Nejlepší kondomy letošního roku

Kondom je základní ochranou erotickou pomůckou, kterou by měl mít při ruce každý, kdo je sexuálně aktivní. Ať už vás má ochránit před nemocemi, nebo nechtěným těhotenstvím, je důležité vybírat kondomy pečlivě. S prezervativy si navíc můžete užít i spoustu zábavy, obzvlášť v případě, že si pořídíte vroubkovaný nebo ochucený kousek.

Nejlepší kondomy pro muže

Kondomy jsou v dnešní době zcela běžnou antikoncepční metodou, která jako jediná navíc chrání i proti přenosu pohlavních chorob. Užívejte si tedy beze strachu! Pokud nevíte, jaký kondom pořídit, přinášíme vám celou řadu tipů na ty nejlepší modely. Patří mezi ně běžné prezervativy, bezlatexové kondomy, ale také výjimečně dráždivé vroubkované kondomy nebo ty, které se hodí jako dárek. V článku naleznete také přehledného průvodce výběrem toho pravého kondomu i rady, jak kondom správně nasadit a používat. Neváhejte a dopřejte si slastné chvíle se spolehlivou ochranou.

Chybí vám kromě zajímavého kondomu k dokonalému erotickému zážitku ještě něco? Inspirujte se v souhrnném článku o erotických pomůckách, kde si vybere úplně každý.

1. Recenze Durex Feel Intimate – nejlepší kondomy Durex

Recenze Durex Feel Intimate
Klady
 • Velmi tenké
 • Pro požitek jako bez kondomu
 • Extra lubrikace
 • Bez zápachu po latexu
Zápory
 • Vyšší cena

Pokud nemáte rádi kondomy kvůli znecitlivění a jinému pocitu ze sexu, rozhodně sáhněte po těchto od značky Durex. Kondomy Feel Intimate jsou vyáběny tak, aby byly opravdu tenké a vy si jich během vašich hrátek ani nevšimli. Zároveň jsou ale dostatečně kvalitní a poskytují opravdové bezpečí. Jejich materiál je totiž, stejně jako u dalších kondomů Durex, až dvakrát pevnější, než určuje mezinárodní norma.

Za zmínku stojí i extra lubrikace, která napomůže jednoduchému nasazení kondomu a také díky ní neucítíte přírodní zápach kaučuku. Snadnému nasazení napomáhá ještě speciální Easy on tvar, jenž zajistí, že to zabere jen pár vteřin. Tyto kondomy jsou vytvořeny pro průměrně vybavené muže, takže by měly vyhovovat většině milovníků.

2. Recenze SKYN Original – nejlepší bezlatexové kondomy

Recenze Skyn original
Klady
 • Bez latexu
 • Velmi jemné a pohodlné
 • Luxusní obal
 • Oblíbená značka
Zápory
 • Vyšší cena

Patříte-li mezi ty, kteří trpí alergií na latex, nebo nechcete-li používat latexové kondomy z jakéhokoliv jiného důvodu, určitě neuděláte chybu s koupí těchto základních bezlatexových kondomů od oblíbené značky SKYN. Ta vyrábí bezlatexoé kondomy i v mnoha dalších variantách, ale tohle je skvělý základ, v případě, že s nimi chcete začít. Tyto kondomy jsou vyrobeny z polyizoprénu, což je první syntetický kaučuk. Jejich použití je bezpečné, i když mají extra tenkou stěnu. Polyizoprén je navíc velmi jemný a pohodlný materiál, takže budete mít ze sexu unikátně dobrý pocit.

Určitě bychom u těchto kondomů neměli pominout velmi pěkně řešený obal, který zajišťuje, že kondomy vypadají luxusně a výborně se hodí třeba i jako laškovný dárek. Zakoupit si je můžete v balení po 10, 20, nebo 30 kusech. Pro začátek doporučujeme nejmenší balení, abyste si ověřili, že vám kondomy dobře sedí a jejich použití je vám příjemné. Kondomy mají šířku 53 milimetrů, takže budou ideální pro většinu mužů.

