15 tipů na zimní rande v Praze

Venku mrzne, až praští, tma je už v půl páté a asi těžko se s novým objevem půjdete courat do parku. Kam tedy vyrazit, abyste nezmrzli a současně nemuseli pořád vysedávat v kavárně?

Protáhněte se

Ideální náplň volného času po Vánocích je pohyb. Kdy jste si např. naposledy zahráli badminton? Sportovišť je v Praze celá řada a i pro nesportovce je to snadno naučitelná zábava. Dalším atraktivním indoorovým sportem je lezení na stěně – pokud vám tedy nevadí, že váš protějšek po většinu času bude mít před sebou vaše pozadí. Velmi populárními aktivitami jsou v současné době návštěva Jump parku, tedy areálu s velkým množstvím trampolín, a Adventure golf. Na obě aktivity je snadné ulovit slevové vouchery, takže vás to nezruinuje. Komu nevadí kratší pobyt na vzduchu, i v zimě se dá hrát discgolf, a ten je zcela zdarma.

Trochu jiné výstavy

I když nepatříte mezi milovníky umění, na výstavy vyrazit můžete. Film Legends Muzem představuje expozici hollywoodských filmových postav, masek a replik rekvizit. Na Výtoni můžete navštívit Muzeum historických nočníků a toalet, zvláště nočníky s hracím strojkem jsou velmi zajímavé. V Muzeu Lega si, vůbec ne překvapivě, zase můžete pohrát s legendárními kostičkami. Do konce ledna můžete navštívit známou expozici Czech Press Foto.

Pobavte se v Muzeu Lega.

Vzhůru ke hvězdám

V observatoři Žižkovské věže budete mít celou Prahu jak na dlani. Velkým lákadlem jsou závěsná křesla připomínající velké bubliny, do kterých se můžete posadit a poslouchat nejrůznější zvuky typické pro Prahu. Opravdovým romantikům doporučuji návštěvu Planetária Praha. Najdete tam interaktivní expozici, svezete se v simulátoru lunárního vozítka a vše můžete zakončit projekcí jednoho z filmů o hvězdné obloze. A to je pořádná romantika.

Nevybrali jste si?

Pořád můžete sáhnout po klasice, kterou je normální nebo i 5D kino. V poslední době se roztrhl pytel s tzv. únikovými hrami. Vžijete se do kůže bankovního lupiče, tajného agenta nebo vykradače hrobky a máte jednu hodinu na splnění úkolu. Pokud jste umělecké duše, na několika místech Prahy si můžete zajít na kurz výroby keramiky nebo si jen namalovat hrníček dle svých představ.

Foto: DeviantArt.com/PaSt1978/xxovercastxx

Láska je záhadná věc, proto by vás mohly zajímat i nějaké další články. Třeba jak poznat, že vás miluje, nebo jak poznat, že patří do vašeho života.  A protože jsme i romantici, co takhle 13 způsobů jak originálně vyznat lásku, nebo si jen tak zajít do kavárny i když nemáte zrovna rande, třeba tam někoho zajímavého potkáte. To se dozvíte v článku 5 důvodů, proč jít do kavárny.

 

Podobné články