Recenze Eins-Zwei-Zero Sparkling Riesling

Nealko sekt Leitz Ryzlink
8.25
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Svěží a lehké šumivé víno bez alkoholu. Má sladkou chuť čerstvých jablek a suchý závěr připomínající víno s alkoholem. Jedná se o jemně perlivé víno a i tak je velmi zajímavé ve své nealko verzi.
Klady
Svůdné květinové aroma
Svěží ovocná chuť
Jasná barva
Dlouhý a suchý závěr
Jemné kyselinky
Zápory
Vyšší cena

Šumivé víno a šampaňské málokdy chybí na večírcích či oslavách. Čím jej nahradit, když nechcete, nebo nemůžete pít alkohol? Vyzkoušela jsem dealkoholizované šumivé víno Eins-Zwei-Zero Sparkling Riesling. Pokud chcete vědět, co vám tento nealko sekt může nabídnout a jak vlastně chutná, čtěte dál. Možná budete překvapeni.

Bublinky nejsou nic pro vás? Žádný problém! Ochutnali jsme pro vás celou řadu nealkoholických vín. Zajímá vás, jak chutná Chardonnay či Merlot bez alkoholu? Pak si nenechte ujít náš nový článek. Najdete zde nejen spoustu tipů na znamenitá nealko vína, ale podívali jsme se také na historii a způsob výroby dealkoholizovaného vína.

Hodnocení vybraných vlastností Eins-Zwei-Zero

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba nealko sektu Eins-Zwei-Zero – 8/10

Nealkoholický sekt Eins-Zwei-Zero pochází z německého vinařství Leitz, které se může pochlubit opravdu dlouholetou tradicí. S kořeny sahajícími až do 18. století největší rozmach tento rodinný podnik zažil pod vedením Johannese Leitze po druhé světové válce. Několikanásobně navýšil počet hektarů pro pěstování vinné révy. Vinice se nacházejí na výjimečně plodné půdě na břehu řeky Rýn.

Eins-Zwei-Zero Sparkling Riesling nealkoholický sekt
Eins-Zwei-Zero Sparkling Riesling

Perlivý Ryzlink bez alkoholu vychází z tradiční alkoholické varianty. K odstranění alkoholu se využívá moderní metoda vakuové destilace. Ta umožňuje absolutní odstranění alkoholu při zachování aromatických složek vína. Víno obsahuje nejen 0 % alkoholu, ale oproti alkoholické verzi je také o poznání méně kalorický. A to i přesto, že nositelem chuti i aroma v případě nealko vín a sektů není alkohol, ale zbytkový cukr.

Chuť a vůně nealko sektu Eins-Zwei-Zero – 9/10

Šumivý Riesling Eins-Zwei-Zero byl prvním nealko vínem, které se mi dostalo pod ruku. Přesto, že se tento sekt může pochlubit velmi dobrým hodnocením, musím přiznat, že jsem byla před ochutnávkou poněkud skeptická. Po nalití do sklenky víno hezky perlí. Jeho vůně je velice příjemná, řekla bych že i příjemnější než u klasických vín, neboť cítíte pouze ovoce a hrozny, nikoliv alkoholové výpary. Co mě poněkud překvapilo je intenzita aroma, vůně je opravdu výrazná a dominují v ní především ovocné tóny.

Po prvním doušku na mě víno příliš dobrý dojem neudělalo. Přeci jen, pokud jste zvyklí pít víno s alkoholem, u nealko sektu vám prostě něco bude chybět. To něco je právě unikátní štiplavá chuť alkoholu. První ochutnání mě překvapilo výrazně ovocnou a poměrně sladkou chutí. Jestliže jste zvyklí, stejně jako já, pít spíše suchá vína, možná vám přijde nealko víno Eins-Zwei-Zero příliš sladké.

Nealko sekt eins zwei zero riesling recenze
Nealko perlivé víno Eins-Zwei-Zero

S každým dalším douškem jsem sektu přicházela na chuť víc a víc. Mé chuťové pohárky potřebovaly jen trochu víc času zvyknout si na novou chuť. V paletě chutí jsem poznala zejména jablka; čerstvá, křupavá jablka. Chuť je opravdu svěží, se slabší kyselinkou, která je v perfektní rovnováze s poměrně vysokým zbytkovým cukrem. Dojem svěžesti výrazně podporují také jemné bublinky. Velmi mě potěšil závěr. Sladká chuť sektu připomíná spíše ovocnou šťávu, svým poměrně suchým závěrem se však blíží alkoholickému vínu. Právě tento detail mě velmi zaujal a díky němu jsem si ochutnávku nealko sektu Eins-Zwei-Zero nakonec opravdu užila.

Barva – 8/10

Také svou barvou se tento perlivý Ryzlink bez alkoholu vyrovná tradičním bílým vínům. Ve sklence se sekt krásně rozzáří a můžete obdivovat jeho jasnou světle žlutou barvu. Na první pohled je k nerozeznání od mladého bílého vína s alkoholem.

Balení – 8/10

Dealkoholizované víno se skrývá v láhvi z tmavého skla, jež se svým tvarem nikterak neliší od alkoholických šumivých vín. Tmavé sklo vytváří s bleděmodrou etiketou vskutku povedený kontrast. Balení působí elegantním a zároveň decentním dojmem. Pro přední stranu etikety zvolili výrobci lesklé stříbrné písmo, které sice vypadá velmi dobře, ale při pohledu z dálky splývá s modro-bílým pozadím. Že o designu balení vinařství Leitz něco ví, potvrzuje i fakt, že v roce 2009 získalo prestižní ocenění IF Communication Design Award za etiketu vína Eins-Zwei-Dry.

Perlivý Ryzling bez alkoholu
Leitz Sparkling Riesling Eins-Zwei-Zero

Celkové hodnocení EINS-ZWEI-ZERO Sparkling Riesling

Perlivý Ryzlink EINS-ZWEI-ZERO bez alkoholu je skvělou alternativou k běžným alkoholickým sektům. Potěší svěží ovocno-květinovou vůní i sladkou chutí, v níž hlavní roli hrají především čerstvá a křupavá jablka. Sladké tělo je perfektně vyváženo jemnou kyselinku, a především dlouhým a suchým závěrem, který se velmi blíží bílému alkoholickému vínu.

Eins-Zwei-Zero Sparkling Riesling

8.25
Perfektní
Klady
Svůdné květinové aroma
Svěží ovocná chuť
Jasná barva
Dlouhý a suchý závěr
Jemné kyselinky
Zápory
Vyšší cena
Nealko sekt Leitz Ryzlink
Sečteno a podtrženo
Svěží a lehké šumivé víno bez alkoholu. Má sladkou chuť čerstvých jablek a suchý závěr připomínající víno s alkoholem. Jedná se o jemně perlivé víno a i tak je velmi zajímavé ve své nealko verzi.

Je libo červené víno bez alkoholu? Pak vsaďte na Vintense Merlot. Čím toto dealkoholizované víno vyniká nad ostatními, se dočtete v naší nové recenzi.

Podobné články