3. Recenze Pasante zesílené extra – nejlepší extra bezpečné kondomy

Recenze Pasante zesílené extra
Klady
 • Dvakrát silnější kondom
 • Nízká cena
 • Zvýšené bezpečí
Zápory
 • Nepříliš známá značka
 • Snížená citlivost

Značka Pasante není u nás v Česku příliš známá, ale je velmi populární například ve Velké Británii, odkud pochází. Jejich kondomy jsou navíc poměrně cenově výhodné, když je porovnáte s obdobnými modely například od značek Durex nebo Primeros. My jsme je pro vás vybrali jako extra bezpečné. Vhodné pro všechny, kteří si chtějí pořídit kondom, u něhož je pravděpodobnost prasknutí opravdu malá.

Tyto kondomy mají dvakrát silnější vrstvu latexu, než je běžné u jiných kondomů. Citlivost je tak samozřejmě nižší, ale na druhou stranu vám poskytnou opravdový pocit klidu. Kondomy jsou latexové, a tak je jejich použití vhodné jen pro ty, kteří nemají intoleranci na tuto látku, která je původem z kaučuku. Opět jsou to kondomy vhodné pro většinu můžu se šířkou 52 milimetrů.

4. Recenze kondom Durex Mutual Pleasure – nejlepší vroubkovaný kondom

Recenze Durex Mutual Pleasure
Klady
 • Znecitlivující lubrikant uvnitř kondomu pro delší sex
 • Dráždivé vroubky
 • Ověřená značka
 • Jemná vůně
Zápory
 • Vyšší cena
 • Různorodá účinnost lubrikantu

Chcete-li zažít něco mimořádného, určitě sáhněte po kondomech Durex Mutual Pleasure. Nejenže splňují to základní, co u kondomů hledáme, ale také zaručí, že váš sex bude naprosto jedinečný a užijete si ho do sytosti. Uvnitř mají totiž speciální lubrikační gel, který obsahuje benzokain. Ten u většiny mužů způsobí znecitlivění a tím pádem výrazně prodlouží trvání sexu. Na druhou stranu ne na všechny muže působí benzokain stejně, a tak u některých nemusí mít dostatečný účinek. A pozor, je tu něco navíc i pro dámské potěšení. Kondom je z vnější strany vybaven celou řadou vroubků. Na jeho použití tak ani jeden z vás jen tak nezapomene.

Navíc můžete být v klidu, protože jsou to kondomy od ověřené značky, které jsou elektronicky testované a kvalitní. K tomu kondomy Durex přihodil ještě jemnou parfemaci, která překryje přirozený pach latexu. Za kvalitu si samozřejmě připlatíte, a tak vás jeden kondom nevyjde zrovna nejlevněji. Na druhou stranu za takto výjimečný zážitek se určitě tato cena vyplatí.

5. Recenze EXS Mixed Flavours – nejlepší ochucený kondom

Recenze EXS Mixed Flavours
Klady
 • 4 příchutě v jednom balení
 • Dva testy kvality
 • Nízká cena
Zápory
 • Ne každého příchutě osloví

Pokud chcete mít skvělý orální sex s kondomy, nejspíše se nespokojíte s těmi obyčejnými. Vůně ani chuť latexu není nijak skvělá, a tak je přirozené, že někoho napadlo kondomy ochutit. Pokud zatím nevíte, která příchuť je ta pravá pro vás, můžete vyzkoušet balení se čtyřmi příchutěmi kondomů. Určitě si z nich aspoň jednu vyberete. Pravděpodobně si ale oblíbíte všechny čtyři, které vám připomenou sladkosti a další požitky. Vybrat si můžete mezi jahodovou, čokoládovou, žvýkačkovou a colovou příchutí.

Kondomy jsou vyrobeny z latexu a procházejí dvěma testy kvality. Přirozená vůně latexu je maskovaná vůní některé z příchutí, takže se nemusíte ničeho bát. Zároveň jsou kondomy lubrikované silikonovým gelem. Navíc bychom určitě neměli zapomenout na to, že je pořídíte za velmi příznivou cenu.

