12 tipů, jak oslavit Den dětí!

TÉMA MĚSÍCE: Ty nejlepší věci jsou zadarmo!

Nevíte, kam vyrazit na den dětí? Přinášíme zaručené tipy. Nudit se rozhodně nebudete!

Den dětí je svátek, kterého se každý malý capart nemůže dočkat. Máte-li doma jednoho, ať už svého či sourozence, kamaráda, spolubydlícího nebo jste jen „slečnou na hlídání“. vyražte někam ven a pořádně si jej užijte. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší páteční a víkendové akce, které české města nabízí. Většina akcí je zdarma, ale nejhezčí pro vás bude dětský smích, který je k nezaplacení.

PRAHA

Pirátské odpoledne ve Žlutých lázních

Žluté lázně ve spolupráci s Občanským sdružením Sluníčko si připravily veselý program pro všechny malé dobrodruhy. Děti budou plnit záludné úkoly (hod lanem, vázání lodních uzlů, Morseovu abecedu, chytání ryb nebo se skládání rybího puzzle), aby získaly ztracený poklad. Čeká je také sběr poztrácených částí mapy a ti nejlepší se dočkají pasování na piráty na kapitánském můstku. Pro malé rošťky je také nachystáno malování na obličej a dětská výtvarná dílnička. Závody na koloběžkách, hru na bubny a pohádkový kviz doplní i skotačení na skluzavce a autoškola. Děti čeká kromě pirátů také hudba a tanec v brazilském rytmu.

Vstupné: Zdarma

Kdy a kde: 3.6. 2012, Žluté lázně

Pro koho je akce určena: Pro všechny

Mezinárodní den dětí v Riegrových sadech

V samém centru Prahy si můžete užít bohatý program! Připraveno je malování na obličej, dílny na chůdách, žonglérské dílny, výtvarná dílna, chození po laně, pohybová dílna, taneční dílna, hudební dílna a spousta jiné zábavy. Divadlo ANPU – La Chambre separé, vystoupí se svým pohádkovým představením „Svět loutek klíčovou dírkou.“ A malé i velké pobaví „Pan Václav a jeho kouzelný pytel“ nebo tančírna.

Vstupné: Zdarma

Kdy a kde: 1.6. 2012 10:00 – 17:00, Riegrovy sady

Pro koho je akce určena: Pro všechny

Dětský den v Muzeu Kampa

Červená karkulka a Čert Uhlík ztratili svoje trpaslíky! Pomůžete jim je najít? Putování z pohádky do pohádky, spousta her i výtvarné dílny jsou pro vás připraveny v Muzeu Kampa. Vyzkoušet si můžete papírovou dílnu papírnictví Papelote, šperkařskou dílnu Terezy Brabcové z Piaf Design a výtvarnou dílnu s Annou Fulíkovou, kde si můžete pomalovat tašku nebo vytvořit originální pohádkovou placku s Červenou karkulkou a Čertem Uhlíkem. Po celou dobu se bude podávat přímo pohádkové občerstvení.

Vstupné: 100 Kč pro dítě do 18 let a doprovod (platné i jako vstupenka do muzea)

Kdy a kde: 3.6.2012 ve 11:00, 13:00 nebo 15:00, Muzeum Kampa

Pro koho je akce určena: Pro všechny

Dnes vynechejte dětské hřiště, když kolem vás je tolik akcí pro dětí!

BRNO

Dětský den v Knihovně Jiřího Mahena aneb se zvířátky do pohádky

Pro všechny děti a jejich rodiče bude připraveno zábavné odpoledne, ve kterém o hry a soutěže nebude nouze. Šikovné děti si mohou vyzkoušet výrobu škrabošek s motivy zvířátek a origami, chytré děti zase zvířecí kvíz.

Vstupné: Zdarma

Kde: 2.6. od 10:00 – 14:00, Knihovna Jiřího Mahena, Kobližná 4, Brno

Pro koho je akce určena: Děti 3 – 12 let.

Brněnský dětský den v Medlánkách – Mosty mezi námi

V Zámeckém parku Brno-Medlánky je pro rodiny s dětmi připraven nabytý program. Děti si můžou zazávodit na koloběžkách nebo vlastních strojích, zasoutěžit na 30 stanovištích, vyzkoušet rukodělné dílny, naučit se kurz první pomoci, poslat tajné vzkazy balónkovou poštou nebo jen tak kreslit křídou po chodníku. K tomu všemu vystoupí několik tanečních a pěveckých souborů a Policie ČR předvede ukázku kynologického výcviku psů a služebního výcviku koní. Svoji činnost předvedou také hasiči nebo Aeroklub Brno – Medlánky.

