Nejlepší seznamky pro seniory

Mohlo by se zdát, že seznamky pro seniory jsou určeny pro babičky a dědečky. Ve skutečnosti jsou tyto weby určené pro osoby už od 40 let. V tomto věku život ani zdaleka nekončí, tak proč jej trávit sám?

Recenze online seznamek pro seniory

Elite date – Top seznamka pro vážný vztah

Seznamka pro seniory
Seznamka Elite date

Pokud hledáte vážný vztah, tak tou nejlepší volbou je seznamka Elite date. Jedná se o seriózní portál s vysokým zabezpečením a skvělou zákaznickou podporou. Elite date je seznamka pro seniory nad 50 let. Najdete zde však i mladší ročníky. Pro plné využívání všech funkcí seznamky budete potřebovat prémiové předplatné. Cena je sice trochu vyšší než u konkurenční webů, ale úroveň seznamky za to stojí.

Právě vyšší cena a kontrola profilů minimalizuje výskyt falešných profilů, kterých je na bezplatných seznamkách plno. Oceňujeme také možnost přihlášení přes Facebook a propracovaný osobnostní test. Velké plus je i snadné zrušení díky jednorázovým platbám a praktická mobilní aplikace.

Singles50 – Seznamka na vážný vztah pro starší

Už vám není zrovna dvacet, ale přesto byste si rádi našli vážný vztah a někoho, s kým si budete rozumět? Internetová seznamka Singles50, která je speciálně uzpůsobená pro seznamování starších lidí, pro vás může být tím pravým. Je vhodná pro všechny nad 50 let, kteří hledají vážný vztah. Registrace je opravdu jednoduchá a je zdarma. Ae jako u většina seznamek budete potřebovat placené členství k tomu, abyste mohli seznamku plně používat.

Abyste našli ideálního partnera právě pro vás, seznamka Singles50 má připravený speciální osobnostní test. Ten si můžete udělat klidně hned na začátku ještě před zaplacením poplatku. Test je poměrně jednoduchý a krátký, ale velmi komplexní.

Zajímavé jsou další funkce seznamky, například funkce prolomení ledu, která nabízí možnost začít komunikovat s novým potenciálním partnerem bez toho, abyste mu museli přímo začít psát zprávu. Seznamka není vybavená mobilní aplikací, ale za to je zpracována tak, aby si s ní poradili i méně technicky zdatní uživatelé.

Zralá láska – Bezpečná seznamka pro seniory

Senior seznamka Zralá láska
Seznamka Zralá láska

Skvělou volbou je i webový portál Zralá láska. Jedná se o seznamku pro seniory nad 60 let. Najdete zde ale i mladší muže a ženy. Mezi hlavní přednosti bezesporu patří přehlednost. Vzhledem k tomu, že smyslem stránky je zprostředkovat seznámení pro seniory, registrace i ovládání seznamky je opravdu snadné. I zde budete při hledání partnera potřebovat prémiové předplatné. To však, narozdíl od jiných seznamek, získá každý nový člen na 2 týdny zdarma.

Během této doby si můžete všechny prémiové funkce bezplatně vyzkoušet. Kromě VIP účtu je možné si zakoupit kredity, jež slouží k vylepšení vašeho profilu. Pořídíte za ně takzvané Superchopnosti, mezi něž patří například vyšší pozice vašeho profilu při vyhledávání. Co nám naopak chybí, je test osobnosti i mobilní aplikace. Přes tyto nedostatky jde o velmi dobrou seznamku, která funguje.

Místní flirt – Nezávazná seznamka pro seniory

Seznamka pro seniory
Seznamka Místní flirt i pro seniory

Jestliže vážný vztah není to, co hledáte, vyzkoušejte seznamku Místní flirt. Na této stránce najdete muže i ženy všech věkových kategorií, kteří hledají nezávazný vztah, sexy flirt či erotický pokec. Registrace i vytvoření profilu je velmi jednoduché. Vzhledem k zaměření stránky není třeba vyplňovat žádný test osobnosti. Seznamka vám navrhne především kontakty z vaší lokality.

Namísto klasického předplatného na určitý časový úsek, pro plné využití seznamky budete potřebovat kredity. Ty slouží k odesílání zpráv ostatním členům. Jejich cena je sice trochu vyšší, ale pokud vás láká erotický pokec, jistě budete spokojeni. Výhodou jsou jednorázové platby, zrušení účtu je tedy naprosto bezproblémové. Co nás trochu mrzí, je absence mobilní aplikace.

50s love – seznamka pro starší ročníky

Seznamka pro seniory 60
Seznamka pro seniory 50s love

Že online seznamky jsou jen pro mladé? To už dávno neplatí! Přátelství či lásku na internetu mohou dnes najít i starší ročníky. Perfektní seznamka pro seniory nad 50 let je 50s love. Přečtěte si, jak funguje a jaké výhody vám může nabídnout.

Tato senior seznamka je primárně určena pro hledání vážného vztahu. Součástí registrace je celkem obsáhlý osobnostní test, možná je v porovnání s jinými seznamkami trochu zdlouhavý, ale jde o to, aby vám pomohl najít partnera, který nejlépe odpovídá vašim představám a přáním. Nemá mobilní aplikaci, ale webový prohlížeč je dobře uzpůsoben i pro prohlížení v chytrém telefonu.