6. Recenze ERCO Bull – zajímavý žertovný kondom

Recenze ERCO Bull
Klady
 • Vtipný dárek
 • Dráždivý díky výstupkům
 • Drsný býk
Zápory
 • Nelze použít jako ochranu
 • Vyšší cena

Zábava je u vás na prvním místě? Potom určitě oceníte možnost dát jako dárek žertovný kondom. Není to sice věc ideální pro každodenní používání, ani neposkytuje tak spolehlivou ochranu jako běžné kondomy, ale užijete si s ním spoustu legrace i vzrušujících chvilek. My jsme pro vás vybrali žertovný kondom ERCO Bull, který vypadá jako býk. Ukažte tedy, co ve vás je a použijte býka k tomu, k čemu je určený.

Kromě toho, že je drsný býk vtipným dárkem, jež se výborně hodí například na rozlučku se svobodou nebo lechtivé večírky, budete mít určitě radost i z výstupků. Ty jsou výjimečně dráždivé a každou ženu, do které se býk pustí, určitě nenechají chladnou. O to, že se vám to bude líbit se postarají nejen býčí rohy, ale také malinký zvoneček. Komu tohoto zábavného býka věnujete?

Je kondom dostatečná ochrana?

Kondom je stále jediným způsobem, jak se během sexu chránit proti pohlavně přenosným chorobám. Mnohdy ho také využíváme jako ochranu proti nechtěnému těhotenství. Vzhledem k tomu, že je bariérovým typem antikoncepce, přináší s sebou minimální riziko z hlediska zdraví a nemá téměř žádné kontraindikace. Je ale kondom opravdu dostatečná ochrana?

Když ho používáte jako ochranu proti pohlavně přenosným nemocem, moc jiných možností nemáte. Kondom rozhodně není 100 % ochranou, ale je poměrně účinný, pokud se používá správně. Pokud pravidelně provozujete sexuální styk s osobou, jejímž zdravotním stavem si nejste jistí, je správné občas podstoupit vyšetření na přítomnost pohlavně přenosných chorob. Riziko přenosu nemocí můžete snížit i tím, že si budete dávat pozor na otevřené ranky v oblasti genitálií a nasadíte si kondom včas. Také nezapomínejte kontrolovat, že se prezervativ během styku nepoškodil.

Co se týče ochrany proti nechtěnému početí, i tady platí, že nejdůležitější je správná manipulace a kvalitní, nepoškozený prezervativ. Lidé se často bojí prasknutí kondomu, ale k tomu dochází jen ve velmi malém procentu případů. Hlavně dodržujte základní pravidla. Nepoužívejte ho opakovaně, nesundávejte a nenandávejte kondom během styku a dávejte pozor, aby nebyl při použití prošlý, nebo poškozený. Pokud chcete mít jistotu, můžete použití zkombinovat ještě s další formou antikoncepce. Obecně platí, že spolehlivost kondomů se pohybuje okolo 97 %.

Pokud během, nebo po sexu zjistíte, že se kondom poškodil, je na místě zvážení rizika. V případě, že se bojíte pohlavně přenosných chorob, absolvujte testy. U nechtěného těhotenství vždy zvažte, došlo-li k poškození prezervativu ještě před ejakulací, nebo až po ní. Pokud si všimnete poškození kondomu před ejakulací a vyměníte ho, je riziko otěhotnění nižší. Důležitá je také představa o tom, v jak plodné fázi svého cyklu se zrovna žena nachází a jestli používá i nějakou další antikoncepční metodu.

Jak nasadit kondom

Na první pohled to možná není žádná věda, ale překvapivě ne všichni umí kondom správně nasadit. A to dokonce ani ti, kteří ho pravidelně používají. Pokud si nasazení kondomu vyzkoušíte dopředu a budete si postupem jistí, vyhnete se nepříjemným situacím při samotném sexu. Navíc prezervativy jsou velmi spolehlivé právě tehdy, pokud se s nimi správně zachází. Není tedy na škodu si zopakovat, jak správně na to, aby byl kondom bezpečně a spolehlivě nasazen.

