Recenze Carl Jung Rosé

Carl Jung Rosé recenze
8
Vynikající
Sečteno a podtrženo
Svěží růžové víno bez alkoholu. Ve společnosti alkoholických variant by možná neobstálo, ale přesto má co nabídnout. Jemná vůně a nasládlá chuť jahod a zralého ovoce potěší. Rozhodně není přeslazené a příjemně překvapí jemným perlením. Nejlépe samozřejmě chutná vychlazené.
Klady
Krásná přírodní barva
Jemná vůně
Nasládlá chuť jahod
Lehce perlivé
Zápory
Málo výrazný závěr
Slabší kyselinka

Kdo by neměl rád dobré víno? Ne vždy jsou však pro konzumaci alkoholu vhodné podmínky. Ať už jsou důvody pro abstinenci jakékoliv, chuť vína si můžete užít i bez alkoholu. Dealkoholizovaná vína se těší čím dál tím větší oblibě. Rozhodli jsme se proto, je pro vás vyzkoušet. Dnes se podíváme pod víčko růžovému vínu Carl Jung Rosé.

Alkohol je dobrý sluha, ale špatný pán. V současné době je však možné si čím dál tím víc alkoholických nápojů vychutnat i v nealko podobě. V naší nové recenzi jsme se zaměřili na nealkoholická vína. Pokud vás zajímá, jak takové víno bez alkoholu chutná a jaké druhy jsou na dnešním trhu k dostání, rozhodně si nenechte náš nový článek ujít.

Hodnocení vybraných vlastností Carl Jung Rosé

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba nealko vína Carl Jung Rosé – 8/10

Zajímá vás, kde se vzalo víno bez alkoholu? S tímto nápadem přišel vizionář z malého rodinného vinařství v sousedním Německu. Carl Jung hledal řešení, jak dopřát jedinečnou chuť hroznů i těm, kteří ze zdravotních či jiných důvodů pití alkoholu odmítají. Přišel tedy s revoluční metodou vakuové destilace, jež umožňuje extrakci alkoholu při zachování všech žádaných aromatických složek.

Rosé Carl Jung recenze
Carl Jung – Rosé nealko víno

Vinařství Carl Jung klade velký důraz nejen na kvalitu a chuť jejich vín, ale velkou pozornost věnují také původu surovin. Nealko Rosé je vyrobeno z pečlivě vybraných červených hroznů. Výroba vína však probíhá podle stejných postupů, které slouží k produkci bílých vín. Předtím než se rmut vzniklý drcením bobulí lisuje, je třeba jej nechat alespoň pár hodin macerovat spolu se slupkami. Ty totiž obsahují barvivo, které dává vínu jeho výslednou barvu. Vinný mošt následně kvasí stejným způsobem, jako alkoholická vína. Jako poslední ke slovu přichází extrakce alkoholu pomocí vakuové destilace. Výsledkem je aromatické víno plné chuti bez kapky alkoholu a s mnohem menším obsahem kalorií.

Chuť a vůně Carl Jung Rosé – 7/10

Růžové víno mi rozhodně není cizí. Nejradši si jej vychutnávám během letních dnů i večerů. Jako maminka předškolních dítek si jej však nemůžu dopřávat tak často, jak bych ráda. Nealko víno tak zní jako skvělá alternativa. Toto rosé víno mě zaujalo již svou velmi jemnou vůní. Ta není tolik sladká a květinová, jak bývá často u dealkoholizovaných vín zvykem. Ucítíte v ní slabý náznak jahod.

nealko víno Rosé Carl Jung hodnocení
Nealko Rosé Carl Jung

Přesto, že se nejedná o šumivé víno, nealko Rosé příjemně perlí na jazyku. Stejně jako u jiných dealkoholizovaných vín, první doušek je trochu zvláštní. Pokud máte tak jako já pevně vžitou chuť vína, první ochutnávka vás s největší pravděpodobností zklame. Vínu prostě chybí chuť alkoholu. Místo něj mě doslova omámila sladká a výrazná chuť ovoce. Vínu jsem však dala šanci a s každým dalším douškem se mi zamlouvalo více a více. Po chvilce si jazyk zvykl na novou chuť a já ve víně postupně objevovala jemné tónu jahod. Chuť je svěží a lehká, přesto svým způsobem bohatá a plná. Závěr není příliš intenzivní, ucítíte pouze slabou kyselinku.

Barva – 9/10

Co musím na dealkoholizovaném Rosé značky Carl Jung opravdu ocenit, je jeho krásná barva. Nečekejte žádný sytě růžový odstín dobarvený chemií. Rosé se pyšní světle narůžovělou barvou, která připomíná spíše bílá než červená vína. Rosé je krásně čiré a jasné s jemnými bublinkami, které způsobují příjemné perlení na jazyku.

Balení – 8/10

Balení se výrobcům skutečně povedlo a velmi dobře evokuje charakteristické vlastnosti vína. Romantická a jemná růžová skvěle odráží chuť i vůni vína. V láhvi z čirého skla hezky vynikne jeho krásná přírodní barva. Na etiketě se kromě názvu a typu vína nachází také logo vinařství Carl Jung. To je plastické a velmi detailně propracované. Logo najdete také na hrdle a uzávěru, který je šroubovací.

dealkoholizované víno Carl jung rosé
Rosé Carl Jung

Celkové hodnocení Carl Jung Rosé

Růžové víno bez alkoholu Carl Jung Rosé sice ve společnosti alkoholických variant neobstojí, přesto má, co nabídnout. Potěší přírodní barvou, jemnou vůní a výraznou ovocnou chutí. Dealkoholizované víno rozhodně není přeslazené, přesto je jeho chuť výrazně sladší. Požitek z pití ještě více umocňuje jemné perlení, které jde ruku v ruce se svěží chutí jahod, které ve víně dominují. Carl Jung Rosé nejlépe chutná vychlazené.

Carl Jung Rosé

8
Vynikající
Klady
Krásná přírodní barva
Jemná vůně
Nasládlá chuť jahod
Lehce perlivé
Zápory
Málo výrazný závěr
Slabší kyselinka
Carl Jung Rosé recenze
Sečteno a podtrženo
Svěží růžové víno bez alkoholu. Ve společnosti alkoholických variant by možná neobstálo, ale přesto má co nabídnout. Jemná vůně a nasládlá chuť jahod a zralého ovoce potěší. Rozhodně není přeslazené a příjemně překvapí jemným perlením. Nejlépe samozřejmě chutná vychlazené.

Patříte mezi fanoušky bílého vína? Pak vás jistě zajímá, jak takové víno chutná bez kapky alkoholu. Vyzkoušeli jsme pro vás dealkoholizované bílé víno Carl Jung Chardonnay. Jestli v našem testu obstálo, se dočtete v naší nové recenzi.

Podobné články