10 míst v České republice, která cizinci milují

Naši vlast milujeme a rádi se s ní cizincům pochlubíme! Kam u nás turisté jezdí nejraději?

1. Praha

Naše hlavní město je velkým turistickým lákadlem. Především mladí lidé na eurotripu si Prahu nemohou nechat ujít a není divu, že každý rok počet turistů stoupá. V roce 2015 naši matičku Prahu navštívilo 6, 6 milionů turistů.

2. Karlštejn

Hrad Karlštejn je populárním turistickým cílem nejen díky své historické hodnotě, ale i ideální poloze nedaleko Prahy. Nic tedy nebrání tomu vyrazit si na jednodenní výlet na hrad.

Karlštejn.

3. Český Krumlov

Pro vodáky naprostá klasika, pro turisty česká pohádka. Toto město na Vltavě má neopakovatelnou atmosféru.

Český Krumlov.

4. Karlovy Vary

Někteří přijíždí kvůli lázeňským službám, jiní kvůli filmovému festivalu. A někteří prostě proto, že Karlovy Vary jsou nádherné město. Honosnou architekturu usazenou do zelených svahů si nelze neoblíbit.

Karlovy Vary.

5. Hluboká nad Vltavou

Pokračujeme na pohádkové vlně a tak nesmíme vynechat novogotický zámek Hluboká. Zámek je pro návštěvníky otevřený i v zimních měsících a tak na výlet můžete vyrazit kdykoli.

Zámek Hluboká.

6. Kutná Hora

Chrám svaté Barbory a kostnice Sedlec jsou velkými lákadly Kutné Hory. Ostatky téměř 40 000 zemřelých naaranžované do zdobných ornamentů jsou fascinující. Bizarní, ale fascinující. Kutná Hora tedy určitě stojí za návštěvu.

Kostnice Sedlec.

7. České Švýcarsko

Nemáme sice Tatry ani Slovenský ráj, ale i u nás je příroda nádherná. Mezi unikátními pískovcovými útvary Českého Švýcarska lze nalézt skalní věže, brány, rokle, skalní města i bludiště.

Pravčická brána.

8. Punkevní jeskyně

I Američané zvyklí na Grand Canyon se jezdívají podívat na naši nejhlubší propast Macochu. Ta je součástí Punkevních jeskyní v Moravském krasu a pokud jste toto místo ještě nenavštívili, měli byste to rychle napravit.

Punkevní jeskyně.

9. Jihomoravské vinice

Je jasné, že když vezmete cizince na procházku vinohradem a poté jej zavřete do sklípku s výborným vínem a domácími dobrotami, okamžitě si Moravu zamiluje. Protože i my ji milujeme.

Velké Bílovice.

10. Vítkovice

Není Morava jako Morava. Na té severní si turisté během prohlídky důlní oblasti Vítkovice mohou připadat jako ve sci-fi filmu. I technické památky mají své kouzlo.

Důlní oblast Vítkovice.

Foto: DeviantArt.com/freemax/CyclicalCore/UNexperienced/daily-telegraph/pingallery/PorcelainPoet/enkipenki/MirachRavaia/Ladan-cz/Beezqp

Podobné články