Vyrobte si vlastní deskovou hru!

Rádi hrajete deskovky, ale už vás všechny, které máte doma, trochu nudí? Vyrobte si svou vlastní, s vlastním prostředím a vlastními pravidly!

Jak na to?

Na začátku je dobré si vymyslet, čeho se hra bude týkat, na jaké bude téma. Dejme tomu, že to bude Pán prstenů nebo třeba Harry Potter.

Nejprve přijdou na řadu figurky. Můžete použít ty běžné, barevné, jaké jsou například v Člověče, nezlob se. Nebo si je můžete sami vyrobit. Na čtvrtky si nakreslete nebo nalepte obrázek (fotku) postavy, kterou jste si zvolili.

A abyste se s figurkou mohli pohybovat po herní desce, vezměte si víčko od petlahve, do ní si udělejte po obou stranách nožem zářez, upevněte v něm čtvrtku papíru a vaše postava se může zvesela procházet po políčkách.

Stačí zářezy do víčka a máte perfektní stojánek na figurku.

Postavy můžete mít přiřazené vždycky stejné, podle toho, kdo si jakou zvolil a vyrobil. Anebo si je můžete na začátku každé hry losovat. Navíc jim můžete připsat nějaké speciální schopnosti, například pro Gandalfa neplatí políčko „čekáš jedno kolo“.

Jak vytvořit hrací pole?

Při tvorbě hracího pole si můžete dělat vlastně úplně všechno, co chcete. Můžete se inspirovat čímkoli, co jste někde viděli nebo si i vymyslet něco dočista nového.

Plán si nakreslete na papíry potřebného rozměru. Je dobré ho podlepit třeba kartonem, aby byl pevnější. Karton se dá navíc dobře ohýbat, takže si ho můžete předohýbat, abyste si po nalepení papíru mohli celý hrací plán složit. Nezabere vám tolik místa a bude vypadat ještě profesionálněji!

Na podlepení hracího plánu můžete použít jakýkoliv karton, který najdete doma.

Tip: Vezměte si prázdnou krabici od bonboniéry a všechny části hry tam vložte. Můžete si ji polepit papírem a pokreslit ji, vytvořit vaší vlastní krabici k vaší vlastní deskové hře. A už nikdo nepozná, že není koupená!

Zbytek už záleží čistě na vaší fantazii. Je to vaše hra, takže se v ní může dít úplně cokoliv.

 

Foto: Morguefile.com

Podobné články