Recenze hry Máme rádi Česko

Recenze hry Máme rádi Česko
8
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Interaktivní a dynamická vědomostní hra pro 2 a více hráčů. S možností rozšíření.
Klady
Interaktivní
Vtipné otázky
Dynamická hra
Vhodné i pro 2
Zápory
Složitější koncept
Pro starší 10 let

Vědomostních her, které testují, jak dobře znáte naši vlast, je celá řada. Čím se liší Máme rádi Česko a proč je tolik oblíbené, vám prozradíme v následující recenzi. Jestliže hledáte vědomostní hru, u které se něco naučíte a zároveň se opravdu pobavíte, pak je to skvělá volba.

Jste soutěživí a rádi si lámete hlavu nad záludnými otázkami? Objevte nejlepší vědomostní deskové hry a oslňte protihráče svými znalostmi. Současný trh nabízí opravdu širokou a rozmanitou nabídku vědomostních her pro děti i dospělé. Které stojí za to vyzkoušet, se dočtete v našem novém článku.

Hodnocení vybraných vlastností Máme rádi Česko

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Zábava u Máme rádi Česko – 9/10

Čím nás tato vědomostní hra zaujala, je její rozmanitost. V této hře nejde o pouhé zodpovídání faktických otázek, ale své znalosti si otestujete hned několika různými způsoby. Máme rádi Česko si můžete zahrát i ve dvou, ale pokud přizvete i další hráče, hra na týmy je mnohem zábavnější. Pro své spoluhráče budete kreslit nápovědy či vyplňovat slepou mapu. Hra je nejen opravdu zábavná ale také napínavá. Čas na hledání správné odpovědi vám odměřují přesýpací hodiny ale také tikající bomba. Zajímavým prvkem je i kolo štěstí.

Vědomostní hra Česko
Vědomostní hra Máme rádi Česko

Náročnost pravidel – 7/10

Narozdíl od vědomostního pexesa, které jsme pro vás také vyzkoušeli, jsou pravidla této deskovky poněkud složitější. Hra obsahuje několik různých prvků, bude vám tedy chvilku trvat, než se s hrou plně seznámíte. V porovnání s komplexními strategickými hrami je však znalostní Česko poměrně jednoduché.

Vědomostní hra Máme rádi Česko
Desková hra Máme rádi Česko

Počet a věk hráčů – 8/10

Vědomostní hra Máme rádi Česko je takřka univerzální. Zahrát si ji můžete s prarodiči či dětmi, ale své uplatnění najde i na párty. Přesto, že je možné pravidla lehce poupravit a hrát i s mladšími dětmi, hra je vhodná pro děti starší 10 let. Horní věková hranice neexistuje. Hru si můžete zahrát i ve 2, ale plně ji oceníte, pokud se vás sejde alespoň 6. Pokud se rozdělíte na týmy, hra dostane zcela jiný a mnohem zábavnější rozměr.

Hra Máme rádi Česko recenze
Vědomostní hra Máme rádi Česko

Časová náročnost – 8/10

Vědomostní společenská hra Máme rádi Česko rozhodně nepatří mezi rychlé a svižné hry. Ale nebojte, celý víkend nad ní také nestrávíte. První hry, než si opravdu zažijete pravidla a herní koncept, trvají trochu déle. Ty další vám pak zaberou zhruba 30 až 45 minut. Pokud budete hrát s malými dětmi, doporučujeme vám prodloužit časový interval pro zodpovídání otázek. V tom případě je ale třeba počítat, že jednu hru budete hrát zhruba hodinu, možná i trochu déle.

Celkové hodnocení hry

Vědomostní desková hra Máme rádi Česko je naprostým vítězem ve své kategorii. Místo suchého odpovídání na kvízové otázky na vás čekají zábavné interaktivní úkoly, jako je hádání osobností, slovní popis ale také kreslení či doplňování do slepé mapy. Hra je koncipována tak, aby každý hráč mohl ukázat, co umí. Nejvíce zábavy si užijete, když budete ve 4 až 8 lidech rozdělených do týmů. Ke hře je navíc možné dokoupit i další rozšíření.

Hra Máme rádi Česko

8
Perfektní
Klady
Interaktivní
Vtipné otázky
Dynamická hra
Vhodné i pro 2
Zápory
Složitější koncept
Pro starší 10 let
Recenze hry Máme rádi Česko
Sečteno a podtrženo
Interaktivní a dynamická vědomostní hra pro 2 a více hráčů. S možností rozšíření.

Hledáte vědomostní hru pro děti i dospělé, která vám nezabere celé odpoledne? Pak vsaďte na Vědomostní pexeso Albi. Co vám tato hra, jež je dostupná ve spoustě atraktivních verzí, může nabídnout, se dozvíte v naší nové recenzi.

Podobné články