Nejlepší pesar a ženský kondom

Pesar, cervikální kroužek, diafragma nebo kondom pro ženy. Vždy se jedná se o nehormonální antikoncepční pomůcku určenou ženám. Co který znamená, jak se používá a který je vhodný právě pro vás? Zkuste se začíst do článku a trochu si rozšířit obzory v této oblasti.

Ženský kondom recenze

Ptáte se, co je to pesar? Jedná se o nehormonální antikoncepční pomůcku pro ženy. Na následujících řádcích vám představíme ty nejlepší pesary a ženské kondomy. Zároveň vám poradíme, podle čeho vybírat a kde koupit pesar či dámský kondom.

Chcete víc okořenit váš sexuální život? Objevte erotické hračky, které zaručeně rozpálí vás i vašeho partnera. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší erotické pomůcky, které potěší úplné začátečníky i ty nejnáročnější. Přesvědčte se sami.

1. Recenze Caya – nejlepší diafragma

Recenze pesar Caya
Klady
 • Univerzální velikost
 • Snadné zavádění i vyjmutí
 • Vhodný i pro začátečnice
 • Kvalitní materiál 
 • Praktické pouzdro
Zápory
 • Nevhodné pro ženy se zakloněnou dělohou

Diafragma Caya patří mezi nejoblíbenější pesary. Mezi jeho hlavní výhody patří univerzální velikost. Pesar Caya si můžete jednoduše objednat a zavést bez nutnosti návštěvy gynekologa. V porovnání s ostatními pesary se Caya zavádí velmi snadno. Stisknutím stěn pomůcky se pesar složí do tvaru, který je podobný tamponu. Zavedení je pak poměrně jednoduché. Pesar zavedete k děložnímu čípku a špičku pomůcky zaháknete za stydkou kost.

Přestože Caya nedisponuje žádným poutkem pro vyjmutí, vyndáte jej bez větších obtíží. Pesar vyndávejte vždy až po 6 hodinách od posledního styku. Chválíme také kvalitní zpracování. Caya diafragma je vyrobena z lékařského silikonu. Jedná se o příjemný a velmi odolný materiál. Pokud budete o pesar správně pečovat, vydrží vám až 2 roky. Příjemným bonusem je i praktické pouzdro pro bezpečné uložení pomůcky.

Představení pesaru Caya

2. Recenze Pesar FemCap – nejlepší cervikální klobouček

Recenze Pesar FemCap
Klady
 • Kvalitní materiál
 • 3 velikosti 
 • Poutko pro vyjmutí
 • Dlouhá životnost 
Zápory
 • Náročnější zavádění

Mezi cervikálními kloboučky to u nás na plné čáře vyhrál FemCap. Jedná se o pesar, jenž pevně obemkne děložní čípek. Dostupný je ve 3 velikostech. Jaký rozměr je pro vás nejvhodnější, zjistíte návštěvou u gynekologa, který vám čípek přeměří. Obecně však lze říct, že nejmenší velikost je určená pro ženy, které dosud neotěhotněly, střední pesar pak pro ženy, které porodily císařským řezem či prodělaly potrat. Největší FemCap sedne těm, které rodily přirozeně.

Zavedení pesaru FemCap je trochu složitější. Pomůcku je totiž třeba umístit přímo na děložní čípek, kde následně drží díky slabému podtlaku. Proto je vhodný spíše pro zkušenější uživatelky, které s pesary již mají zkušenost. Vyjmutí naopak velice usnadňuje šikovné poutko. Nejprve stisknete strany pomůcky pro uvolnění tlaku a pak jen tahem za poutko pesar jednoduše vytáhnete.

Tip

Při použití pesarů nezapomínejte na spermicidní či antikoncepční gel. Posílíte tím kontracepční účinky pesarů.

3. Recenze Terpan So Sexy – nejlepší ženské kondomy

Recenze Terpan So Sexy Ženský kondom
Klady
 • Ochrana před početním i chorobami
 • Snadné zavádění 
 • Pro vaginální i anální sex 
Zápory
 • Překrývá i stydké pysky 
 • Nutnost použít lubrikační gel 

Jestliže kromě antikoncepce hledáte také ochranu před pohlavními chorobami, zkuste ženský kondom So Sexy od značky Terpan. Kondomy pro ženy jsou jedinou ochrannou pomůckou, kterou má pod kontrolou žena. Od pánské varianty se liší tím, že si jej žena může zavést až 8 hodin před plánovaným stykem. Narozdíl od pesarů, které toto také umožňují, ženský kondom vykukuje z pochvy a může tak při běžných činnostech trochu překážet.

Samotné zavedení není nikterak složité. Na dámském kondomu najdete dva kroužky. Menší z nich stisknete mezi prsty a zavedete až k děložnímu čípku. Druhý kroužek zůstává mimo vagínu a překrývá stydké pysky. Na takto oděnou vagínu sice není příliš hezký pohled, nicméně kondom pro ženy představuje opravdu efektivní ochranu před pohlavními nemocemi. A to především proto, že chrání větší část ženské pokožky než pánské kondomy. Vyjmutí pomůcky je snadné a nevyžaduje nácvik, jak tomu je v případě pesarů. Stejně jako prezervativy, i holčičí kondomy jsou vhodné pro vaginální i anální sex.

