Recenze deskové hry Dřevěné pexeso – divoká zvířata

10
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Hezké a odolné pexeso ze dřeva s motivy divokých zvířat. Jednotlivé kartičky jsou odolné a kvalitní, takže hodně vydrží a dětem se s nimi bude dobře manipulovat. Dřevěné dětské pexeso je vhodné pro dva hráče už od dvou let, celá sada obsahuje 32 dílků.
Klady
Již pro děti od dvou let
Kvalitní dřevěné kartičky
32 dílků
Paměťová hra
S motivy divokých zvířátek
Zápory
Vyšší cena

Pexeso je oblíbená stolní hra dětí všech věkových kategorií. Zároveň je to ale také jedna ze her, kterou mohou hrát už i úplně malé děti od dvou let. Toto krásné dřevěné pexeso s motivy divokých zvířátek si oblíbí většina dětí i rodičů. Při hraní pexesa si děti navíc procvičí i paměť a motoriku při otáčení kartiček. Nyní se podíváme na toto dětské pexeso detailněji a porovnáme jeho hlavní výhody a nevýhody.

Hodnocení vybraných vlastností – hra dřevěné pexeso

Pozn. Hodnotíme maximálním počtem bodů 10.

Víte, že slovo pexeso je českým vynálezem a znamená pekelně se soustředit? Že je to hra, kterou mají rádi v mnoha zemích, jen se jí říká Pairs, Memory, případně Concentration Memory Game.

 Abychom někdy zabavili domácí drobotinu, je třeba zapojit hodně fantazie. Někdy k tomu mohou pomoci třeba deskové hry pro malé děti. Ty jsme hodnotili a zkoušeli. Často se u nich dobře pobaví i dospělí. 

Provedení – 10/10

Určitě znáte klasické pexeso z papíru nebo kartonů, které děti snadno zničí. Vzhledem k tomu, že toto dětské pexeso je určeno už pro děti od dvou let, je vyrobeno z kvalitního dřeva. Jednotlivé dílky mají rozměr 6 x 6 x 1 centimetr a jsou tak dostatečně velké, aby se dětem dobře držely. Samozřejmě pro hru budete potřebovat více místa, ale zároveň jsou obrázky dostatečně velké a odolné.

Ilustrace divokých zvířátek jsou také moc hezké. Děti se mohou těšit na zvířátka jako koala, slon, papoušek nebo lachtan. Všechny jsou navíc namalované velmi roztomile a děti snadno nadchnou pro hru.

Náročnost pravidel – 10/10

Pravidla jsou samozřejmě stejná jako u klasického pexesa, takže tu není až tak moc co hodnotit. Tahle klasická desková hra je ale každopádně jednoduchá a pravidla srozumitelná, proto si s ní poradí už i ty nejmenší děti, pro které jsou jiné hry příliš komplikované. Hru si můžete i různorodě uzpůsobit a hrát ji podle svých vlastních pravidel, třeba i kooperativně. Povedené kartičky můžete využít i pro nějaké jiné herní aktivity.

Dětské dřevěné pexeso s obrázky

Počet a věk hráčů – 10/10

Pexeso je obvykle hra určená pro dva hráče, ale hrát samozřejmě může i větší množství dětí. Hru můžete hrát také kooperativně a společně tak objevovat jednotlivé druhy zvířátek. Tohle dřevěné pexeso by měly zvládnout už i velmi malé děti. Je to hra pro děti od 2 let, ale určitě ještě budou potřebovat pomoc rodičů nebo starších sourozenců. Děti starší tří let už by měly zvládat hrát i samy za sebe proti spoluhráči. Pexeso bude určitě dobrá volba jako první desková hra pro nejmenší děti. Náročnost hry si navíc můžete uzpůsobit podle toho, kolik dvojic kartiček dáte do hry, protože použít jich samozřejmě můžete mnohem méně než je celková nabídka.

Časová náročnost dětské hry Dřevěné pexeso – 10/10

Dětské dřevěné pexeso je hra na chvilku, ale zahrát si samozřejmě můžete několik partií za sebou. Pokud dítko nevydrží dohrát celou hru, klidně si ji můžete nechat rozehranou a pokračovat v ní později. Časová náročnost jednotlivých her se odvíjí od toho, kolik dvojic kartiček se rozhodnete do hry zařadit.

Celkové hodnocení hry Dřevěné pexeso – divoká zvířata

Toto krásné dětské pexeso je vyrobené z kvalitního dřeva a zdobí ho povedené ilustrace divokých zvířátek. Kartičky jsou dostatečně velké na to, aby se s nimi dítěti dobře manipulovalo. Dřevěné pexeso mohou hrát už děti od dvou let, pocvičí si na něm paměť a motoriku. Tato sada sestává z 32 kartiček, takže je poměrně velká, kdykoliv ale můžete některé dvojice ze hry odstranit. Navíc nehrozí jejich zmačkání a proto vám dlouho vydrží.

Dřevěné pexeso - divoká zvířáta

10
Perfektní
Klady
Již pro děti od dvou let
Kvalitní dřevěné kartičky
32 dílků
Paměťová hra
S motivy divokých zvířátek
Zápory
Vyšší cena
Sečteno a podtrženo
Hezké a odolné pexeso ze dřeva s motivy divokých zvířat. Jednotlivé kartičky jsou odolné a kvalitní, takže hodně vydrží a dětem se s nimi bude dobře manipulovat. Dřevěné dětské pexeso je vhodné pro dva hráče už od dvou let, celá sada obsahuje 32 dílků.

Myslíte si, že pexeso je hra pro malé děti a chcete něco zábavnějšího? Pro předškoláky tu máme třeba obrázkové Člověče nezlob se. A pro ty větší děti a případně dospěláky máme několik recenzí na deskové hry, třeba deskové hry pro dva a chystáme i další.

Podobné články