Nemáte balicí papír? Nevadí! Zabalte dárky originálně

Ještě nemáte zabalené dárky? To je dobře – přinášíme vám totiž super tipy, jak zabalit dárek bez balicího papíru! Pojďte se inspirovat.

Šikovný vlašský oříšek

Vsadili jste tento rok na jistotu a pořídili jste pod stromeček nějaký pěkný šperk? Určitě ho nechcete zabalit do nudné koupené krabičky. Na první balicí tip budete potřebovat pouze vlašský oříšek, jakoukoliv barevnou stužku a třpytivý lak na nehty. Ořech opatrně rozlouskněte, aby obě poloviny zůstaly v celku, jádra vydlabejte. Vnitřek skořápky nabarvěte stříbrným, třpytivým nebo zlatým lakem na nehty. Pro větší efekt dejte více vrstev. Až bude lak úplně suchý, vložte do oříšku prstýnek, náramek, řetízek či jakýkoliv jiný menší dáreček. Obě polovičky skořápek spojte. Ničím je nelepte, stačí je pevně svázat stužkou, a dáreček je na světě.

Překvapení v oříšku.

Univerzální trojhránek

Další tip může vypadat složitě, ale naopak – je to jednoduché a rychlé! Vystačíte si s jakýmkoliv tvrdším papírem nebo čtvrtkou, kterou si můžete sami fixkami vyzdobit. Já jsem sáhla po třpytivém papíru, který jsem sehnala v supermarketu. Dále budete potřebovat pravítko, kružítko, tužku, nůžky a stužku. Na papír si narýsujte klasický čtverec (já jsem zvolila délky stran po šesti centimetrech). Do kružítka si vezměte takovou délku, jak vysoký chcete trojhránek mít (já jsem si naměřila sedm centimetrů). Pro geometricky méně nadané, jako jsem i já, kružítko zapíchněte do každého rohu čtverce a udělejte křížky, které podle pravítka spojíte tak, aby vám vznikl trojúhelník. Z každé strany trojúhelníku udělejte od ruky půlkroužky, do vrchní části trojúhelníků udělejte dírky. Vystřihněte.

Vše pečlivě přehýbejte, půlkroužky přehněte dovnitř. Trojúhelníky spojte k sobě, opět nic nelepte. Stužku protáhněte z vnější strany do jedné dírky, vnitřkem protáhněte do protější dírky trojúhelníku, stužku vnějškem obtočte kolem vrcholu trojhránku a opakujte stejný postup u dalších dvou vrcholů. Dovnitř vložte dáreček. Nakonec uvažte mašličku.

Trojhránek, do kterého můžete dát jakýkoliv dáreček.

Falešné Kinder vajíčko

Chcete obdarovaného potěšit a pobavit zároveň? Pak je pro vás tento tip jako dělaný. Budete potřebovat Kinder vajíčko, lžičku a horkou vodu. Čokoládové vajíčko opatrně rozbalte tak, abyste nepoškodili obal. Oddělte od sebe obě polovičky vajíčka. Až si pohrajete s překvapením, které jste v malém žlutém pouzdýrku objevili, vložte do plastového vajíčka svůj vlastní dáreček. Nahřátou lžičkou, kterou ponoříte do horké vody, přejeďte po okrajích čokoládových půlvajíček a spojte je k sobě. Chvilku přidržte a nechte vodu zaschnout. Poté vajíčko zabalte zpět do originálního Kinder obalu. A je to!

Vajíčko s opravdovým překvapením.

Stylové noviny

Nebojte se být při balení dárků extravagantní. Vystačíte si s obyčejnými novinami, izolepou, nůžkami, stužkou a nějakými ozdobami. Dárek klasicky zabalte do novin, balíček převažte stužkou a ozdobte. Můžete použít skořici, badyán nebo třeba slaměné ozdobičky. Praktické a stylové.

Originální tip na zabalení nejen vánočního dárku.

Máte další originální a jednoduché tipy na balení dárečků? Inspirujte nás před Vánocemi na našem Facebooku.

Foto: Lucie Vostřelová, StudentPoint

Podobné články