Ještě před tím, než nějaký kondom použijete, vždy se ujistěte, že není prošlý a že jeho obal není nijak výrazně poškozený. Pokud je prezervativ prošlý, nebo poničený, raději použijte jiný. Rozhodně je lepší vyhodit jeden dobrý kondom, než později velmi litovat. Stejně tak dejte pozor, abyste kondom nepoškodili při otevírání jednotlivých balíčků.

Ještě před samotným nasazováním se ujistěte, že kondom nasazujete správnou stranou. U většiny kondomů to lze podle směru špičky velmi jednoduše poznat. Kondom by také měl jít velmi snadno rolovat. Pokud tomu tak není, možná kondom nasazujete obráceně. Do samotného nasazování prezervativu se pouštějte vždy až ve chvíli, kdy nastala plná erekce a je přetažená předkožka údu. Poté kondom přiložte ke špičce penisu a z úzké vrchní části kondomu vymáčkněte všechen vzduch. Následně začněte kondom rolovat dolů po celé délce penisu až ke kořeni. Kondom by měl na penisu dobře sedět, nikde by neměly být žádné bubliny, ani by se sám od sebe neměl shrnovat dolů.

Tip

S kondomem můžete použít i lubrikační gel a většinou to použití kondomu ještě usnadní. Jen si vždy dejte pozor, abyste měli lubrikační gel na vodní bázi. Ty s olejovým základem totiž mohou někdy kondomy poškozovat.

Jak vybrat nejlepší kondom

Rozhodli jste se, že použití kondomu bude to nejlepší, ale co teď? Na řadu přichází další otázka a to, jak správně vybrat kondom, aby vám co nejvíce vyhovoval a byl co nejbezpečnější. Uvádí se celá řada parametrů, které vás mohou pomoci s vhodným výběrem. Je určitě dobrý nápad, vyzkoušet si kondom „nanečisto“. Před samotným sexuálním stykem si tak ověříte, že vám dobře sedí a máte správnou velikost kondomu.

Velikost kondomu

Vybrat velikost kondomu není žádná věda. Většině mužů navíc vyhovuje klasická běžná velikost, takže toho nemusí příliš řešit. S velikostí kondomu je něco špatně zejména ve chvíli, pokud se opakovaně srolovává během styku dolů, případně pokud nedosahuje až ke kořeni penisu, či se velmi obtížně nasazuje. Více vybavení pánové mohou mít problém právě se šířkou kondomu. I když prezervativ možná nandáte, vyplatí se uvažovat o větší velikosti už proto, že velmi těsný kondom častěji praská a poškozuje se. Pokud je vám kondom delší tak to obvykle nevadí, problém bývá spíše v šířce. U příliš širokého kondomu totiž může dojít k jeho sundání během styku, což rozhodně není žádoucí. V takovém případě se porozhlédněte po menší velikosti. Na některých stránkách a obalech kondomů dokonce najdete i přehledné tabulky, kde si konkrétní velikost můžete vybrat podle svých mír.

Materiál kondomu

Základní je dělení kondomů na dva typy. Nejčastěji se objevují kondomy z latexu, které mají výborné vlastnosti a jen velmi málo zdravotních kontraindikací. Problém může být jen intolerance na latex u jednoho z partnerů. Pokud jste na latex alergičtí, rozhodně není pro vás latexový kondom optimální. Je na čase se podívat po jiné variantě. Zpozornět byste měli, pokud v místě styku latexu s kůží, dojde k zarudnutí, pálení, nebo otoku. Ne vždy musí být na vině latex, problém může být i s lubrikací kondomu. Alergie na latex se objevuje u téměř 5 % lidské populace.

Alternativou tedy mohou být bezlatexové kondomy. Ty se vyrábějí z různých jiných materiálů, často z polyizoprénu. Bohužel největší nevýhodou bezlatexového kondomu je vyšší cena. Výrobní náklady totiž nelze srovnávat s těmi u latexových kondomů, a tak si za ně připlatíte. Na druhou stranu některé z nich lze používat i s lubrikačními gely na bázi oleje (což u latexových kondomů rozhodně nezkoušejte).

