou očíslována a určují, která slova z vybraných kartiček budete vysvětlovat. Když jsou hráči připraveni jeden z týmu protihráčů otočí přesýpacími hodinami a hra začíná. Kolo končí po vyčerpání času.

Úkoly, na které můžete v Párty alias narazit

Ukázka úkolových kartiček

Nejčastěji ve hře narazíte na popisování slov pomocí jiných výrazů. Při vysvětlování slov si jeden hráč bere 6 karet a vysvětluje 6 slov pod uvedeným číslem. Je povoleno slova přeskakovat a postupně se k nim vracet.

U abecedy musí hráč během omezeného času vyjmenovat alespoň 20 slov na dané písmeno. Pokud je kolo úspěšné tým točí prémiovou ruletou. Ta určí konečný počet polí, o které se tým posune vpřed.

Pokud narazíte ve hře na symbol knihy, tak na vás čekají verše. U vymýšlení veršů si jeden hráč bere 5 karet a postupně používá slova ve větách. Spoluhráč hledá vhodný verš, který doplní, co již bylo řečeno. Pokud hráč vytvoří verš ke všem 5 kartám, pak si tým může zatočit prémiovou ruletou. Ta určí o kolik polí se tým může posunout navíc.

U hádání známých osobností si hráč bere 5 karet a postupně je popisuje. Ve hře můžete narazit na známé herce, zpěváky, hudební skupiny a jiné významné osobnosti.

Při pantomimě si hráč bere dvě karty a během omezeného času předvádí některé ze zvířat nebo povolání.

Na duhovém poli vám tým, který je ve hře poslední vymýšlí typ úkolu, který budete plnit.

Herní zpracování – 9/10

Párty Alias je dlouhodobě oblíbenou hrou. Hra má hezké designové zpracování a kartiček ve hře je dostatek. Bohužel ale u rýmování a pantomimy je kartiček málo. Při častém hraní se kartičky začnou opakovat.

Balení deskové hry Párty Alias obsahuje 400 kartiček, herní plán s prémiovou ruletou, přesýpací hodiny a 6 herních figurek.

Vzhled balení

Počet a věk hráčů – 8/10  

Minimální počet hráčů je 4. Hra se hraje ve skupinách protihráčů. Platí, že čím více lidí hraje, tím více se nasmějete. Hra je vhodná pro dospělé a děti od 11 let.

Časová náročnost deskové hry Párty Alias – 9/10

Na hraní deskové hry Párty Alias je třeba si vyhradit dostatek volného času. Na druhou stranu vám bude čas s Párty Alias utíkat rychle. Hrát budete přibližně hodinku a déle.

Znovuhratelnost – 8/10

Párty Alias je hrou rozmanitou. Hra obsahuje mnoho kartiček, ale i tak se při častém hraní začnou kartičky opakovat. V takovém případě doporučujeme hru na nějaký čas schovat a vrátit se k ní později.

Celkové hodnocení stolní hry Party Alias

Desková hra Párty Alias má na první pohled podobné zpracování jako dražší Activity. Hra je ale v mnoha aspektech jiná. V Párty Alias na vás čeká více úkolů. Hra je trochu o štěstí. Záleží na tom, jaká kartička, na vás padne. Některé kartičky jsou složitější než jiné. Oceňuji, že hra je variabilní a pravidla hry si můžete upravit dle sebe. Co se týče hádání známých osobností, to je těžké nejen pro děti, ale i dospělé.

Párty Alias

8.5
SUPER
Klady
Zaručená zábava
Velké množství kartiček
Učení spolupráce
Zábavná forma získávání informací
Rozvíjení komunikace
Zápory
Pro někoho může být hra zdlouhavější
Hádání známých osobností je náročné i pro dospělé
Chybí malování, které je součástí deskové hry Activity
Sečteno a podtrženo
S Párty Alias rozhodně nezkazíte žádnou párty! Zahrát si můžete i s celou rodinou včetně dětí od 10 let. Ve hře se můžete těšit na vysvětlování slov pomocí jiných výrazů, pantomimu, na popisování slavných osobností, hledání rýmů, nebo na vyjmenovávání co nejvíce slov na určité první písmeno.

Připravili jsme pro vás i další články věnující se různým hrám. Pročíst si můžete naše doporučení na ty nejlepší deskové hry pro dva, nejlepší deskové retro hrynejlepší deskové hry pro malé děti.

Podobné články