25 let stavební činnosti na UJEP

Výstava Univerzita J. E. Purkyně 25 let stavební činnosti je dalším z četných příspěvků, kterými Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem připomíná oslavy 25. výročí svého založení.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pocket
Share on pinterest

Mapuje její stavební činnost od roku 1991 do současnosti.

Koncept neobvyklé expozice směřuje k přiblížení investiční výstavby na UJEP široké veřejnosti. Návštěvníkům však poskytuje také vhled na realizaci staveb očima samotných stavařů.

Výstavu kompletně připravili zaměstnanci investičního oddělení rektorátu a fotografie, které je možné zhlédnout, tak nepřímo dokládají míru podrobností a často i intenzitu osobního zapojení při realizaci té které stavby či etapy výstavby.

Expozice díky tomu mapuje nejen vývoj jednotlivých fakult v čase, ale je také obrazem někdy drobných, ale zásadních, kroku vedoucích ke zvýšení uživatelského komfortu pracovníků a studentů UJEP. Zároveň vyzdvihuje mnohdy na první pohled bezvýznamné činnosti směrující postupně k velkým cílům.

„Pokusili jsme se vybrat vzorek těch nejzajímavějších a zároveň pro univerzitu nejdůležitějších stavebních akcí. S tím, jak stavební činnost na UJEP v posledních letech v souvislosti s výstavbou kampusu zintenzivnila, je, samozřejmě, větší pozornost věnována stavbám z posledních let,“ říká vedoucí investičního oddělení Ing. Vendula Poslední.

Návštěvník má možnost nahlédnout do zákulisí mnoha rodících se staveb, jako byly např. Vědecká knihovna UJEP, Multifunkční informační a vzdělávací centrum UJEP, či do přípravy Centra přírodovědných a technických oborů UJEP. V závěru expozice jsou vystaveny plány univerzity na dokončení kampusu.

Expozici je vystavována ve volném výběru Vědecké knihovny UJEP od 30. 5. – 30. 6. 2016.

 

Foto: TZ

Podobné články