Typy kondomů

Nejběžnější jsou samozřejmě ty klasické, průhledné, bez vůně a lubrikované. Ty všichni známé. V poslední době začínají být oblíbené také dva druhy kondomů, kde hlavním parametrem je tloušťka materiálu. Extra bezpečné kondomy jsou skvělé pro toho, kdo je ve stresu a rozhodně nechce, aby nastala nehoda. Na druhou stranu mohou poněkud snižovat partnerovu citlivost a prožitky během styku. Proti tomu bojuje druhá varianta kondomů, ty extra tenké, jako jsou některé kondomy Durex. Díky nim by měly být prožitky intenzivnější a pocity stejné, jako kdyby mezi vámi žádný kondom nebyl.

Zajímavé jsou také různé druhy ochucených a ovoněných kondomů. Ty jsou ideální pro orální sex, kdy mohou různé příchutě přebýt nepříjemnou latexovou příchuť. To samé platí i o vůni. Nebojte se v tomto případě experimentovat, kondomy totiž mohou být i velmi dobrou erotickou hračkou. To se týká i různých vroubkovaných kondomů, které mají zvyšovat potěšení partnerky. Pokud má naopak partner problém s předčasnou ejakulací, výborně poslouží kondom se znecitlivujícím gelem na vnitřní straně.

Lubrikace kondomu

Pozornost byste měli věnovat i lubrikaci kondomu. Každý kondom je totiž již z výroby lubrikován. A to většinou jak z vnitřní strany, tak z vnější. Při dostatečné lubrikaci se snižuje pravděpodobnost, že dojde k protržení kondomu. Proto je dobré během sexu používat i další dodatečný lubrikační gel, vždy je ale nesmírně důležité, aby byl na vodní bázi. Některé silikonové lubrikanty je také možné použít s latexovými kondomy, ale vždy si to raději ověřte přímo na obalu kondomu nebo v příbalové informaci.

Tip

Může se stát, že vám u některé značky nebude vyhovovat použitý lubrikant. V takovém případě zkuste kondomy od jiné značky.

Velikost balení

Kondomy nejsou vždycky levnou záležitostí, a tak se může velmi vyplatit koupě většího množství kusů najednou. Na druhou stranu v každé samoobsluze najdete malá balení kondomů po třech přímo u pokladny. V případě, že si nejste jistí, jestli vám bude kondom vyhovovat, kupte si nejdříve malé balení. Teprve až najdete správný typ kondomu, který je pro vás ideální, můžete nakupovat ve velkém. Většinou se dá velmi ušetřit koupí kondomů online, vždy si ale dejte pozor na expiraci kondomu a kvalitu balení.

Kde koupit kondom

Alespoň nějaký druh kondomů koupíte v každém supermarketu nebo drogerii. Pokud tedy nutně kondom potřebujete, není většinou problém zaběhnout do nejbližší večerky. Sice si nejspíše připlatíte, ale jednou, nebo dvakrát se to dá zvládnout. Z dlouhodobějšího hlediska je ale lepší si nakoupit ověřené kondomy do zásoby za lepší cenu. Na eshopech také často najdete mnohem větší nabídku než v obyčejných obchodech. Většina supermarketů a drogerií totiž nenabízí různé velikosti a typy kondomů.

Opravdu bohatou nabídku kondomů má Růžový slon, kde spolu s kondomy můžete koupit i lubrikační gel nebo erotickou pomůcku. Navíc mají kondomy všech velikostí, barev, příchutí, a dokonce dvacet druhů bezlatexových kondomů. Za zmínku stojí i žertovné kondomy pro radost a jako vtipný dárek. Dobrou volbou může být také Kondomshop, kde mají často různé balíčky a výhodné akci na koupi mnoha různých druhů kondomů. Nezklame vás ani Sexshop s širokou nabídkou speciálních kondomů. Koupíte u nich dokonce svítící kondomy a dárkové sady kondomů.