10 důvodu, proč vyrazit do školy nebo do práce na kole

Objevte 10 důvodů, proč vyměnit auto či MHD za kolo. Zlepšete svou kondičku i náladu!
jezděte na kole

Jízda na kole nebo elektrickém kole do školy nebo do práce začíná být velice oblíbená. Lidé si začínají více uvědomovat svůj dopad na životní prostředí a také zbytečný čas strávený v autě nebo v MHD. Navíc chtějí udělat něco pro své zdraví a shodit kila.

Vy jste nad tím ještě nepřemýšleli? Máme pro vás hned 10 důvodů, proč vyměnit auto za kolo.

Uděláte něco pro své zdraví

Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu zlepší vaši fyzičku, ale také pomůže zvýšit imunitu. A nemusíte se bát ani chladnějších teplot. V takovém případě se totiž člověk otuží a není náchylný k rýmičkám a chřipkám.

Přijedete včas

Začalo jaro a silničáři se vrhli na každoroční opravy silnic. To může způsobovat kolony a s tím spojené zpoždění. Zatímco u kola můžete využít cyklostezky, silnice i chodníky a přijedete včas. Jízda na kole je navíc rychlejší než chůze, takže ušetříte i nějaký čas v případě, kdy chodíte do školy nebo do práce pěšky.

Nemusíte řešit parkování

Kdo jezdí autem rozhodně ví, jak je těžké sehnat volné místo, ideálně v neplacené zóně. Pokud nepatříte mezi šťastlivce, kteří mají předplacené parkovací místo pouze pro sebe, zvolte jízdu na kole. Místo pro uschování kola má v dnešní době každá budova.

Budete mít lepší náladu

Je vědecky dokázáno, že 15 minut jízdy na kole snižuje hladinu stresového hormonu a vy tak budete mít lepší náladu. A také lepší pocit z toho, že hned po ránu jste pro sebe udělali něco na rozdíl od vašich kolegů, kteří přijeli do práce nebo do školy autem.

jezděte na kole do práce

Ušetříte peníze

Ať už jezdíte do školy nebo do práce městskou hromadnou dopravou nebo vlastním autem, vždy vás cesta něco stojí. Víte, co je na jízdě na kole tak úžasné? Je to zdarma! Tedy až na počáteční investici do kola, ale ta naštěstí nemusí být tak vysoká.

Nemusíte do fitka

Budete se divit, ale jízda na kole do školy, do práce a zpátky domů vám udělá stejnou službu jako odpolední fitness centrum. Zapomeňte na rotoped v tmavé místnosti a raději šlápněte do pedálů!

Podpoříte svůj mozek

Jízda na kole má pozitivní vliv také na náš mozek, protože zlepšuje poznávací schopnosti, postřeh i koncentraci. Pokud se potřebujete po ránu soustředit na složitou práci nebo budete psát test, jízda na kole je ideální volbou, jak začít.

Volnost na cestách

Když pojedete do práce nebo do školy na kole, jste svým vlastním pánem. Nemusíte čekat na autobus ani vyjíždět dříve, abyste se vyhnuli dopravní špičce. Jedete domů, kdy chcete, a hlavně kudy chcete.

Poznáte své město

Jízda na kole vám odhalí skryté půvaby vašeho města či okolí místa kde bydlíte. Vše uvidíte z jiné perspektivy a začnete si všímat více detailů. A kdo ví, třeba vás trasování na kole dostane na skvělá místa, kam můžete vyrazit se svými přáteli.

Ekologické řešení

Inspirujte se Nizozemskem nebo Dánskem a šlápněte do pedálů. Tyto země využívají kolo nejenom kvůli praktičnosti, ale také kvůli ekologii. No řekněte sami, jaké palivo je lepší – benzín nebo vlastní tuk a energie?

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.