10 důvodů, proč (ne)chodit s kamarádem

Přátelství se občas zvrhne ve vášeň, sex, nebo dokonce lásku. Proč je výhodné si začít s někým, kdo vás tak dobře zná? A co to komplikuje?

Výhody

1) ,,Na mě se můžeš spolehnout!“

Pokud jste opravdu dobří přátelé, nejspíš jste spolu i leccos zažili. Ať už to byla společná posezení v kavárně nebo divoký flám, už víte, co od toho druhého očekávat. Pokud jste opravdu dobří přátelé, nejspíš jste spolu zažili i nějaké to cestování, prošli jste pár krizovými situacemi a tak víte, že se na sebe můžete spolehnout.

2) Vy a vaši ex

Je rozdíl mezi tím, když začnete chodit s někým, koho znáte měsíc a s někým, koho znáte pár let.  U ,,prověřeného“ člověka víte, jaký má názor na různé aspekty života. Už jste se možná viděli v jiných vztazích, takže víte, jak se ten druhý ve vztahu chová. Ženy odrazuje, když muži hovoří o svých ex jako o ,,tlusté diktátorce, která ale furt chtěla držet za ruku a neuměla být sama“. Bonus pro zvědavé dámy: Víte o většině jeho předchozích eskapád (včetně těch na jednu noc).

3) Společní přátelé

Ušetříte si mnohé dohady o tom, s kým trávit páteční večer. Nemluvě o tom, když on si přijde v klubu jejích kamarádek jako v kurníku a ona ve společnosti jeho kámošů jako ve stádu vulgárních pivních mozků. Ušetří to i dohady nad plány na prázdniny, oslavy narozenin nebo na Silvestra.

Sxc.hu

4) Peníze, peníze, peníze

Pokud si chcete namlouvat, že peníze vztah nikdy za žádných okolností neovlivní, věřte si tomu. Ovšem ve chvíli, kdy ten druhý nevydělává, ale jen utrácí za nesmysly, je tu problém. Logicky někdo musí platit za společné zážitky, což dotyčného nebude bavit věčně. Obzvláště, pokud si myslíte, že by časem mohlo přijít společné bydlení. U svých kamarádů ale víte, jak jsou zodpovědní k penězům i k práci.

5) Není proč se stydět

Stokrát jste se bavili o sexu a najednou na něj má dojít, i když jste doteď byli jen kamarádi. Pokud nejste pod vlivem, tak si vzpomeňte na to, co jste spolu zažili. Nejspíš jste někdy měli tu čest se potkat v pyžamu, spodním prádle nebo v plavkách. A je taky možné, že jste si pomáhali ze stavů nevolnosti, kocoviny nebo prosté opilosti. Navíc sex nemusí být nutně vážná věc, tak se holt trochu pobavíte. Ale tragédie to nejspíš nebude.

6) Rodiče už znám!

Hodně lidí má strach ze setkání s rodiči svého protějšku. Jenže pokud jste už nějakou dobu kamarádi, je veliká pravděpodobnost, že už jste svoje rodiče minimálně viděli. Možná jste se s nimi i měli šanci bavit delší dobu. A i pro rodiče je snesitelnější, když ví, že jejich ,,malá holčička“ začala chodit s někým, o kom už slyšeli, o kom už něco ví, než s naprosto neznámým chlapem.

7) Jsme boží!

Páry, které vznikly z přátelství, nemají takouvou tendenci se na veřejnosti vzájemně přisávat k mandlím, nestanou se z nich ani obvyklí pomatení ingoranti, kteří v odobí zamilovanosti nemluví s nikým, jen se sebou. Jsou vyrovnanější, realističtější a obvykle netrpí chorobnou žárlivostí. Staví totiž na pevných základech.

 Foto: sxc.hu

Proti

1) Ohrožujete přátelství

Záleží na tom, na jak pevných základech jste přátelství postavili. Pokud se vám to nepodařilo, tak po případném rozchodu těžko najdete zase cestu k sobě.  Zvažte to. Dobří přátelé to ustojí.

2) Tajemství? Pcha!

Právě díky všem zmiňovaným výhodám máte velice málo prostoru, jak si zachovávat tajemnou tvář. A i když o sobě nevíte úplně všechno, přicházíte tak o tu část zamilovaného vztahu, kdy se dva lidé teprve poznávají a hlavní roli hraje hlavně chemie. Tím se také brzo může stát, že zamilovaná fáze se hodně zkrátí a vy najednou budete opravdový a dospělý pár, ne jen dva lidi, co spolu randí, a s tím přichází i komplikace.

3) Minulost nás doběhla

Citlivějším jedincům prostě nedělá dobře, když o protějšku ví, že v minulosti spal každý víkend s někým jiným. Defitivně by je zabila představa, že sedí vedle někoho, s kým dotyčný spal, i když mělo jít jen o sex. Mnohem horší ale pro spoustu lidí je, když ví, koho jejich kamarád/láska miloval kdysi. Tragédie pak může nastat i tehdy, když si jeden z pomalu se zamilovávajících kamarádů všimne, že někdo jiný má zájem o tu samou osobu.

 

Říkáte si, proč převažují výhody nad nevýhodami? Protože tomu tak je. Sice můžete přijít o dlouhodobého kamaráda, ale o toho můžete přijít i kvůli stěhování. Že přijdete o krásné šimrání v břiše z neznámého? Možná, možná ne, ale věřte, že takový vztah má pevné základy a velikou možnost trvat hodně dlouho.

Ale upřímně? Kdo z nás si vybírá, do koho se zamiluje? Nikdo. Tak vidíte. Na lásku vám návod stejně nikdo nedá.

 

Foto: sxc.hu

Podobné články