Recenze hry Člověče, napij se! 3

Člověče napij se - alkoholová verze známé hry
8
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Vynikající alkoholové Člověče nezlob se. Obsahuje 2 samostatné hry pro 2 až 6 hráčů starších 18 let. Jsou to vlastně párty deskovky s oživením. Tím myslíme to pití alkoholu. Který nápoj zvolíte je samozřejmě jen a jen na vás. Oceňujeme, že je to hra až pro 6 hráčů. To už je parta.
Klady
Párty hra
Rozšířená pravidla
Až pro 6 osob
2 samostatné hry v balení
Zápory
Brzy se ohraje

Kdo říká, že Člověče nezlob se je jen pro děti? Objevte skvělou párty verzi této osvědčené klasiky. Člověče, napij se! 3 je pokračování oblíbené společenské hry. Na následujících řádcích se dočtete, co vám tato hra může nabídnout a zda stojí za to ji vyzkoušet.

Taktizování, nelítostné vyhazování a náhoda. To je Člověče nezlob se. Kdo by neznal tuto nestárnoucí deskovku? Pokud máte pocit, že vám tato hra již nemá co nabídnout, vyvedeme vás z omylu. Vyzkoušeli jsme pro vás nespočet verzí a ty nejlepší Člověče nezlob se vám představíme v našem novém článku.

Hodnocení vybraných vlastností Člověče, napij se! 3

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Provedení – 8/10

Člověče, napij se! 3 je pokračování populární párty hry inspirované tradičním Člověče nezlob se. V balení na vás čekají celkem 2 různé hry, jež lze hrát samostatně. První z nich má velmi podobná pravidla jako běžné člověče. Herní plán symbolizuje cestu městem. Vaším úkolem bude dostat všechny své figurky do domečku dříve než vaši protihráči. Nejde však o pouhé házení kostkou a posouvání figurek. Hra obsahuje 32 karet s úkoly, a kromě vyhazování vás vaši přátelé mohou „obtěžovat lahví“.

Druhá hra s názvem Člověče, napij se! V.I.P. je zasazena do prostředí luxusního baru. Každý hráč má jen 1 figurku, s níž se musí od dveří baru dostat až k volnému stolu. Cestu k němu ztěžují různé překážky a úkoly. Tato hra je o poznání kratší, nicméně stejně zábavná jako výše jmenovaná cesta městem.

Alkoholické člověče nezlob se se jmenuje člověče napij se
Člověče, napij se! 3

Náročnost pravidel Člověče, napij se – 7/10

Člověče, napij se! je desková hra volně inspirovaná tradičním Člověče nezlob se. Také zde je vaším cílem dostat všechny své figurky do domečku. Vaše cesta povede městem, kde se nacházejí nejen nejrůznější překážky a úkoly, ale využít můžete také zkratek, které vás dovedou do cíle rychleji. Výchozím bodem vaší cesty je hospoda, ze které se musíte dostat domů. Ale pozor, těsně před cílem na vás čeká zákeřný váleček.

Druhá hra má s klasickým Člověče nezlob se jen málo společného. Je proto třeba počítat s tím, že vám nastudování nových pravidel nějakou dobu potrvá. Ale nebojte, rozhodně se nejedná o komplikovanou hru. I když hra může znít složitě, pravidla jsou jednoduchá a velmi brzy si je osvojíte.

Počet a věk hráčů – 9/10

Nové pokračování této hry si může zahrát až 6 hráčů naráz. Spoustu zábavy si s touto hrou užijete i ve dvou. Ve více lidech je však hra o mnoho zábavnější. Alkoholické Člověče nezlob se je párty deskovka pro osoby starší 18 let. Pravidla spojená s pitím alkoholu sice můžete změnit, tím ale odstraníte ze hry jeden z nejzajímavějších prvků. Pokaždé, když vaši figurku někdo vyhodí, podle pravidel se musíte napít. Vyhazování tak dostává zcela nový rozměr, nemyslíte?

Alkoholové člověče, napij se recenze

Časová náročnost – 8/10

Základní hra Člověče, napij se! 3 na prvním pohled vypadá velmi složitě a komplexně. Avšak v momentě, kdy si zažije nová pravidla, hra běží poměrně rychle. Herní doba se pochopitelně odvíjí od počtu hráčů a jejich taktiky, nicméně dohrát ji lze za 20 až 30 minut. Při větším počtu hráčů se herní doba může prodloužit až na 1 hodinu. Druhá hra, Člověče, napij se! VIP patří mezi rychlé hry. Každý z hráčů disponuje pouze 1 figurkou. Vzhledem ke krátké herní době se hra hodí na začátek večírku, kdy ještě nedorazili všichni hosté.

Design hry Člověče, napij se – 8/10

Na první pohled může alkoholové Člověče nezlob se působit trochu extravagantně a divoce. Na herní desce se nachází kreslený plán města. A stejně jako skutečná města, i toto je plné budov, aut a lidí. Kresby jsou však velmi povedené a vybrané obrázky na úkolových kartách vás rozhodně pobaví. Člověče, napij se! si nehraje na designovou hru, která se pyšní realistickým zpracování. Jedná se o párty deskovku, která vás má především pobavit. Tento účel plní na výbornou.

Celkové hodnocení hry Člověče, napij se! 3

Alkoholové Člověče, napij se! 3 je párty desková hra, se kterou zabodujete na každém večírku. Princip hry vychází z tradičního člověče, tudíž pravidla si osvojíte velmi rychle. V balení navíc najdete také herní plán ke druhé, samostatné hře. Získáte tedy 2 hry za cenu 1. Oceňujeme také to, že se jedná o Člověče nezlob se pro 6 lidí. Vzhledem k pravidlům spojeným s alkoholem je hra určená pouze pro dospělé.

Člověče, napij se! 3

8
Perfektní
Klady
Párty hra
Rozšířená pravidla
Až pro 6 osob
2 samostatné hry v balení
Zápory
Brzy se ohraje
Člověče napij se - alkoholová verze známé hry
Sečteno a podtrženo
Vynikající alkoholové Člověče nezlob se. Obsahuje 2 samostatné hry pro 2 až 6 hráčů starších 18 let. Jsou to vlastně párty deskovky s oživením. Tím myslíme to pití alkoholu. Který nápoj zvolíte je samozřejmě jen a jen na vás. Oceňujeme, že je to hra až pro 6 hráčů. To už je parta.

Chcete se potěšit jinou deskovou hrou? Vsaďte na osvědčenou klasiku, hra Activity je už dlouhé roky nejoblíbenější společenskou deskovkou. Ale pokud se to týká her na téma člověče, nezlob se, tak ty jsme zhodnotili ve článku Člověče nezlob se tisíckrát jinak.

Podobné články

Deskové hry 4: Talisman

Jedna z největších klasik mezi deskovými hrami. Monstrózně epický, nesmírně zábavný a k vzteku nesp...