Jak je možné, že hra Fortnite vydělá 65 miliard za rok, i když je zadarmo?

Videohra Fortnite je teď obrovským hitem, o kterém se všude mluví a vydělává obrovské spousty peněz. Jak je to možné?

Pokud Fortnite neznáte, malé představení. Jde o extrémně populární a návykovou videohru, kterou denně po celém světě hrají miliony hráčů a všichni studenti u ní prokrastinují místo toho, aby dělali domácí úkoly, učili se nebo napsali diplomku. Ovšem na rozdíl od jiných populárních her jako Call of Duty si můžete Fortnite stáhnout a hrát zcela zdarma.

Tak jak, sakra, vydělává Fortnite peníze?

Podle odhadů SuperData vydělává Fortnite měsíčně zhruba 296 milionů dolarů. Ano, takovou částku ta hra generuje každý měsíc. Možná je to teď ještě víc, protože je stále populárnější a hrají ji zejména mladí studenti a v létě na to mají ještě víc času. Není škola.

Skutečné peníze tam můžete utrácet za takzvané V-Bucks, což je herní měna, za kterou si můžete nakupovat kosmetické vybavení pro vaší postavu. Prostě si ji můžete obléknout za peníze podle svých představ. K hraní to nepotřebujete. Potřebujete to jen proto, abyste machrovali na kamarády, se kterými hrajete a ukázali jim, jak pěknou máte postavu. Čímž je přinutíte také si koupit něco pěkného.

Za V-Bucks si lze koupit také takzvaný Battle Pass, díky kterému můžete rychleji odemykat herní odměny. Dále si můžete koupit přístup do ranných nových verzí hry v takzvaném Save the World módu.

Nejpopulárnější mód je ale Battle Royale, ve kterém proti sobě naráz bojuje stovka lidí a přežije ten poslední. Jde o takové Hunger Games ve videoherní, ne tak brutální podobě. Přeci jen je Fortnite určen i menším dětem.

Fortnite je fenomén, můžete vyhrát 100 milionů dolarů

Dnešní mladí lidí znají lépe Youtubery hrající Fortnite, než sportovce. YouTubeři vydělávající si hraním jsou pro ně lepší sportovní hrdinové, než skuteční sportovci. Epic Games, kteří hru vytvořili, teď vytvářejí proto i sportovní herní turnaj, do kterého vloží svých 100 milionů dolarů jako výherní cenu – nejvyšší částku, jaká kdy byla při herním turnaji možná vyhrát.

To jen abyste mohli rodičům říct, že i hraním her se dá vydělat majlant. Když jste v tom sakra dobří.

Podobné články