Recenze Tequila Teremana Blanco

Recenze Tequila Teremana Blanco
8.3
Vynikající
Sečteno a podtrženo
Výborná stříbrná tequila. Chutná skvěle v koktejlech i samotná třeba na ledu. Svěží aroma a jemná ovocná chuť s mírně ostrým závěrem potěší i překvapí.
Klady
Skvělé aroma
Jemná a vyvážená chuť
Dobrý závěr
Kvalitní zátka
Zápory
Obyčejný design láhve

Kdo tvrdí, že stříbrná tequila není kvalitní a dobrá, tak určitě nikdy neochutnal tequilu Teremana Blanco. Rozhodli jsme se tomuhle průzračnému pokladu Dwayna Skály Johnsona podívat pod víčko a zjistit, zda dostojí své reputaci. Jak dopadlo testování se dočtete v následující recenzi.

Když tequilu, tak jedině tu nejlepší! Která to ale je? Pokud si nevíte rady s výběrem opravdu dobrého destilátu z agáve, tak se inspirujte v našem článku nejlepší tequily. Testovali jsme produkty z různých kategorií. Mrkněte, jak si vedly.

Hodnocení vybraných vlastností

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 9/10

Přestože základní surovina každé tequily je stejná, výroba a proces zrání se u jednotlivých druhů může lišit. První rozdíl bývá v obsahu agáve. Ty nejlepší tequily obsahují 100% modré agáve. Teremana Blanco je jednou z nich.

Stříbrná tequila teremana blanco
Tequila Teremana Blanco

Agáve, které roste ve výšinách mexického státu Jalisco se sbírá i zpracovává ručně. Také měděné kotle, v nichž se šťáva z agáve destiluje, jsou ručně vyrobené. Měď je nejlepším materiálem pro destilační nádoby, neboť zvýrazní chuť výsledné pálenky.

Stříbrné tequile se také říká mladá, neboť narozdíl od jiných druhů po dvojité destilaci nezraje v sudech. Díky tomu je její chuť svěží a dominuje v ní agáve. Absence zrání někdy způsobí, že je tequila hodně ostrá a muže mít velmi nepříjemný závěr. To však rozhodně není případ Teremany.

Chuť a vůně – 9/10

Ačkoliv jsme věděli, že tato tequila, jejímž tvůrcem je slavný Dwayne Skála Johnson, je velice oblíbená, při testování nás skutečně překvapila. Očekávali jsem průměrný produkt, který svůj věhlas získal díky slavnému jménu. Jaká chyba!

Už samotnou vůní se Teremana Blanco odlišuje od jiných stříbrných variant. Na rozdíl od silného alkoholového odéru jsme ucítili jemné zemité aroma. Vůně je opravdu příjemná a svěží. Stejně tak její chuť nás mile překvapila.

Kromě agáve jsme poznali lehké citrusové tóny. Chuť jemně ovocná a závěr pálí jen mírně. Přestože stříbrné tequily se hodí spíše do koktejlů, tuto lze bez problému upíjet i čistou.

Barva a balení – 7/10

Narozdíl od chuti a aroma nás láhev tequily Teremana příliš nenadchla. Láhev je vysoká a štíhlá. Etiketa působí poněkud obyčejně. Na první pohled si ji možná spletete s vodkou. Na druhou stranu celkový design působí elegantně a není přeplácaný. Vzhled láhve je téměř totožný s druhou tequilou této značky. Mimochodem, Teremana Reposado také stojí za ochutnání.

Teremana tequila blanco a reposado
Tequila Teremana Blanco a Resposado

Na zadní etiketě najdete podpis slavné Skály, což je jediný indikátor jeho spojení s tímto nápojem. To rozhodně oceňujeme. Přestože patříme mezi věrné fanoušky, jeho podobiznu bychom na láhvi vidět rozhodně nechtěli. Chválíme také kvalitní špunt, který nejenže dobře vypadá, ale pomáhá zachovat chuť i aroma tequily.

Celkové hodnocení

Příjemné překvapení. Tak lze shrnout výsledek našeho testu tequily Teremana Blanco. Aroma i chuť jsou nečekaně jemné a vyvážené. Svěží chuť agáve a ovoce jsme si doslova zamilovali. Tato stříbrná tequila se hodí nejen do míchaných koktejlů, ale vychutnáte si ji i čistou či na ledu. Design láhve nás sice příliš nezaujal, ale kvalita nápoje tento drobný nedostatek bez problému vyváží.

Tequila Teremana Blanco

8.3
Vynikající
Klady
Skvělé aroma
Jemná a vyvážená chuť
Dobrý závěr
Kvalitní zátka
Zápory
Obyčejný design láhve
Recenze Tequila Teremana Blanco
Sečteno a podtrženo
Výborná stříbrná tequila. Chutná skvěle v koktejlech i samotná třeba na ledu. Svěží aroma a jemná ovocná chuť s mírně ostrým závěrem potěší i překvapí.

Kromě stříbrných tequil jsme testovali také uleželé tequily jako je třeba prémiová Don Julio Tequila Anejo. Nebo se podívejte se, jak dopadla Olmeca Reposado v naší daloší recenzi. A komu to nestačí, tak mrkne do přehledu nejlepších tequil, kde píšeme o dalších zajímavých pálenkách z agáve. Navíc tam najdete i inspiraci na míchané nápoje z tequily.

Podobné články

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získávají na oblibě čím dál víc. Vyzkoušeli jsme různé levely chutí a ce...