13 výhod dlouhodobého vztahu

Myslíte si, že dlouhodobý vztah je nuda? Tak to ani náhodou! Tady je důkaz.

Často slýchávám názory, že láska na celý život se dnes už nenosí nebo že se člověk v dlouhodobém vztahu určitě nudí. Použijte jednu ze čtyř dohod Dona Miguela Ruize a nemějte žádné předsudky.

Výhody, které dlouhodobý vztah přináší

1) Jedno velké ucho. Příteli, který je po vašem boku několik let, se nemusíte bát ani stydět říct cokoli. Navíc víte, že i když se zrovna potřebujete vypovídat ze zážitků ze školy nebo práce a vést tak dvouhodinový monolog, váš protějšek vás bude celou dobu poslouchat a nebude otráveně protáčet očima, že pořád melete a melete.

2) Jíst a pít, co a kdy se vám zamane. Co si budeme povídat, i já jsem se v prvních několika měsících vztahu na večeři s přítelem otáčela k oknu při každém soustu, aby neviděl, jak strašně mi ta pizza chutná. Dlouhodobý vztah vás naučí si jídlo společně vychutnat a nepolykat křečovitě každý kousek, jen aby vám drobek neupadl od pusy.

3) Spolehlivá opora. Už jsem vyrostla ze sladké dětské naivity, že můžu každému důvěřovat. Je stále těžší mít ve svém okolí někoho, na koho se můžete na sto procent spolehnout, důvěřovat mu a vědět, že on vás nikdy, nikdy, nikdy nezradí. A ano, tohle přesně vám přinese dlouhodobý vztah.

4) Nenamalovaná, neučesaná, brýlatá. Holky, uznejte, že usínat s těžkým make-upem na obličeji a probouzet se s drobky od řasenky kolem očí není nic příjemného. Vím, že s bledým, nenamalovaným obličejem, brýlemi na nose a rozcuchanou ofinou nenadělám zrovna moc parády, ale tomu se během těch let ve vztahu stejně nevyhnete. A když od přítele slyšíte, že vám to sluší i tak, nebo snad ještě víc, tak to je jen milé plus.

5) Nakupování dárků? Brnkačka. Skoro už jsem zapomněla, jak těžké bylo v začátcích vztahu vybírat dárky. Dnes už mám ale přítele v oku, takže oblečení od trička po boty vždy zaručeně trefím. Teď jsou v módě jedlé dárky – když víte dopodrobna, co vašemu protějšku chutná a co určitě nesnese, je nakupování dobrot hnedka snazší.

Plánování společné budoucnosti je milá povinnost v dlouhodobém vztahu.

6) Společné nákupy. Když už jsme u toho nakupování, nikdo jiný než váš přítel vám při zkoušení stovky kusů oblečení neporadí lépe, co vám nejvíce sluší. Šaty, tričko nebo rifle pak nosíte o to raději s vědomím, že se to líbí vám i jemu.

7) Sehranost. Ať už jde o doříkávání načatých vět, společný humor nebo vlastně jakoukoli společnou činnost. Po několika letech už jste tak sehraní, že se kolikrát ani sami nestačíte divit.

8) Vlastní svět jen pro vás dva. Každý pár si po nějaké době vytvoří svůj vlastní svět, do kterého nikdo jiný nikdy nevstoupí. Smát se věcem, kterým rozumíte jen vy, mít pro věci nebo lidi přezdívky, které používáte celou dobu vašeho vztahu, máte menší nebo větší tajemství, o kterých víte jen vy – to je malý svět pro dva.

9) Vize spokojené budoucnosti. Ať už nad tím ve svém věku přemýšlíte více či méně, po několika letech vztahu vám to stejně nedá. Představujete si, jak spokojený bude váš život s přítelem, jak založíte velkou rodinu a budete bydlet v domečku s bazénem. A tahle budoucnost se s přibývajícími lety společného vztahu stává čím dál rychleji skutečností.

10) Plavky neplavky. Při první společné návštěvě bazénu nebo písáku se snad každá z nás nehezky hrbí, aby naše ruce dosáhly na každý špíček lezoucí z plavek, kterého by si jinak přítel zaručeně ani nevšiml. Po delší době ve vztahu už víte, že stejně jako vy, tak i váš přítel vás má v oku. Ostych jde stranou a hurá s rozběhem do vody!

11) Pláč nebo smích. Během společných let zažijete tolik situací, ať už těch, které vás rozveselí, rozpláčou, naštvou, překvapí nebo zklamou. Za prvé se nemusíte bát dát najevo jakékoli emoce, za druhé vás přítel v těchto náladách už moc dobře zná a za třetí je všechny prožívá s vámi, což vztah dělá stále silnějším.

12) Špatný den. Když zrovna nemáte dobrou náladu nebo se vám stalo něco, co musíte okamžitě někomu říct, přítel je ten, kdo vám vždycky zvedne telefon. Nebo ještě lépe, okamžitě přijede za vámi.

13) Nakonec stejně zjistíte, že máte přesně to, co ostatní celý život hledají – lásku, pochopení, nejlepšího přítele, posluchače, společníka.

 

Napadají vás další výhody dlouhodobého vztahu? Jste čerstvě nebo dlouhodobě zamilovaní?

Foto: deviantart.com/JotVelZet, thesubliminalbeauty

Podobné články