10 tipů, jak nakupovat v sekáči

Nakupujete rádi v sekáči? S našimi tipy se naučíte další triky, jak si odnést ty nejlepší kousky.

Nákupy v second handech jsou oblíbené u nejedné české studentky. Kromě jasné výhody nízkých cen táhne do sekáčů i možnost sehnat originální oblečení, ve kterém nikoho dalšího nepotkáte. Sám nákup je potom podobný lovu skvělých kousků, což je úžasná zábava sama o sobě, i když si nakonec nic nekoupíte. Kdo se tedy za nákupy v sekáčích nestydí, může v tomto stylu nákupu spatřovat jedinou nevýhodu – to zklamání, když pěkný kousek není ve vaší velikosti. Přinášíme několik tipů, jak si sekáčové nakupování ještě víc zpříjemnit.

Hledejte a hledejte

Každý sekáč je jiný. Některé můžou být zaměřené na značkové kousky, jiné jsou dobré pro nákup basic topů, další prodávají na váhu… Okoukněte každý a klidně si u těch, které se vám zalíbí, řekněte ´Sem budu chodit pro sportovní oblečení´.

Číhejte na nové zboží

Zeptejte se obsluhy, kdy přiváží nové zboží. Pak víte, kdy přesně přijít a vybrat si to nejlepší.

Nenechte se strhnout

Když najdete košík triček za dvacku, neznamená to, že je musíte mít všechny. Nízké ceny často lákají nakupovat věci, které pak nevynosíte. Před zaplacením si v klidu stranou rozložte vaše úlovky a zapřemýšlejte, jestli jdou ke zbytku šatníku a jestli je to váš styl.

Pořádně si zboží prohlédněte

Přece jen jde o nošený oděv, a tak se dvojnásob vyplatí si zboží dobře prohlédnout. Na druhou stranu je zde výhoda, že někdo jej už nosil, a vy díky tomu víte, zda se svetr žmolkuje, látka roztahuje apod.

Nenechte se odradit ponurým prostředím.

Hledejte materiálové poklady

Pokud se cena kabátu téměř blíží cenové hladině v běžných obchodech, nemusíte hned začít hudrovat, že jste přece v sekáči. Třeba jste narazili na kvalitní výrobek z vlny, který v běžných řetězcích málokdy uvidíte. Vždy se dívejte na materiál, koupě kvalitního kusu potěší dvojnásob.

Využívejte akce

I sekáče mívají akce, nejčastěji při výprodeji sezónního zboží. Další obvyklou formou prodeje je jednotná cena za kus – v pondělí 70 Kč, v úterý 60 Kč, v pátek jen 30 a poté se vše odveze a připraví zase další zboží.

Na váhu nakupujte chytře

Pokud prodává sekáč oblečení na váhu, nejvýhodněji vydou lehké materiály jako hedvábí, satén apod., které jsou jinak paradoxně dražší. Není moc rozumné koupit si v sekáči s takovým stylem platby zimní kabát.

Nakupte kostýmy

Kostýmy na maškarní nebo nejrůznější doplňky nejsou nejlevnější záležitost a přitom je využijete minimálně. Pokud narazíte na něco šikovného za dobrou cenu v sekáči, jděte do toho, i když jste si původně přišli pro sako. A i extravagantní kousky, původně určené na běžné nošení, lze využít jako kostým.

Naučte se jednoduché úpravy oděvů

Určitě se bude občas hodit zašít knoflík, zúžit střih nebo zkrátit délku. Nebo poproste babičku.

Užívejte si to!

Sekáčové nákupy jsou lov a skvělá zábava. Pomohou utvářet jedinečný styl a hlavní je si nákupy užít.

Foto: DeviantArt.com/jedi-Dame/aiemydyjat

 

Podobné články