Jak vybrat seznamku pro seniory

Klíčem k výběru ideálního partnera je volba správné seznamky. Zde vám poradíme, podle čeho vybírat a na co si dát pozor. Současná nabídka seznamovacích webů je poměrně široká. Zvažte proto i další možnosti, než si vytvoříte profil na první seznamce, na kterou narazíte.

Kromě výše zmíněných seznamek za vyzkoušejí stojí také eDarling. Tento web slouží pro hledání vážného vztahu. Jak seznamka funguje, se dočtete v naší recenzi. Vážnou známost můžete najít i na webu Singles50, tato moderní seznamka patří mezi nejoblíbenější seznamovací portály pro starší generace. Více informací najdete v našem článku. Těm z vás, kteří se nechtějí vázat, doporučujeme seznamku Flirt.com. Proč se jedná o jednu z nejlepších nezávazných seznamek, se dozvíte zde.

Zaměření a zabezpečení seznamky

Ne všechny seznamky pro seniory jsou stejné. Kromě portálů zaměřených pro hledání vážné známosti najdete i flirt seznamky či stránky třeba pro erotický chat. Kromě určení seznamky by vás mělo zajímat také její zabezpečení. Bezpečné senior seznamky bývají většinou placené, ale tato investice se rozhodně vyplatí. Vaše data jsou zde v bezpečí a není třeba se obávat, že budou zneužita k nekalým účelům.

Cena seznamky

Dalším důležitým faktorem, který při výběru seznamky hraje velkou roli, je cena. Vedle seznamovacích stránek, jež jsou zcela bezplatné, můžete najít i zpoplatněné weby. Většina takových stránek nabízí registraci zdarma, ale pro plné využívání všech funkcí budete potřebovat prémiové předplatné. Jeho cena se většinou pohybuje od 200 do 400 Kč za měsíc.

Možná se divíte, proč za seznamku platit, když ji lze využívat zdarma. Důvod je prostý. Na neplacených webech bývá velké množství falešných profilů a podvodníků. Hledání osudové lásky vám pak značně komplikuje záplava nevyžádaných a podvodných zpráv. Zejména pro seniory s menší digitální šikovností mohou být bezplatné seznamky rizikem. Naopak u placených seznamek je mnohem větší šance, že uživatelé, kteří do seznamky investují často nemalé částky, to s hledáním lásky myslí upřímně.

Mobilní aplikace a další funkce

Při výběru můžete zohlednit také další funkce, kterými seznamka disponuje. V dnešní době, kdy je většina internetového vyhledávání prováděna prostřednictvím mobilního telefonu, je aplikace velkou výhodou. Ne každá seznamka ji nabízí. Mobilní aplikace vám umožní být online prakticky nonstop a díky praktickým notifikacím se o jakékoliv aktivitě na všem profilu dozvíte doslova ihned.

Seznamky bez aplikace často nabízí upravenou mobilní verzi. Stránku si tak zobrazíte přes internetový prohlížeč i v mobilu. Chybějící notifikace lze nahradit upozorňovacími emaily. Jedná se sice o trochu složitější, ale stále funkční řešení. Kromě aplikace můžete při výběru zohlednit i další nadstandardní funkce. Patří mezi ně například možnost vést videohovor či posílání hromadných zpráv.

Zrušení seznamky

V případě, že se rozhodnete pro některou z placených seznamek, ověřte si, jaké jsou podmínky zrušení účtu. Bohužel existují nejen seznamky pro seniory, na nichž je ukončení předplatného velice komplikované. Většina stránek totiž funguje na principu opakovaných plateb. Pokud například zvolíte měsíční prémiové předplatné, každý měsíc vám bude z účtu automaticky strhávána příslušná částka.

Když budete chtít váš profil zrušit, většinou stačí kontaktovat zákaznickou podporu či emailem zaslat žádost o zrušení. Narazit ale můžete také na seznamky, které zrušení předplatného umožňují pouze prostřednictvím výpovědi zaslané poštou. Adresa často bývá v cizině a doručení takového dopisu obvykle trvá opravdu dlouho. A vy mezitím stále platíte měsíční poplatek. Proto si vždy pečlivě prostudujte obchodní podmínky.

Rady pro seznamování

Na závěr se s vámi podělíme o několik rad a tipů pro seznámení v online prostoru. Myslete především na své bezpečí. Zejména na neplacených seznamkách se pohybuje velké množství podvodníků. Pokud vás tedy někdo požádá o půjčku či vaše citlivé údaje, nikdy na takovou žádost nepřistupte. Tito podvodníci dokážou zaujmout srdceryvným příběhem, nenechte se však zlákat. Své peníze zpět už nikdy neuvidíte a vaše údaje by mohly být zneužity.

Buďte opatrní také při zasílání lechtivých fotografií. Sexy fotky či videa často k online seznamování prostě patří, ale raději s nimi vyčkejte, než druhou stranu lépe poznáte. Obezřetnost se vyplácí také při prvním osobním setkání. Pro něj volte vždy veřejná místa, jako jsou kavárny, restaurace, kina či divadla. Návrh na schůzku na odlehlém místě či u partnera doma raději odmítněte.