Recenze Bombay Sapphire Gin Traditional

Test a recenze na bombay sapphire gin
9.0
Vynikající
Sečteno a podtrženo
Skvělý gin londýnského typu. Jemná chuť i aroma. Citrusové a květinové tóny spolu s exotickým kořením a jalovcem tvoří dokonalou harmonii. Ideální pro přípravu Martini.
Klady
Jemná chuť
Vhodný i pro začátečníky
Skvělý s tonikem a v martini
Stylové balení
Zápory
Pro upíjení málo výrazný

Gin Bombay Sapphire je skutečný klenot mezi giny. Tento London Dry gin najdete v každém dobrém baru po celém světě. Zda dostojí své pověsti, se dozvíte v následující recenzi. Hodnotili jsme nejen jeho chuť a aroma, ale také výrobní proces a celkový design.

Jak dobře znáte kategorii ginů? Pokud máte za to, že gin je prostě gin, pak se podívejte na náš článek nejlepší giny. Představíme vám různé druhy a typy ginů, včetně těch nejlepších kousků. Dále se dozvíte, podle čeho gin vybírat a jak si jej co nejlépe vychutnat. A je naprosto jedno, zda myslíte a píšete gin nebo džin. Pořád je to voňavé a lahodné pití.

Hodnocení vybraných vlastností Bombay Sapphire ginu

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 9/10

Gin Bombay Sapphire není na trhu žádným nováčkem. Tento populární suchý gin se vyrábí podle víc než 200 let staré receptury. Ačkoliv pochází z Anglie, jeho název odkazuje na nesmírnou popularitu ginu v Indii v době, kdy byla britskou kolonií. Na tuto historickou skutečnost odkazuje také podobizna královny Viktorie na etiketě každé láhve.

London Dry Gin
Bombay Sapphire Gin Traditional

Gin Bombay Sapphire je 3x destilovaný, díky čemuž je neuvěřitelně jemný. Jeho výjimečnost spočívá v minimalistické až neutrální chuti i vůni. Proto se skvěle hodí pro přípravu jakéhokoliv koktejlu s ginovým základem. Jeho jemná chuť je výsledkem vytříbeného výrobního procesu. Přestože není extra aromatický, obsahuje celkem 10 ikonických bylin a rostlin.

Kromě tradičního jalovce a citronové kůry je v něm koření jako koriandr, skořice či javanský pepř Cubeb. Přestože jde o suchý gin, najdete v něm i sladkou lékořici a spoustu exotických přísad, jako je kořen saské anděliky a italského kosatce.

Bombay Sapphire gin: chuť a vůně – 8/10

Již jsme zmiňovali, že Bombay Gin je chuťově spíše neutrální. Rozhodně to ale neznamená, že by byl bez chuti a aroma. Čím více máte zkušeností s pitím ginů, tím spíše dokážete rozeznat jednotlivé tóny. Každý ale po přivonění nejspíš odhalí citrón. Následuje slabší vůně jalovce a lehké květinové aroma.

Citrusy a květiny jsou také to první, co ucítíte i na jazyku při ochutnávání. Tuto svěžest doprovází další chuť koření. Obě tyto protichůdné chuti jsou spojeny v harmonický a vyvážený celek. Jalovec je cítit zejména v závěru, který je poměrně dlouhý a velmi příjemný.

V koktejlech, jako je Gin Tonik, jsou citrusové tóny mnohem výraznější, než když gin pijete čistý. Tonik ale především vyzdvihne jalovec, který je jinak jen málo patrný. Gin Bombay Sapphire je ideální pro přípravu Martini. Díky jemné a lehké chuti vytváří perfektní kombinaci s vermutem. Ze všech koktejlů, které jsme ochutnali, v Martini tento gin vynikl nejlépe.

Balení – 10/10

To, co nás na první pohled zaujalo, je balení Bombay Sapphire Ginu. Tato láhev se pyšní unikátním a nezaměnitelným designem. Tyrkysově modré sklo vypadá velmi stylově a elegantně zároveň. Na podlouhlé etiketě kromě informací o nápoji a destilérce najdete také ikonickou podobiznu královny Viktorie. Ta je symbolem celé značky.

Dárkové balení Bombay Sapphire gin
Dárkové balení se sklenkou
Dárkové balení Gin Bombay Sapphire
Dárková kazeta s lupou

Jestliže máte ve svém okolí milovníka ginu, pak ho rozhodně potěšíte dárkovým balením ginu Bombay Sapphire. Kromě láhve výborného pití kazeta obsahuje krásnou sklenku na vysoké noze. Stylovým dárkem je kazeta, ve které najdete zvětšovací lupu. Ať se rozhodne pro jakékoliv balení, Bombay Sapphire Gin Traditional je dárek, který skutečně udělá radost.

Celkové hodnocení Bombay Sapphire gin

Mezi giny typu London Dry nemá gin Bombay Sapphire konkurenci. Při testování jsme měli trochu obavy, že jeho popularita je zásluhou více méně dobrého marketingu a skvělého balení. Opak je však pravdou. Bombay je vynikající gin, který díky své jemné chuti osloví i ginové nováčky. V chuti i vůni dominují spíše citróny než jalovec. Lze jej upíjet i čistý, ale jeho kvalitu nejvíce oceníte s tonikem či v martini.

Tip

Píšeme gin a čteme džin. A v tomto případě je to opravdu džin z lahve. Voňavý a příjemný, vhodný na samostatné pití, ale i do míchaných nápojů. Džin je dobré zkoušet postupně a nebát se zajímavých koktejlů.

Gin Bombay Sapphire Traditional

9.0
Vynikající
Klady
Jemná chuť
Vhodný i pro začátečníky
Skvělý s tonikem a v martini
Stylové balení
Zápory
Pro upíjení málo výrazný
Test a recenze na bombay sapphire gin
Sečteno a podtrženo
Skvělý gin londýnského typu. Jemná chuť i aroma. Citrusové a květinové tóny spolu s exotickým kořením a jalovcem tvoří dokonalou harmonii. Ideální pro přípravu Martini.

Hledáte nějaký ostřejší gin s výraznější chutí? Mrkněte na náš článek Nejlepší giny. Představíme vám ty nejlahodnější kousky a poradíme, podle čeho vybírat. Zároveň se dozvíte, jak si dobrý gin vychutnat jako profík.

Podobné články

Whisky a doutník

Nejlepší whiskey

Pití whiskey, to je rituál. Ať už je to skotská, irská nebo whiska z jiného kouta světa.

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...