Recenze Vintense Merlot bez alkoholu

Hodnocení nealkoholického Merlotu Vintense
8.25
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Skvělá alternativa k alkoholickým vínům. Merlot Vintense bez alkoholu nejen vypadá, ale i chutná jako tradiční červené víno. Potěší jemně nasládlou chutí, temně rudou barvou, a především suchým závěrem, který perfektně imituje alkoholická vína.
Klady
Suchý závěr
Chuť tříslovin
Jemně sladká chuť
Krásně tmavá barva
Elegantní design balení
Zápory
Nevýrazné aroma
Šroubovací uzávěr

Víte, jak chutná víno bez alkoholu? Já ano. Měla jsem možnost ochutnat nealkoholický Merlot značky Vintense. Zajímá vás, kolik toho má společného s klasickými alkoholickými víny? Pak rozhodně čtěte dál. Pokud stále váháte, zda jsou nealko vína zajímavou alternativou či jen reklamním trikem, následující recenze vám pomůže se rozhodnout.

Mám dvě děti. Jestli něčeho opravdu lituji, tak toho, že jsem během těhotenství a kojení neměla odvahu vyzkoušet nealkoholická vína. Když si vzpomenu na všechny ty rodinné oslavy, svatby a firemní večírky, kdy jsme si místo hektolitrů vody mohla vychutnávat jedinečnou chuť hroznů… No nic, teď alespoň můžu svou nově nabytou moudrost předat dál a trochu zpříjemnit abstinenční období jiné mamince, která miluje víno, tak jako já.

Hodnocení vybraných vlastností Vintense Merlot

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba nealko vína Vintense Merlot – 8/10

Za tímto nealkoholických červených vínem stojí belgická společnost Neobulles. Jejich dealkoholizovaná vína se mohou pochlubit celou řadou ocenění. Za zmínku stojí například prestižní mezinárodní cena Superior Taste Award, již v roce 2016 získalo víno Vintense Fines Bulles Rosé. Toto hodnocení ledacos vypovídá o kvalitě i chuti vín značky Vintense.

nealko merlot vintense recenze
Vintense Merlot

Výrobní proces je takřka totožný s výrobou alkoholických vín. Pro výrobu tohoto nealko vína jsou pečlivě vybírány jen ty nejlepší hrozny odrůdy Merlot. Do šťávy z nadrcených hroznů se přidají kvasinky, které napomáhají přirozenému procesu kvašení. Během kvašení se přírodní cukry obsažené v hroznech mění v alkohol. Z hotového vína je alkohol následně odebírán pomocí vakuové destilace, jež probíhá při teplotě do 40 °. Tento sofistikovaný proces zaručuje nejen 100% odstranění alkoholu, ale zároveň umožňuje uchování všech aromatických složek.

Chuť a vůně nealko sektu Vintense Merlot – 8/10

Narozdíl od svěžích nealkoholických sektů má nealko Merlot velmi jemnou až nevýraznou vůni. Zkušení vinaři v ní možná poznají stopy černého rybízu, ostružin a jiného lesního ovoce. Chuť vína je však o poznání více výrazná než jeho aroma. Z počátku vás překvapí lehce nasládlou chutí, která zkraje nemá s vínem nic moc společného. Rozhodně se nejedná o těžké víno s bohatou paletou.

Nealkoholické červené víno Merlot
Nealko červené víno Merlot od značky Vintense

Vintense Merlot připomíná mladá vína. Je velmi lehké, až by se mohlo zdát, že je zředěné vodou. Čím se toto nealko víno blíží k alkoholických variantám, je suchý závěr. V něm jsou velmi intenzivně cítit třísloviny a pecky hroznů. Víno příjemně drhne na jazyku, čímž vám připomene chuť tradičního Merlotu s alkoholem. Suchý závěr zachránil celkový dojem z chuti tohoto vína. Bez něj by Merlot připomínal spíše neslazený vinný džus.

Barva vína – 9/10

Pokud si v těhotenství dopřejte sklenku na veřejnosti, raději se připravte na zlé pohledy kolemjdoucích. Ve sklence je totiž tento dealkoholizovaný Merlot k nerozeznání od červených vín s alkoholem. Zaujme svou temně rubínovou sytou barvou. Autentická barva vína a suchý závěr s chutí pecek jsou hlavní přednosti tohoto nealkoholického nápoje.

Balení vína – 8/10

Dealkoholizovaný Merlot značky Vintense mate také svým balení. Na první pohled nepoznáte, že se jedná o vína bez alkoholu. Tvar lahve i design etikety je tradiční a nic, kromě malého nápisu, nenapovídá, že se vlastně jedná o víno s 0 % alkoholu. Světlá, lehce nažloutlá etiketa evokuje letitý svitek papíru, který v kontrastu s tmavou lahví skvěle vynikne. Šroubovací uzávěr je sice praktický, nicméně poněkud kazí celkový dojem z jinak velmi povedeného balení.

Nealkoholický Merlot Vintense hodnocení
Vintense Merlot bez alkoholu

Celkové hodnocení nealko Vintense Merlot

Dealkoholizovaný Merlot značky Vintense rozhodně stojí za ochutnání. Zapřisáhlí milovníci kvalitních červených vín si jej asi nezamilují, přesto se jedná o vskutku povedenou alternativu k tradičním vínům s alkoholem. Přesto, že vůně je nevýrazná, víno zaujme svou chutí. Nejprve ucítíte příjemně nasládlou chuť, v níž poznáte především černý rybíz. Čím mě Vintense Merlot opravdu zaujal, byl suchý závěr, který se velice blíží alkoholickým vínům a opravdu pozvedá celkový dojem z chuti tohoto nealkoholického vína.

Vintense Merlot

8.25
Perfektní
Klady
Suchý závěr
Chuť tříslovin
Jemně sladká chuť
Krásně tmavá barva
Elegantní design balení
Zápory
Nevýrazné aroma
Šroubovací uzávěr
Hodnocení nealkoholického Merlotu Vintense
Sečteno a podtrženo
Skvělá alternativa k alkoholickým vínům. Merlot Vintense bez alkoholu nejen vypadá, ale i chutná jako tradiční červené víno. Potěší jemně nasládlou chutí, temně rudou barvou, a především suchým závěrem, který perfektně imituje alkoholická vína.

Kromě červeného vína bez alkoholu jsme ochutnali také nealkoholické šumivé víno. Pokud váháte, zda se vyplatí něco takového ochutnat, pak si rozhodně nenechte ujít naši novou recenzi. Nealko sekt Eins-Zwei-Zero Sparkling Riesling vás jistě překvapí.

Podobné články