Recenze Člověče nezlob se – pojď si hrát

Člověče nezlob se, člověče pojď si hrát
8.8
Perfektní
Sečteno a podtrženo
Nejlepší Člověče nezlob se pro nejmenší, většina z nás ho zná pod názvem obrázkové člověče nezlob se. Herní plán a kostka s obrázky snadno naučí malé hráče způsob hry a zabaví vás na dostatečně dlouhou dobu.
Klady
Obrázkové provedení
Jednoduchý herní plán
Klasická pravidla
Nízká cena
Zápory
Herní plán z kartonu

Člověče nezlob se od nepaměti patří mezi nejoblíbenější deskové hry. O tom svědčí mimo jiné také široká nabídka nejrůznějších variant a verzí této společenské hry. Pro předškolní děti, které ještě neovládají čísla a počty, je určená varianta s názvem Pojď si hrát. Lepší obrázkové Člověče nezlob se pro nejmenší nenajdete. Proč? To se dočtete níže.

Tato nesmrtelná deskovka prostě baví. Vybrali jsem pro vás ty nejlepší varianty Člověče nezlob se. Kromě dětských a cestovních verzí jsme vyzkoušeli třeba i alkoholické Člověče nezlob se. Nechte se inspirovat a užijte si herní večer s touto nestárnoucí klasikou.

Hodnocení vybraných vlastností obrázkové člověče nezlob se Pojď si hrát

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Provedení obrázkového člověče nezlob se – 9/10

Krtečkové Pojď si hrát není žádným nováčkem. Možná jste ho sami hráli se svými rodiči či sourozencem. Pojď si hrát je tradiční Člověče nezlob se, které se řídí stejnými pravidly. Je však určeno zejména pro malé děti. Namísto klasické hrací kostky s body v balení najdete kostku s obrázky. Obrázky jsou základní a snadno je rozpozná i velmi malé dítě. Stejné symboly pak najdete také na herním plánu. Cestu do domečku tvoří jednoduchý kruh. Malí hráči tak nebudou zmatení, jakým směrem se pohybovat.

Pojď si hrát Krtek recenze
Člověče nezlob se Pojď si hrát

Náročnost pravidel – 10/10

Tato dětská verze má totožná pravidla jako klasické Člověče nezlob se. Cílem hry je tak dostat všechny své figurky do domečku. Po herním plánu hráči postupují podle symbolů, které hodí na obrázkové hrací kostce. Zde najdete 6 základních obrázků, přičemž symbol kytičky reprezentuje číslo 6. Pokud chcete, můžete si bez problému vybrat symbol jiný.

Pohyb po herním plánu podle počtu hozených bodů je pro malé děti velice abstraktní koncept, kterému rozumí jen velmi těžko. Tato obrázková varianta je ideální pro předškolní děti. Malí hráči si jednoduše najdou na herním plánu symbol, který hodili na kostce. Toto vizuální propojení je velice důležité pro pochopení konceptu Člověče nezlob se i dalších deskových her. Rodiče navíc mohou upravit pravidla podle věku a zkušeností jejich dítka. Z počátku můžete hrát jen s jednou figurkou, bez nasazování a vyhazování. Až si dítko zafixuje princip hry, můžete postupně přidávat další prvky.

Počet a věk hráčů – 8/10

Obrázkové Člověče nezlob se je určené pro 2 až 4 hráče. Cestu do domečku si však může dítko trénovat i samo, bez přítomnosti dalšího hráče. A to zejména v případě, kdy se dítě s hrou teprve seznamuje. Výrobce uvádí, že hra je určena pro děti od 3 let. Pojď si hrát však můžete vyzkoušet i s mladším dítětem.

Člověče nezlob se pro nejmenší

Časová náročnost – 8/10

Časová náročnost této hry se ve velké míře odvíjí především od zdatnosti a zkušeností hráčů. První hry s dítětem, které jen těžko udrží pozornost, vás budou stát spoustu času. A trpělivosti. Avšak v momentě, kdy se vaše dítko naučí pravidla, hru můžete dohrát během 30 minut. S velmi malými dětmi vám proto doporučujeme začít jen s jednou figurkou. Pozornost dítěte se tak bude upírat správným směrem a snáze tak pochopí princip hry.

Obrázkové Člověče nezlob se a design – 9/10

Obrázková kostka není jedinou předností této hry. Pojď si hrát zaujme také svým designem. Herní plán zdobí motivy postaviček z oblíbeného Krtečka. Na herní desce se nachází pouze několik obrázků. Design je perfektně vyvážen tak, aby dítě zaujal a zároveň neodváděl jeho pozornost od hraní. Motivy Krtečka navíc potěší i rodiče, kteří si jistě rádi zavzpomínají na vlastní dětství.

Celkové hodnocení Pojď si hrát – obrázkové člověče nezlob se

Pojď si hrát je beze sporu nejlepší Člověče nezlob se pro nejmenší. Jedná se o skvělý způsob, jak děti seznámit s tou klasickou deskovou hrou. Tradiční hrací kostka s body je tady nahrazená kostkou s obrázky. Ty se nacházejí také na herním plánu, dítě tedy velice rychle pochopí, jak se po něm pohybovat. Obrázkové Člověče nezlob se potěší krásným designem s motivy Krtečka.

Pojď si hrát

8.8
Perfektní
Klady
Obrázkové provedení
Jednoduchý herní plán
Klasická pravidla
Nízká cena
Zápory
Herní plán z kartonu
Člověče nezlob se, člověče pojď si hrát
Sečteno a podtrženo
Nejlepší Člověče nezlob se pro nejmenší, většina z nás ho zná pod názvem obrázkové člověče nezlob se. Herní plán a kostka s obrázky snadno naučí malé hráče způsob hry a zabaví vás na dostatečně dlouhou dobu.

Myslíte, že Člověče nezlob se vám už nemá, co nabídnout? Pak jste možná ještě neslyšeli o nových variantách této lety prověřené klasiky. Objevte cestovní či obrázkové Člověče nezlob se nebo překvapte své přátelé alkoholovou party verzí. Tipy na ty nejzajímavější varianty najdete zde.

Podobné články

Deskové hry 4: Talisman

Jedna z největších klasik mezi deskovými hrami. Monstrózně epický, nesmírně zábavný a k vzteku nesp...