Recenze Hennessy XO 0,7l 40%

Brandy hennessy XO
9.8
Vynikající
Sečteno a podtrženo
Bohatá dřevitá chuť s tóny pepře, vína, koření a oříšků dělají tento dlouho zrající koňak nezaměnitelným unikátem. Ocení ho především fajnšmekři.
Klady
Výrazná a bohatá chuť
Dlouhá doba zrání
Tmavá barva
Designová lahev
Zápory
Vyšší cena

Hennessy XO 0,7l 40% je prémiovým a luxusním koňakem. Hledáte-li to nejlepší mezi brandy a koňaky, rozhodně s ním neuděláte chybu. Unikátní receptura a dlouhá doba zrání dodávají Hennessy XO jedinečnou a nezaměnitelnou chuť.

Francouzský koňak Hennessy XO si získal oprávněně v našem testu brandy první místo. Vyzkoušet však můžete i další nápoje, které jsme recenzovali.

Hodnocení vybraných vlastností koňaku Hennessy

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 10/10

Tento koňak byl poprvé vyrobený v roce 1870 Mauricem Hennessym. Nejstarší varianta XO je hlavním koňakem této značky, která díky němu získala svou prestiž. Extra old brandy a koňaky jsou staré minimálně šest let. V případě Hennessy XO se nápoj skládá z několika takzvaných eaux-de-vie (vinných pálenek), z nichž nejmladší zrála 10 let a nejstarší až 30. V průměru se věkem tento koňak dostane zhruba na 20 let stáří.

henessey xo koňak

Tento prvotřídní cognac patří mezi špičku nejen díky délce zrání v dubových sudech, ale také pro použité víno. Hrozny pro jeho produkci pocházejí z oblasti Grand de Champagne. Tím se řadí mezi vyšší třídu zvanou Fine Champagne. Nutné je tudíž počítat s vyšší cenou. Na trhu ale seženete i levnější koňaky této značky, jako je Hennessy VSOP nebo Hennessy VS.

Chuť a vůně pro koňak Hennessy – 9,5/10

Hennessy XO ocení především znalci dobrého koňaku. Má příjemné, bohaté a plné aroma. Po otevření lahve ucítíte dřevitou vůni dubu, vanilku, květy, oříšky, koření a hrozny. Vyvážená, bohatá a zároveň jemná chuť je krémová a najdete v ní opět náznaky dubu, ale také pepře, sušeného ovoce a koření. Při pití se komplexní chuť Hennessy XO rozvíjí pomalu, proto doporučuje při jeho konzumaci nikam nepospíchat. Ostatně, vzhledem ke své intenzitě tento nápoj ani nijak pít snad nelze. Pokud s koňakem teprve začínáte, může pro vás být Hennessy XO příliš výrazná. Rozhodně ji však nelze upřít vysokou kvalitu.

Barva a balení – 10/10

lahev koňak hennessy xo
Limitované speciální balení

Na koňaku Hennessy XO je na první pohled znát, že zrál v sudu dlouhou dobu. Jeho barva je výrazně tmavá, jantarová až téměř mahagonová. Samotné balení působí velmi luxusně. XO se na rozdíl od mladších koňaků VS nebo VSOP prodává v designové lahvi, která byla navržená již roku 1947. Má elegantní zdobení vinných hroznů a jednoduché kruhové etikety. Objem je 0,7 litru a obsah alkoholu pro koňaky a brandy klasických 40 %.

Celkové hodnocení – koňak hennessy

Luxusní koňak Hennessy XO ocení milovníci prémiových brandy. Již vyšší cena, elegantní lahev s ornamenty hroznů a tmavě jantarová až mahagonová barva prozrazují, že máte čest s dlouho zrajícím koňakem. Nejmladší pálené víno má 10 let a nejstarší dokonce až 30 let. Vzhledem k dlouhé době pracování v sudu je očekávatelné, že u Hennessy XO najdete bohatou a dřevitou chuť i vůni, ve které ucítíte také pepř, koření, víno nebo oříšky. Rozhodně patří mezi to nejlepší, co můžete z běžně dostupných koňaků ochutnat.

Recenze Hennessy XO 0,7l 40%

9.8
Vynikající
Klady
Výrazná a bohatá chuť
Dlouhá doba zrání
Tmavá barva
Designová lahev
Zápory
Vyšší cena
Brandy hennessy XO
Sečteno a podtrženo
Bohatá dřevitá chuť s tóny pepře, vína, koření a oříšků dělají tento dlouho zrající koňak nezaměnitelným unikátem. Ocení ho především fajnšmekři.

Poznejte i další skvělé koňaky a brandy, které jsme pro vás ochutnali. V přehledu nejlepších brandy vám představíme ty nejlepší a zajímavé lahve co nás zaujaly a poradíme, jak poznat dobrou a kvalitní brandy. Kromě téhle luxusní lahve jsme vyzkoušeli také Metaxu a Sarajishvili, což je skvělý gruziňák.

Podobné články

Whisky a doutník

Nejlepší whiskey

Pití whiskey, to je rituál. Ať už je to skotská, irská nebo whiska z jiného kouta světa.

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...