4. Recenze Pasante – hypoalergenní kondomy pro ženy

Recenze Kondom pro ženy Pasante
Klady
 • Příjemný materiál 
 • Snadné zavádění
 • Chrání před těhotenstvím i chorobami
 • Nízká cena 
Zápory
 • Nevábný vzhled
 • Hlučný bez lubrikantu

Mezi ženskými kondomy se nám osvědčila také značka Pasante. Stejně jako desítky spokojených uživatelů i nás překvapil velice příjemný materiál. Oba partneři při sexu nepoznají rozdíl oproti nechráněnému styku. Zavedení je obdobně snadné jako nasazení klasického kondomu pro pány. Stlačením menšího kroužku získá dámský kondom podlouhlý tvar, díky němuž snadno vklouzne do vagíny. Přesto, že je pomůcka lubrikovaná, tak bez použití lubrikačního gelu může dámský kondom při sexu může vydávat šustivé zvuky.

Jelikož se jedná o pomůcku, která kromě početí chrání také před sexuálně přenosnými chorobami, estetická stránka jde trochu stranou. Větší kroužek umístěný na druhém konci ženského kondomu vyčnívá z vagíny. To sice zajišťuje efektivní ochranu před HIV a dalšími nemocemi, ale část překrývající stydké pysky vypadá opravdu nevzhledně. Na druhou stranu, oceňujeme i možnost zavést ženský kondom už několik hodin před stykem.

5. Recenze Unique Lady – vetší balení dámských kondomů

KONDOM DÁMSKÝ UNIQUE LADY recenze
Klady
 • Balení 3 kusů
 • 3 vzorky lubrikantu zdarma
 • Jednoduché zavedení
Zápory
 • Vyšší cena

Pro ty z vás, kteří rádi nakupují ve velkém, jsou skvělou volbou kondomy pro ženy Unique Lady. V jednom balení se nachází nejen 3 kusy dámské ochrany, ale také 3 vzorky lubrikačního gelu zdarma. V jedné krabičce tak najdete vše, co potřebujete pro noc plnou vášně. Vaginální kondomy Unique Lady jsou vyráběny z kvalitního a odolného materiálu. Ten však neobsahuje latex, tudíž potěší nejen alergiky, ale také příznivce lubrikačních gelů na olejové bázi.

Zavedení pomůcky je snadné díky pružnému kroužku. Ten lze stiskem upravit do podlouhlého tvaru, který značně usnadní zasunutí. Na druhém konci se nachází větší kroužek, jenž slouží k ochraně vnější části vagíny. Stydké pysky zakryté ženským kondomem sice nevypadají zrovna nejlépe, ale nabízí vyšší ochranu než tradiční prezervativ. V přepočtu na jeden kus patří holčičí kondomy Unique Lady mezi dražší antikoncepci. Ale větší balení a lubrikační gely v ceně vidíme jako velkou výhodu.

Co to je pesar?

Pesar patří mezi bariérové kontracepční pomůcky. Narozdíl od pilulek či nitroděložních tělísek brání početí pouze mechanickým způsobem. Pesary tedy ocení zejména ženy, kterým hormonální antikoncepce nevyhovuje. Označení ženský kondom je víc než přesné, neboť svým tvarem i způsobem použití je velice podobný klasickým pánským kondomům.

Narozdíl od běžných prezervativů lze pesar i kondom pro ženy zavést již několik hodin před stykem. Nehrozí tedy, že zavádění, která je poněkud složitější, zkazí atmosféru. Přesto, že má používání ženských kondomů i jistá úskalí, jedná se o efektivní ochranu. Kontracepční účinky lze navíc podpořit například spermicidními příhttps://www.maluna.cz/antikoncepce/contragel-green/pravky.

Co je diafragma?

Existují dva základní typy pesarů. Jedním jsou diafragmy, které se do pochvy vkládají podobným způsobem jako tampón. Tento druh pesaru chrání před početím, nikoliv však před pohlavními chorobami. Vzhledem k tomu, že se opírá o poševní stěny, tak je důležité zvolit správnou velikost. S tím vám poradí váš gynekolog s pomocí speciálních měřících kroužků. K dostání jsou také tvarované diafragmy. Ty mají univerzální velikost a sednou většině žen. Diafragmy nejsou vhodné pro ženy se zakloněnou dělohou.

Diafragma v šikovné krabičce
Pesar – diafagma – v šikovné krabičce pro ukládání

Co je cervikální klobouček?

Druhým druhem pesaru jsou takzvané cervikální kloboučky. Po vložení překrývají pouze děložní čípek, jsou tedy o poznání menší. K dostání jsou ve dvou podobách. Kloboučky svírající čípek jej po zavedení pevně obejmou, díky čemuž zůstávají pevně na svém místě. Druhým typem jsou pesary, které se opírají o poševní stěny. Tyto cervikální kloboučky jsou velmi oblíbené a jsou také cenově dostupnější.

