Adventní rumový kalendář – recenze

Obsah krabice rumového kalendáře
9.7
Skvělý
Sečteno a podtrženo
Hodně zajímavý dárek na adventní čas. Pokud chcete někoho překvapit, případně ochutnávat ve dvou, tak určitě doporučujeme vyzkoušet. Rumový adventní kalendář obsahuje 24 vzorků rumů a rozhodně vás potěší i překvapí. Není rum jako rum :)
Klady
Různorodý výběr vzorků z celého světa
Možnost ochutnat 24 různých rumů
2 krásné sklenky
Vzorky jasně označeny číslem
Každá lahvička má svou etiketu
Zápory
Malé otvory pro vyndavání lahviček
Bez možnosti osobních poznámek v hodnocení
Jen 24 vzorků, proč ten advent není delší

Jak jsme se vrhli na otestování rumového kalendáře a co jsme při tom zjistili. Tak by se dala shrnout akce, při které jsme během pár dní ochutnali 24 vzorků rumů z adventního rumového kalendáře. Zjistili jsme, že k dostání je hodně zajímavých variant adventního degustačního kalendáře pro dospělé a že takový kalendář má stejné kouzlo, jako míval v dětství ten s malými čokoládkami různých tvarů. Tentokrát jsme testovali rumový kalendář.

Předpokládáme, že největším problémem nakonec bude, abyste tenhle rumový kalendář stihli včas objednat a pak ochutnat před Vánoci. Protože si budete chtít objednat jako dárek právě ty lahve, které vás zaujaly. Ono dát si každý den ochutnávku zní lákavě, ale kdo to má stihnout. Zkuste tedy některý den vynechat a následně si vychutnat 2 vzorky po sobě. Pravidlo adventního kalendáře tím sice porušíte, ale ….

Upozorňuji, že se jedná o testování adventního rumového kalendáře z roku 2022. Dnes už mají v nabídce i další ročník a určitě budet také zajímavý. Krabice se liší barvou (první rozlišovací znak) a samozřejmě obsahem. Ale protože další rok jsme testovali ginový adventní kalendář, tak nemůžeme posoudit, zda rok 2023 je lepší nebo horší než ty předchozí.

Hodnocení adventního kalendáře pro muže (nejen)

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10

Balení – jak je rumový kalendář zabalen?

Objednaný adventní rumový kalendář přišel za 2 dny, tedy v normální době na kterou jsme tady u nás zvyklí. Tím chci říct, že proti jiným státům jsme si při nakupování na internetu zvykli, že vše máme takřka ihned a pokud by něco trvalo víc jak 3 dny, už brbláme. To se ale s dárky či lahvemi od alkohol.cz nestává. Doručení je rychlé a bezpečné. Kalendář byl zabalený důkladně tak, aby se nemohlo stát, že dojde k úhoně. A došel naprosto v pořádku, na krabici nebylo ani škrábnutí. Je totiž nejen dobře zabalená ze skladu, ale má i ochranný tenký obal přímo na sobě. Takže před vámi na tuhle krásku nikdo nesáhnul. Tohle mají zvládnuté na jedničku.

Design

Zpracování krabice a jejího obsahu je líbivé. Krásná, sytě zelená, barva obalu je doplněná tiskem (tak trochu ražbou) v červeno-zlatém odstínu. Působí to na pohled luxusně. Hezky zpracované jsou i dva Tasting notesy, tedy záznamníkové aršíky na hodnocení jednotlivých vzorků. Jsou z tvrdšího křídového papíru. Tady poznámka k možnému zlepšení, na křídový papír nepíše úplně každé pero, takže vyberte doma tu správnou propisku či fixu nebo hodně měkkou obyčejnou tužku.

Tasting notes na hodnocení rumů

Co všechno rumový kalendář obsahuje?

Když jsme otevřeli krabici a vyndali oba záznamové lístky pro hodnocení, objevili jsme dvě velká okénka a za nimi krásné skleničky. Pochvalu si zaslouží to, že mají ten správný tvar pro labužnické ochutnávání rumů. Pokud vás zajímá, který alkohol se má pít z jaké sklenky, tak o tom také máme zajímavý článek.

Obsah krabice rumového kalendáře

Dále se před námi objevilo 24 okének za kterými jsou skryty malé lahvičky o obsahu 20 ml s testovanými vzorky rumů ze všech možných koutů světa. Aby to nebyla nuda, a jak se na adventní kalendář sluší a patří, nejsou okénka nijak posloupně seřazená. Prostě musíte každý den maličko hledat, kde je to správné okénko se správným číslem. Ale není to tak namáhavé jako někdy bývá u obyčejného čokoládového adventního kalendáře, kde jsou okénka skrývána ve složitém obrázku. Zas tak hraví být nemusíme, těšíme se na ten rum.

