Recenze vědomostní hry Desítka

Vědomostní hra Desítka
9.0
Vynikající
Sečteno a podtrženo
Špičková vědomostní deskovka nejen na párty inspirovaná hospodskými kvízy.
Klady
Dynamická a svižná hra
Praktické balení
Krátká herní doba
Možnost dokoupit rozšíření
Zápory
Jen pro starší děti

Objevte unikátní společenskou hru, která prověří vaše znalosti i postřeh. Vědomostní hra Desítka je obrovským hitem mezi fanoušky deskových her. Pokud vás také zajímá, čím se Desítka liší od ostatních znalostních her, odpověď najdete v následující recenzi.

To, že deskové hry nejsou jen pro děti, vám určitě nemusíme říkat. Kromě klasických a retro her jsme pro vás testovali a hledali ty nejlepší vědomostní deskové hry. V našem novém článku najdete spoustu zajímavých tipů na tradiční i méně známé vědomostní deskovky.

Hodnocení vybraných vlastností Desítka

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Zábava u hry Desítka – 10/10

Po pár kolech už mám bylo jasné, proč je tato hra tolik populární. Desítka je dynamická vědomostní hra, při které nejde jen o znalosti, ale zapojit musíte také taktické myšlení. Tuto hru si zamilují zejména příznivci hospodských kvízů, kterými je Desítka volně inspirována. Ačkoliv je možné hru hrát jen ve dvou, mnohem více zábavy si užijete, pokud přizvete i další přátele a utvoříte týmy.

Vědomostní hra Desítka
Vědomostní hra Desítka

Náročnost pravidel – 9/10

Přesto, že pravidla nejsou nikterak náročná, hráčům, kteří s hospodskými kvízy nemají zkušenosti, mohou připadat na začátku poněkud komplikovaná. Na rozdíl od ostatních deskových her, zde nemusíte s odpovědí na otázky čekat na svůj tah. Hra obsahuje celkem 200 různých okruhů, přičemž každý z nich se skládá z 10 různých otázek. Pokud hráč odpoví správně, získá žeton (bod) příslušící danému okruhu. Při další otázce ze stejného okruhu může hráč odpovídat znovu, avšak v případě, že jeho odpověď není správná, získaný žeton hráč ztrácí. Zde se ukáže, kdo rád riskuje a kdo hraje takzvaně na jistotu.

Vědomostní hra Desítka
Desková hra Desítka

Počet a věk hráčů – 8/10

Vědomostní hra Desítka se vám doma rozhodně neztratí. Díky zajímavému a neobvyklému konceptu je tato deskovka ideální hrou na párty. Zahrát si ji můžete i v rodinném kruhu. Jen je potřeba mít na paměti, že některé otázky jsou velmi náročné a mladším hráčům mohou činit potíže. Výrobce doporučuje hru pro děti starší 10 let. Desítka je určená pro 2 až 8 hráčů, přičemž platí, že čím více lidí hraje, tím větší zábava.

Vědomostní hra Desítka recenze
Vědomostní hra Desítka

Časová náročnost – 9/10

Společenská hra Desítka sice obsahuje 2 000 různých otázek, rozhodně však nepatří mezi časově náročné hry. Podle pravidel hra končí v momentě, kdy jeden z hráčů či týmů nasbírá 20 žetonů. K tomu je možné dospět zhruba za 20 minut. Je však třeba počítat s tím, že celková herní doba se může lišit. Záleží nejen na znalostech jednotlivých hráčů, ale také na jejich herním stylu. Také si můžete počet bodů (žetonů) kdy dojde k výhře určit sami a podle toho hru zkrátit nebo natáhnout.

Celkové hodnocení Desítka

Vědomostní desková hra Desítka rozhodně stojí za vyzkoušení. Jedná se o velice zábavnou, dynamickou a napínavou hru, která prověří vaše znalosti i chuť riskovat. Mezi hlavní přednosti patří především poměrně jednoduchá pravidla, krátká herní doba a praktické balení, díky němuž je hra Desítka vhodná také na cesty. Pokud si hru opravdu zamilujete, o čemž nepochybujeme, můžete si dokoupit celou řadu zajímavých rozšíření.

Vědomostní hra Desítka

9.0
Vynikající
Klady
Dynamická a svižná hra
Praktické balení
Krátká herní doba
Možnost dokoupit rozšíření
Zápory
Jen pro starší děti
Vědomostní hra Desítka
Sečteno a podtrženo
Špičková vědomostní deskovka nejen na párty inspirovaná hospodskými kvízy.

Desítka nebyla jedinou vědomostní hrou, kterou jsme pro vás vyzkoušeli. Další zajímavou a velice oblíbenou alternativou je vědomostní společenská hra Máme rádi Česko. Jak v našem testu obstála, se dočtete zde.

Podobné články

Recenze hry Párty Alias

Tahle hra patří mezi klasiku i když není ještě retro. Už jste někdy zkusily jednoduché rýmování ne...