Recenze absinth King of Spirits gold

Recenze absinth King of Spirits gold
8.5
Skvělý
Sečteno a podtrženo
Nejsilnější absint s velkým množstvím thujonu 100 mg/kg a intenzivní chutí, kterou mu dávají bylinky na dně každé lahve. Ideální pro každého, kdo hledá absint, který má grády.
Klady
Výrazná chuť
Intenzivní barva
Ručně sbírané bylinky na dně lahve
100 mg/kg thujonu (pokud hledáte jeho větší množství)
Zápory
Pro někoho více thujonu
Vyšší cena

Absinth King of Spirits gold patří mezi jedny z chuťově nejintenzivnějších absintů na trhu. Nutné je počítat s trošku vyšší cenou. Pokud ale rádi experimentuje a sháníte vážně silný absinth, rozhodně za ni stojí.

Chcete vědět, zda jsou absinty doopravdy halucinogenní, jak je správně pít, podle čeho vybírat a jaké existují další značky? Podívejte se na náš test absintů.

Hodnocení vybraných vlastností King of Spirits gold

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba absinthu King of Spirits gold – 8/10

Absint King of Spirits gold se řadí mezi cenově dražší výrobky. Udělá radost zejména náročnějším milovníkům tohoto unikátního nápoje, kteří hledají vysokou kvalitu spolu s intenzivnější chutí v porovnání s ostatními běžně dostupnými absinty. Rozhodně ho ale mohou vyzkoušet i absintoví nováčci, kteří chtějí poznat výraznější podobu tohoto slavného alkoholického pití umělců v celé své síle.

Absinth King of Spirits gold vyrábí česká značka L’OR special drinks, která je také producentem celé řady dalších druhů absintů, jako například LOR 35, Petit Frere či speciálního absintu Beetle s naloženou strašilkou uvnitř lahve. Zakoupit od L’OR special drinks můžete rovněž různé pálenky, medoviny, vodky či rumy. Firma vznikla v roce 1994 a od roku 2014 výrazně rozšířila svou působnost. Některý její alkohol najdete běžně i v supermarketech.

Receptura – 7,5/10

King of Spirits gold se řadí k absintům vyráběným podle staré švýcarské receptury z roku 1792. Přesto se ale liší od absinthů, které by se daly nazvat „tradiční“. V jeho chuti nenajdete tolik jemného anýzu a rozmanitých bylinek. Z velké části převládá výrazná, štiplavá a hořká chuť pelyňku. Pokud chcete ochutnat doopravdy klasický absint, či jste jeho milovníkem, King of Spirits gold vám takovou radost neudělá. Je-li ale vaším cílem poznat něco nového a silného, tohle je správnou volbou.

A co že King of Spirits gold od ostatních absintů tolik odlišuje? Především jsou to bylinky, které najdete na dně lahve. U většiny ostatních nápojů se vydestilují, nechají chvíli macerovat a pak se absint bez jejich přítomnosti prodává. Zde se louhují opravdu dlouhou dobu až do načnutí lahve, což dodává King of Spirits gold jeho intenzivní chuť. Poměrně unikátní je i extrémně vysoká koncentrace thujonu 100 mg/kg. Pijte proto tento absint s rozumem.

Barva a balení – 10/10

Absint King of Spirits gold najdete v poměrně jednoduché lahvi, která připomíná historickou skleničku z lékárny s medicínou. Na obalu, jak tomu bývá u mnohých abstintů zvykem, je vyobrazný Vincent van Gogh, který si údajně právě po konzumaci tohoto alkoholického pití uřízl ucho. Množství alkoholu v King of Spirits gold je obvyklých 70 %. Lahev pak má 0,7 litru. Barva samotného nápoje je díky bylinkám na dně opravdu výrazně tmavá.

nejsilnější absint recenze

Absint King of Spirit gold – celkové hodnocení

King of Spirits gold doporučujeme všem, kteří jsou ochotni se smířit s hořčejší, a někdy až moc výraznou chutí, a hledají opravdu velkou sílu absintu. Tu mu dodávají bylinky na dně lahve, které se také starají o nevšedně výraznou barvu. Tím ale výčet „nej.“ u King of Spirits gold rozhodně nekončí. Také pokud hledáte maximum thujonu, bude správnou volbou. Milovníci pravého absintu, kteří si zakládají na vyvážené chuti z něj možná tolik nadšení nebudou, ale experimentátoři a ti odvážnější z vás se do něj jistě zamilují.

King of Spirits gold

8.5
Skvělý
Klady
Výrazná chuť
Intenzivní barva
Ručně sbírané bylinky na dně lahve
100 mg/kg thujonu (pokud hledáte jeho větší množství)
Zápory
Pro někoho více thujonu
Vyšší cena
Recenze absinth King of Spirits gold
Sečteno a podtrženo
Nejsilnější absint s velkým množstvím thujonu 100 mg/kg a intenzivní chutí, kterou mu dávají bylinky na dně každé lahve. Ideální pro každého, kdo hledá absint, který má grády.

Chcete o tomhle pití vědět víc? Podívat se jaké míchané nápoje z něho lze vykouzlit – přečtěte si článek jaký je nejlepší absinth a jak ho správně pít. A pokud tenhle silný absinth není to pravé co hledáte, zkuste skvělý český St. Antonie Žufánek nebo klasiku z Francie – Pernod absinth.

Podobné články

Whisky a doutník

Nejlepší whiskey

Pití whiskey, to je rituál. Ať už je to skotská, irská nebo whiska z jiného kouta světa.

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….