Vstupné: Zdarma

Kdy a kde: 2.6.2012 od 10: 00, Zámecký park Brno-Medlánky a Sportovní letiště Brno-Medlánky

Pro koho je akce určena: Pro všechny

Dětský den a parní olympiáda v Olympii

Obchodní centrum Olympia si pro všechny príma děti a jejich rodiče připravilo výstavu toho nejlepší ze světa parních a historických strojů. Na děti také čekají soutěžní stanoviště se spoustou cen, skákací hrady, malování na obličej a fotokoutek. Svoji práci předvede také Policie ČR, hasičský záchranný sbor ČR a záchranná služba se svojí sanitkou, ve které děti naučí základům zdravovědy. Kulturní část programu doplní dětské představení „Bobři jsou dobří.“

Vstupné: Zdarma

Kdy a kde: 2.6. 2012 od 13:00, Olympia Brno

Pro koho je akce určena: Pro všechny

OLOMOUC

Dětský den na Slavonínské pískovně v Olomouci

Přijďte si zařádit na Slavonínskou pískovnu! Připraveno je pro vás zábavné odpoledne plné her a soutěží. Pro zvídavé děti je připravena také ukázka činnosti leteckých modelářů a expozice dravých ptáků.

Vstupné: Zdarma

Kdy a kde: 2.6. 2012 13:00-17:00, Slavonínská pískovna v Olomouci

Pro koho je akce určena: Pro děti od 4 let

ZLÍN

Legománie ve Zlatém jablku

Obchodní centrum Zlaté jablko si pro malé montéry připravilo speciální LEGO párty! Malí stavitelé si mohou užít spoustu zábavy s postavičkami z Toy Story, navštívit tajemnou hrobku nebo vyhrát hodnotné ceny nejen z LEGO kostek.

Vstupné: Zdarma

Kdy a kde: 1.6. a 2.6. 2012, 9:00 – 18:00

Pro koho je akce určena: Pro děti 5 – 12 let, ale pobaví se i starší stavitelé

PLZEŇ

Den dětí v ZOO Plzeň

Zoologická zahrada tradičně pro všechny malé rošťáky připravila veselý dětský den. Připraveny jsou dětské atrakce zdarma, malování na obličej, hry a soutěže o pěkné ceny. Svoji práci předvede policie, hasiči a záchranáři.

Vstupné:

Kdy a kde: 2.6.2012 , 10:00 – 16:00, Před amfiteátrem ZOO Plzeň

Pro koho je akce určena: Pro všechny

OSTRAVA

Den dětí v ZOO Ostrava

Veselé dopoledne s pohádkovými postavičkami je pro vás připraveno v ostravské zoologické zahradě. Těšit se můžete na zvířecí hádání, malování na obličej nebo speciální komentované krmení zvířat. Každé dítě obdrží při vstupu malý dárek.

Vstupné: 70 Kč

Kdy a kde: 1.6.2012 9:00 – 14:00, ZOO Ostrava

Pro koho je akce určena: Děti od 3 let

Z akce si může dítě i přinést něco nově vlastnoručně vytvořené.

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Den pro děti a dospělé Budějovické Divočiny

Pro každého, kdo rád dovádí jsou připraveny hry, soutěže o sladké odměny, kreslení na obličej a ukázky chovu živých zvířat. O kulturní doprovod se postará živá kapela a pohádkové divadelní představení.

Vstupné: Zdarma

Kdy a kde: 1.6.2012 14:00 – 18:00, U Sportovní haly (areál beach volejbalu)

Pro koho je akce určena: Pro všechny

ÚSTÍ NAD LABEM

Dětský den ve Foru

Sobotní odpoledne bude plné zábavy! Pro všechny malé lumpy jsou připraveny super atrakce (skákací hrad, moucha, horolezecká stěna a sumo ring). Také vás v prostorách kina čeká malování na obličej, pantomima a spousta dalšího.

Vstupné: Zdarma

Kdy a kde: 2.6.2012 13:00 – 19:00, Forum Ústí nad Labem

Pro koho je akce určena: Pro děti od 4 let

A kam vyrážíte vy? Napište svůj tip!

Foto: sxc.hu

Podobné články