Recenze Plymouth Gin

Gin Plymouth test a recenze
8.3
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Skvělý gin nejen do koktejlů, ale dobrý i pro pomalé upíjení. Překvapil nás svou sílou a jemností zároveň. V krémové chuti dominuje koření a citrusy, v aroma nejvíc jalovec.
Klady
Krémová chuť
Výrazné aroma
Jemný
Skvělý do koktejlů
Zápory
Pro někoho příliš silný

Že gin Plymouth je opravdu výjimečný, potvrzuje i skutečnost, že je mu vyhrazena samostatná kategorie ginů. Narozdíl od ostatních druhů giny Plymouth vyrábí pouze jedna destilérka v Anglii. Čím je tak zvláštní? To se dozvíte v naší recenzi.

Kromě Plymouth ginu jsme se podívali pod víčko také ginům z ostatních kategorií. Víte, jaký London Dry gin je nejlepší? Pokud váháte, tak určitě mrkněte na náš velký test ginů. Kromě Top 5 ginů vám poradíme, podle čeho gin vybrat a jak si jej správně vychutnat.

Hodnocení vybraných vlastností – Plymouth gin

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 9/10

Jak jsme již zmínili v úvodu, gin Plymouth produkuje pouze jedna jediná palírna. Destilérka Black Friars byla založena již v roce 1793 a je v současnosti nejstarší palírnou vyrábějící gin v Anglii. Svůj věhlas tento gin získal díky slavné knize koktejlů Savoy Cocktail Book, kde je součástí celkem 23 receptů na ginové koktejly. Fakt, že kniha jmenuje přímo tento gin, hovoří o kvalitě a výjimečnosti tohoto nápoje.

Nejlepší giny
Plymouth Gin

Kompletní složení a výrobní proces této lahůdky je pochopitelně tajemství, které si palírna přísně střeží. Víme však, že kromě jalovce obsahuje i další byliny a koření. Patří mezi ně koriandr, pomerančové a citrónové slupky, kořen angeliky, kardamóm a kořen kosatce. Pálení probíhá formou tradiční kotlíkové destilace. Všechny přísady jsou spolu se základní pálenkou umístěny do měděného kotle. Palírna Plymouth se drží osvědčené klasiky jak v receptuře, tak ve způsobu destilace.

Plymout gin: chuť a vůně – 8/10

Gin Plymouth stojí na pomyslné hranici mezi suchými giny londýnského typu a aromatickými Old Tom giny. Jeho aroma i chuť je totiž mnohem výraznější a plnější, než mají London Dry varianty, není však tolik intenzivní jako v případě ginů Old Tom. Všechny ingredience jsou perfektně vyvážené.

Pokud bychom měli popsat Plymouth gin jednou větou, řekli bychom, že je silný a jemný zároveň. Aroma je jednoznačně ve znamení jalovce. Pod ním ucítíte další koření, konkrétně koriandr a kardamóm. Chuť je opravdu jemná, dalo by se říct, že až krémová. Na rozdíl od vůně, jalovec zde v chuti není tolik dominantní. Znatelné je spíše koření a citrusy. Oproti suchým variantám je tento gin příjemně nasládlý.

Jeho sílu oceníte spíše v míchaném nápoji než v čisté formě. Avšak milovníci ginu si jej jistě vychutnají i jen tak. V koktejlu také lépe vynikne celá jeho paleta chutí. Plymouth gin je perfektní pro přípravu Martini či koktejlu Gimlet. V podstatě se ale hodí do jakéhokoliv míchaného nápoje s ginovým základem.

Balení ginu Plymouth – 8/10

Láhev ginu Plymouth poznáte na první pohled. Při testování některým z nás svým tvarem připomněla obří placatku. Je totiž vysoká a lehce zploštělá. Sklo má světle zelenou, dalo by se říct limetkovou barvu. Oválnou etiketu najdete ve středu láhve. Hlavním symbolem destilérky Black Friars je plachetnice. Nejedná se o jen tak ledajakou loď, ale o galeonu Mayflower, která z města Plymouth vezla Otce poutníky do Ameriky.

Gin Plymouth
Giny Plymouth

Všechny giny Plymouth mají tentýž design. Stejný tvar láhve, etikety i téže šroubovací víčko. Absence korkového špuntu nás trochu zklamala. Jestliže preferujete silný alkohol, pak vám doporučujeme ochutnat Plymouth Gin Navy Strenght. Za ochutnání také rozhodně stojí likér Plymouth Sloe Gin. Ten je spojením výtečného ginu a trnek.

Celkové hodnocení Plymouth ginu

Opomenout Plymouth gin při testování ginů by byla velká chyba. Stejně jako jej nikdy neochutnat. Tento slavný gin s dlouholetou tradicí dostál své pověsti. Jedná se o kvalitní a vytříbený nápoj. Překvapí svou sílou a jemností zároveň. Co se týče aroma a chutě, stojí na pomezí mezi London Dry a Old Tom giny. Jeho chuť je výrazná, ale jednoduchá. Stejně tak aroma. Plymouth je klasický gin v pravém slovo smyslu. Drží se osvědčeného receptu, bez zbytečných novot. Výsledkem je skvělý gin vhodný do koktejlů i pro pomalé upíjení.

Plymouth Gin

8.3
Perfektní
Klady
Krémová chuť
Výrazné aroma
Jemný
Skvělý do koktejlů
Zápory
Pro někoho příliš silný
Gin Plymouth test a recenze
Sečteno a podtrženo
Skvělý gin nejen do koktejlů, ale dobrý i pro pomalé upíjení. Překvapil nás svou sílou a jemností zároveň. V krémové chuti dominuje koření a citrusy, v aroma nejvíc jalovec.

Aromatické giny s výraznou chutí jsou vaše gusto? Pak musíte ochutnat Hayman´s Old Tom Gin. Proč jsme si jej tak oblíbili, zjistíte v naší nové recenzi. Máte chuť na něco klasičtějšího? Vyzkoušejte Bombay Sapphire Gin. Je to klasika z London Dry ginů.

Píšeme gin a čteme džin. A v tomto případě je to opravdu džin z lahve. Voňavý a příjemný, vhodný na samostatné pití, ale i do míchaných nápojů. Džin je dobré zkoušet postupně a nebát se zajímavých koktejlů.

Podobné články

Whisky a doutník

Nejlepší whiskey

Pití whiskey, to je rituál. Ať už je to skotská, irská nebo whiska z jiného kouta světa.

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...