Recenze Hayman´s Old Tom Gin

Hayman´s Gin Test a recenze
9
Vynikající
Sečteno a podtrženo
Mezi Old Tom Giny je pro nás bezkonkurenční jedničkou voňavý Hayman´s. Tento prémiový gin doporučujeme všem, kteří preferují giny s intenzivním aroma a výraznou chutí. Je vhodný pro pomalé upíjení, ale i do koktejlů.
Klady
Intenzivní vůně
Plná a bohatá chuť
Pro pomalé upíjení i koktejly
Korkový špunt
Zápory
Nenašli jsme

Výjimečně plná chuť a intenzivní aroma. Silná vůně jehličí vyvážená sladkostí lékořice. Chuť i vůně jsou nezvykle bohaté. Proč nás gin Haymans Old Tom tolik okouzlil, se dozvíte v následující recenzi.

Jestliže patříte mezi milovníky ginů, nebo se s tímto nápojem teprve seznamujete, pak vás jistě zaujme náš velký test ginů. Srovnávali jsme giny z různých kategorií a hledaly ty největší lahůdky. Koukněte na nás článek a zjistěte, které to u nás vyhrály.

Hodnocení vybraných vlastností Hayman´s Old Tom Gin

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 9/10

Ačkoliv všechny giny typu Old Tom odkazují ke staré tradici podomácku vyrobených ginů, Hayman´s gin mezi nimi zaujímá zvláštní místo. Palírna Hayman´s přišla na trh s ginem, jenž je vyrobený podle rodinného receptu starého více než 150 let. I dnes si tak můžete vychutnat džin tak, jak sis jej oblíbili ve viktoriánské Anglii.

Nejlepší Old Tom Gin
Hayman´s Old Tom Gin

Oproti ostatním ginům, Old Tom giny jsou mnohem sladší. Nasládlou chuť má na svědomí především lékořice, která se dříve používala pro zakrytí špatné kvality ginu. I když Hayman´s gin obsahuje velmi dobrou pálenku z obilného sladu, lékořice je stále jeho dominantní přísadou. Kromě tradičního jalovce gin obsahuje dalších 9 bylin, kterým se říká Haymanská 10 (Haymanská desítka). Přestože přísady dodají pálence určitou sladkost, výsledný destilát je ještě doslazen cukrem.

Haymans Old Tom Gin: chuť a vůně – 10/10

Pokud jste zvyklí spíše na suché giny londýnského typu, pak vám Hayman´s Old Tom Gin vyrazí dech. Už po přičichnutí vás omámí intenzivní vůně. Dominuje v ní zejména jalovec. Dále poznáte sladkou lékořici a svěží citrusy. Aroma je těžké a velmi bohaté.

Stejně jako aroma, také chuť je nesmírně plná a silná. Ve srovnání se suchými giny, jako by se jednalo o zcela jiný druh destilátu. V chuti naprosto převažuje jalovec. Ten okamžitě pozná i ginový nováček. Velmi silné jsou také citrusové a květinové tóny. Tyto sladké chutě jsou doplněny kořením. Možná poznáte kardamóm či zimolez. Oněch 10 Haymanských bylin společně vytváří opravdu nevšední chuť i aroma, které si nelze nezamilovat.

Hayman´s Old Tom Gin můžete díky jeho výrazné chuti pít čistý či na ledu. Pokud si jej chcete vychutnat v koktejlu, pak vám doporučujeme Gin Tonik s plátkem citrónu. Ty příjemně vyzdvihnou celou paletu chutí. Nám se nejvíce osvědčil v koktejlech Martinez a Tom Collins.

Balení – 8/10

Narozdíl od jiných ginů je balení Hayman´s Old Tom Ginu trochu nudné. Avšak s ohledem na to, že se jedná o gin navazující na dlouholetou tradici, elegantní a decentní design je vlastně na místě. Hranatá láhev z čirého skla tvoří velmi pěknou kombinaci s pistáciově zelenou etiketou. I ta je velmi decentní. Nenajdete na ní žádné složité ornamenty či podobizny. Zato hrdlo láhve zdobí veselé kresby koček. To, co se nám na balení nejvíce líbilo, je kvalitní korkový špunt.

Gin Hayman´s Old Tom
Láhev Hayman´s Old Tom Gin
Hayman´s Old Tom Gin dárek
Dárkové balení Hayman´s Old Tom Gin

Hledáte dárek pro ginového fandu? Pak vsaďte na dárkové balení tohoto skvělého ginu. Potěšíte jej výborným destilátem, a navíc dárek nemusíte balit. Papírový obal, v němž je láhev zabalena, vypadá opravdu velmi dobře. Má stejnou barvu jako etiketa na láhvi a zdobí jej roztomilé kočky, které jsou symbolem tohoto ginu.

Celkové hodnocení ginu Hayman´s Old Tom

V našem testu Old Tom Ginů je Hayman´s naprostou jedničkou. Získal si nás svou exkluzivní plnou chutí a intenzivním aroma. Výrazná chuť jalovce, typická pro giny, je doplněna citrusy, sladkou lékořicí a exotickým kořením, jako je kardamóm a koriandr. Tento gin si vychutnáte jak čistý, tak v koktejlech. Hodí se do těch sladkých, jako je Martinez, ale i do lehčích, jako je Gin Tonik či Tom Collins.

Tip

Píšeme gin a čteme džin. A v tomto případě je to opravdu džin z lahve. Voňavý a příjemný, vhodný na samostatné pití, ale i do míchaných nápojů. Džin je dobré zkoušet postupně a nebát se zajímavých koktejlů.

Hayman´s Old Tom Gin

9
Vynikající
Klady
Intenzivní vůně
Plná a bohatá chuť
Pro pomalé upíjení i koktejly
Korkový špunt
Zápory
Nenašli jsme
Hayman´s Gin Test a recenze
Sečteno a podtrženo
Mezi Old Tom Giny je pro nás bezkonkurenční jedničkou voňavý Hayman´s. Tento prémiový gin doporučujeme všem, kteří preferují giny s intenzivním aroma a výraznou chutí. Je vhodný pro pomalé upíjení, ale i do koktejlů.

Co se ginů týče, jste spíše klasik? Pak vám můžete doporučit gin londýnského typu Bombay Sapphire Traditional. Ale pokud ani ten není váš favorit, zkuste se začíst do porovnání dalších ginů v našem článku nejlepší giny.

Podobné články

Whisky a doutník

Nejlepší whiskey

Pití whiskey, to je rituál. Ať už je to skotská, irská nebo whiska z jiného kouta světa.

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...