Průběh testování – osobní zkušenosti

K testování jsme přistoupili zodpovědně, rozdělili jsme se na dva týmy a díky tomu máme pár zajímavých poznatků. Jeden vzorek v klidu ochutnali i 4 lidi a to i když má lahvička rumu obsah jen 0,02 l, což je vlastně malý panák. My jsme na testování vytvořili mužský a ženský tým a výsledky se docela lišily. Prostě každý má jiné rumové chutě a jiné oblíbence. Ti z nás, kteří holdují třtinovým rumům typu Diplomático či Zacapa měli jiné favority, než ti, kteří mají rádi rumy s koncovkou připomínající whisky. A navíc jsme narazili i na takové rumy, které jsme nedokázali určit a zařadit do žádné z našich pomyslných skupinek. A právě ty byly často nejzajímavější zkušeností.

Nebudeme zde vypisovat všech 24 rumů, to by pak adventní rumový kalendář nebyl žádné překvapení. Ale pokud to někoho zajímá a nechce kupovat 24 zajíců v pytli, ať si napíše do obchodu a oni mu to sdělí. Alespoň to vyplynulo z nedávné diskuse na facebooku. Není to úplné tajemství, ale v přímém popisu to nenajdete.

Degustační adventní kalendář

Protože nás testovalo více, bylo i hodně názorů a často divoká diskuse nad některými rumy. Díky tomu jsme přišli na to, že by se do záznamového listu hodil prostor na slovní osobní hodnocení, prostě jeden řádek navíc. Takto je tam hodnocení 1–5 hvězdiček, ale už se tam nevejde třeba poznámka: voní hezky, ostrá vůně, sladký konec, štiplavý ocásek, nelíbí se mi etiketa, vůně po ovoci, divná barva, nádherná karamelová barva, voní to jako bonbóny, to by se dalo pít, nic extra, tak tohle chci domů, a spousta dalších názorů.

V letošní krabici jsme objevili 4 vzorky rumu, které shodně všichni z nás označili jako skvělé. Shodně znamená, že se 4 lidi 100% shodli na stejném nejlepším hodnocení. Jen 2 vzorky dostaly po jedné hvězdičce, tedy byly pro nás nic moc. Všechno ostatní bylo zajímavé a mělo pro někoho z nás význam. Tedy význam takový, že bychom si rum objednali v celé lahvi pro takové to milé popíjení.

Vypitý adventní kalendář pro muže

Celkové hodnocení rumového kalendáře

Rumový adventní kalendář pro rok 2022 se povedl, obsahuje hodně rumů nám milých a chutných a zároveň dostatek zajímavostí pro zkoumání. Krabice je hezky zpracovaná a lahvičky rumů mají nejen číslo (abyste je zpětně poznali podle zápisků v tasting notes), ale mají i vlastní originál etiketu abyste zjistili, co to je za rum a odkud je. V době internetu není složité zjistit o daném vzorku všechno možné i nemožné. Součástí kalendáře jsou dvě krásné sklenky, které vám zůstanou jako připomínka nevšedních rumových zážitků z letošního adventu.


Adventní rumový kalendář

9.7
Skvělý
Klady
Různorodý výběr vzorků z celého světa
Možnost ochutnat 24 různých rumů
2 krásné sklenky
Vzorky jasně označeny číslem
Každá lahvička má svou etiketu
Zápory
Malé otvory pro vyndavání lahviček
Bez možnosti osobních poznámek v hodnocení
Jen 24 vzorků, proč ten advent není delší
Obsah krabice rumového kalendáře
Sečteno a podtrženo
Hodně zajímavý dárek na adventní čas. Pokud chcete někoho překvapit, případně ochutnávat ve dvou, tak určitě doporučujeme vyzkoušet. Rumový adventní kalendář obsahuje 24 vzorků rumů a rozhodně vás potěší i překvapí. Není rum jako rum :)

Rumový kalendář je jedinečná možnost, jak otestovat najednou hodně vzorků rumu. Řízené degustaci s výkladem se to možná nevyrovná, ale dobrodružství to je. Navíc v dnešní online době si můžete o každém vzorku třeba i něco najít. Nás kalendář okouzlil, ale my rádi rumy testujeme, to je jasné už z článku nejlepší rumy.

Samozřejmě netestujeme jen rumy, ale už jsme vyzkoušeli i další destiláty. Které, a jak dopadly, se můžete dozvědět ve shrnutí s názvem nejlepší alkoholické nápoje.

Podobné články

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...