Recenze vědomostní pexeso Albi

Albi vědomostní pexeso
8.5
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Jednoduchá a rychlá hra pro celou rodinu dostupná v různých variantách.
Klady
Jednoduchá pravidla
Časově nenáročné
Kvalitní provedení
15 různých variant
Zápory
Málo akční

Pexeso patří bezesporu mezi nejoblíbenější hry pro děti. Věděli jste ale, že existují varianty, které prověří nejen vaši paměť, ale také znalosti ze školních lavic? Vědomostní pexesa dnes nabízí již celá řada výrobců. My jsme pro vás vyzkoušeli několik verzí od značky Albi. Co vám vědomostní pexeso Albi může nabídnout, se dočtete v následující recenzi.

Kromě pexesa jsme pro vás testovali i další hry, u kterých procvičíte mozkové závity. Podívejte se na ty nejlepší vědomostní deskové hry, které současný trh nabízí. Na své si přijdou milovníci tradičních her i ti z vás, kteří neustále hledají něco nového.

Hodnocení vybraných vlastností

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Zábava u Vědomostního pexesa – 7/10

Jestliže dáváte přednost bláznivým hrám, které vás nenechají chvilku v klidu, pak vás vědomostní pexeso asi příliš nezaujme. Ve srovnání s party hrami či chlastacími deskovkami, při kterých teče alkoholem proudem, představuje vědomostní pexeso klidný až sofistikovaný druh zábavy. U hledání hlavních měst států Evropy sice smíchy neumřete, ale varianta s filmovými hláškami vás rozhodně pobaví.

Vědomostní pexeso albi
Vědomostní pexeso Hlavní města Evropy

Náročnost pravidel – 10/10

Jednoduchost pravidel je rozhodně jednou z hlavních předností této vědomostní hry. Hra funguje na stejném principu jako tradiční pexeso. Jediným rozdílem je, že místo totožných obrázků hledáte karty, které spolu tvoří logickou dvojici. Na jedné kartičce tak najdete například název státu, na druhé se nachází jeho hlavní město. Karty jsou navíc očíslované a když je položíte vedle sebe, tvoří celistvý obrázek. Vy si tak snadno ověříte, zda jste dvojici vytvořili správně.

Vědomostní pexeso albi
Vědomostní pexeso Vlajky Evropa

Počet a věk hráčů – 9/10

Vědomostní pexeso je hra do každé rodiny. Zahrát si ji můžete s babičkou i školákem, avšak s menší pomocí ji hravě zvládnou i mladší dítka. Abyste si mohli zahrát vědomostní pexeso Albi, budete potřebovat alespoň jednoho spoluhráče. Počet hráčů není omezen, ale mějte na paměti, že v každém balení se nachází 48 kartiček, tedy 24 párů.

Vědomostní stolní hry
Vědomostní pexeso Památky a zajímavosti

Časová náročnost – 8/10

Za jak dlouho hru dohrajete, závisí především na vaší paměti a znalostech. Vědomostní pexeso však rozhodně nepatří mezi časově náročné hry. Všech 24 dvojic najdete zhruba za 20 minut. Přesný herní čas však není možné určit, neboť celková herní doba je více méně dílem náhody. Pexeso patří mezi krátké a rychlé hry, které nezaberou příliš času.

Celkové hodnocení – Vědomostní pexeso Albi

Vědomostní pexeso Albi patří mezi časově nenáročné hry s velmi jednoduchými pravidly. Hra je vhodná pro dospělé i děti školou povinné. Pokud máte rádi hry, při kterých si otestujete své znalosti a zároveň získáte nové, pak je vědomostní pexeso tou správnou volbou. Pexeso Albi je navíc dostupné hned v 15 různých variantách.

Vědomostní pexeso Albi

8.5
Perfektní
Klady
Jednoduchá pravidla
Časově nenáročné
Kvalitní provedení
15 různých variant
Zápory
Málo akční
Albi vědomostní pexeso
Sečteno a podtrženo
Jednoduchá a rychlá hra pro celou rodinu dostupná v různých variantách.

Nejvyšší hora Evropy? Kdy se odehrála bitva u Waterloo? Pokud milujete kvízy a znalostní soutěže, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít náš nový článek věnovaný vědomostním deskovým hrám.  Vyzkoušeli jsme pro vás osvědčenou klasiku jako Scrabble, ale i současný hit mezi vědomostními deskovkami, populární Desítku.

Podobné články