10 vynalézavých tipů, jak ukrýt tahák!

Před každou zkouškou řešíte, jak ukrýt svůj tahák, aby vám na něj učitel nepřišel? Nebojte, máme pro vás 10 způsobů, při kterých můžete být v klidu.

Zná to asi každý, kdo někdy navštívil druhý a vyšší stupeň základní školy (nikoho, kdo by potřeboval tahák na prvním stupni neznám). Myslím tím věčné dilema, kdy se rozmýšlíme, jestli se na tu zítřejší zkoušku naučit a strávit tak noc ponořenou v učebnicích, nebo jestli si raději uděláme tahák a budeme doufat, že vše klapne. A co si budeme namlouvat, stejně většinou vyhraje druhá varianta. A jak na ni, vám poradíme níže:

1)  Vnitřní strana etikety

Učitelům často nevadí, když si při písemce necháte na lavici pití. A toho musíte využít! Opatrně sundejte etiketu a na její vnitřní část napište text. Poté jí přilepte zpět na lahev. Upijte tekutinu tak, abyste na tahák viděli. Opisování nikdy nebylo snadnější.

2)  Mobilní telefon

Napište si látku na počítači a pak si textový soubor přeneste do vašeho smartphonu. Na mobilním telefonu zvolte černé pozadí a bílé písmo. Nezapomeňte na něm snížit jas. Pokud kolem vás projde učitel, uvidí maximálně tak na oko vypnutý mobil. Kdyby se přeci jen ptal, proč máte v ruce mobilní telefon, řekněte mu, že jste se jen chtěli podívat, kolik času zbývá do odevzdání.

3)  Zeď, podlaha, strop

K tomuto podvodu budete potřebovat pouze obyčejnou tužku a gumu. Sedněte si do lavice tak šikovně, aby vedle vás byla zeď. Na tu poté tužkou napište vámi nenaučenou látku a vesele opisujte. Nezapomeňte pak text vygumovat. Pokud vám nevyhovuje zeď, použijte podlahu, nebo strop. Dávejte si pozor, aby učitel vaše koukání se do jednoho místa nezpozoroval. Nejlepší je využít všech prostor. Část napsat na zeď, část na podlahu a část větším písmem na strop.

4)  MP3 přehrávač

Pokud váš MP3 přehrávač obsahuje diktafon, nebojte se ho použít. Učivo si do něj pečlivě namluvte. Pro větší přehlednost doporučuji namlouvat do každé stopy jiný tematický okruh. Také vaše mluva musí být pomalá, abyste stihli poslouchat a psát zároveň. Do ucha si před písemkou vložte jedno sluchátko a poslouchejte.

5)  Handsfree

Zajděte do prodejny s elektronikou, nebo obchodu s mobilním příslušenstvím, kde si koupíte levnou handsfree sadu. Poté poproste kamaráda (rodiče, babičku), který bude mít v době vaší zkoušky laptop, nebo sešit s vašimi zápisky. Sluchátko si vložte do ucha a mikrofon do rukávu. Potichu šeptejte otázky a poslouchejte správné odpovědi.

Využijte k pomoci své známé.

6)  Výstřih, dlouhá košile

Že jste o tomto způsobu ještě neslyšeli? Na papírek si buď tužkou, nebo na počítači (ideální je velikost písma 5) napište tahák. Pokud jste dívka, vložte si jej do výstřihu. Těžko se vám tam učitel bude dívat. A kdyby se přeci jen podíval, bude mu hloupé se k tomu přiznat. Pro kluky je pak ideální, vzít si dlouhou košili. Tahák si dejte na stehno a zakryjte ho rohem zapnuté košile. Nenápadně pozorujte vyučujícího a využijte každé jeho nepozornosti.

7)  Neviditelná propiska s UV

Propisku s neviditelným inkoustem naleznete v každém dobrém papírnictví. Její kouzlo spočívá v tom, že si na lavici, nebo na papírek napíšete vše potřebné a nikdo kromě vás to neuvidí. Na druhé straně propisky naleznete UV světélko. Tím si na váš text posvítíte a vše co jste si napsali, uvidíte.

8)  Kapesník

Popište si svůj papírový kapesník a předstírejte rýmu. Pokaždé, když se budete chtít podívat, vysmrkejte se. Pokud se k vám bude blížit učitel, který vás bude podezírat, jednoduše tahák ukousněte a kus spolkněte. Nebojte se, nic se vám nestane.

9)  Pravítko v penálu

Využijte svého malého pravítka a na jednu stranu si napište tahák. Pravítko otočte na stranu, na které tahák nemáte. Kolemjdoucí učitel si ničeho nevšimne, protože tahák není vidět. Když je vzduch čistý, klidně si pravítko otočte a opisujte.

10)  Tlustá propiska

K tomuto taháku vám nejvíce pomůže co nejtlustší bílá propiska. Jednu polovinu propisky popište a druhou nechte nepopsanou. Legální stranu pak natáčejte přesně do učitelova zorného pole. Zdánlivě těžký test pro vás bude hračka.

A jak si svůj tahák ukrýváte vy? Napište nám do komentářů nebo na Facebook.

Foto: Photl.com

Podobné články