Co je to ženský kondom?

Další možností je ženský kondom. Narozdíl od výše zmiňovaných pomůcek se jedná o produkt na jedno použití. Vaginální kondom svým tvarem připomíná klasický prezervativ a plní i stejnou funkci. Kromě kontracepčních účinků totiž funguje také jako ochrana před pohlavně přenosnými chorobami. Kdežto pesary vás ochrání pouze před nechtěným těhotenstvím.

Jak nasadit pesar

Zavedení pesaru není zrovna snadné a tato procedura vyžaduje notnou dávku zkušeností. Většina výrobců proto doporučuje se během prvních pár měsíců chránit také jinou metodou. Rady, jak si zavést pesar najdete nejen v manuálu, ale i na YouTube se nachází spousty video návodů. Před prvním stykem, během nějž se chcete chránit pesarem, si raději zavedení i vyjmutí několikrát vyzkoušejte.

Vyjmutí pesaru je o poznání jednodušší než jeho zavádění. Každá značka je vybavena jiným mechanismem pro snadné vyndání. Na některých pesarech najdete praktické poutko, za nějž pomůcku vyndáte. Jiné mají speciální špičku, za niž jednoduše zatáhnete.

Jak používat pesar

Jak už jsme zmínili výše, pesar lze zavést již několik hodin před plánovaným sexem. Pokud vás čeká večer rande, ochranu si můžete bez obav nasadit už ráno. Zavést si jej můžete pochopitelně až před stykem, ale pro správné usazení pomůcky počkejte minimálně 5 minut, než začnete s milostnými hrátkami.

Většina výrobců doporučuje spolu s pesarem používat spermicidní či antikoncepční gel. Jedná se o látku, která zpomaluje spermie. I přes správné nasazení pesaru se může stát, že spermie proniknou do čípku a může dojít k oplodnění. Spermicidní gely poskytují sekundární ochranu.

Kdy vyndat pesar

Abyste byla chráněná před nechtěným těhotenství, je nutné vědět, kdy vyndat pesar. Po pohlavním styku počkejte minimálně 6 hodin, než pomůcku vyndáte. V opačném případě je velká šance, že otěhotníte. Čeká vás noc plná vášně? Není problém. Pesar není nutné před dalším stykem vyndávat. Jen se ujistěte, zda stále sedí na svém místě. Případně aplikujte další dávku spermicidního gelu.

Výhody pesaru a ženských kondomů

Oproti prezervativům mají pesary i dámské kondomy tu výhodu, že jej lze zavádět až 8 hodin před sexem. Taktéž vyjmutí ochrany se neprovádí bezprostředně po aktu, jak je tomu je v případě pánským kondomů. Během romantické chvilky se tedy myšlenkami na antikoncepci vůbec nemusíte zabývat.

Kondom pro ženy je jedinou ochranou před sexuálně přenosnými chorobami, kterou má plně pod kontrolou žena. Ženské kondomy by dokonce měly chránit před HIV a dalšími nemocemi lépe než klasický kondom. Pokrývají totiž větší část ženské pokožky. Na druhou stranu, dámské kondomy jsou dražší a jsou pouze na jedno použití.

Diafragmy a cervikální kloboučky lze používat opakovaně. A jak dlouho vydrží pesar? Při správné péči vám vydrží až 2 roky. Cena je přitom srovnatelná s cenou jednoho balení hormonální antikoncepce. Pesary jsou tedy nejen ekologické, ale také ekonomické. Plusem je i materiál, z nějž jsou pesary vyráběny. Nejedná se totiž o latex, jako v případě prezervativů. Tyto pomůcky jsou tedy vhodné i pro ženy trpící alergií na latex.

Nevýhody pesaru a ženských kondomů

Používání pesarů a holčičích kondomů má i svá negativa. Tím hlavním je beze sporu náročnější zavedení i vyjmutí. Oba úkony vyžadují nácvik a zkušenosti. Další nevýhodou je, že je nutné používat spermicidní gel pro vyšší míru ochrany. Bez použití gelu mají pesary účinnost zhruba 93 %. Spolu s gelem pak úctyhodných 98 %.

Oproti pesarům ženské kondomy nepůsobí při styku nikterak komfortně. Přeci jen je celý vnitřek vagíny pokryt dámským kondomem. Pokud vynecháte lubrikační gel, kondom pro ženy může vydávat nepříjemné šustění.

Kde koupit pesar a ženský kondom

Pesary i kondomy pro ženy lze koupit nejen v lékárně, ale objednat si je můžete také online z pohodlí vašeho domova. Tento druh antikoncepce lze pořídit ve specializovaných e-shopech, jako je Maluna.cz, ale seženete je i v internetových obchodech s erotickými hračkami.


Nejlepší sex je ten bezpečný. Kondomy pro ženy ani pesary vás nezaujaly? Objevte nejlepší pánské kondomy. Pro příjemnější erotický zážitek nezapomínejte na lubrikační gel. I ty jsme pro vás testovali. Podívejte se, které gely to u nás vyhrály.