30denní výzva: Opravdu funguje?

My jsme na to byli také zvědaví, proto jsme cvičení vyzkoušeli na vlastní kůži. Jak to dopadlo?

Pokud jste o 30denní výzvě ještě nic neslyšeli, nejprve vás zasvětím do toho, o co vlastně jde. Jedná se o cvičení, které se zaměřuje na určitou partii těla. Toto cvičení se praktikuje v průběhu 30 dnů přesně podle stanoveného návodu.

Výzva Mariky Janečkové

Při hledání na internetu narazíte hned na několik výzev, já osobně jsem se zaměřila na tu, která obletěla Facebook rychlostí blesku. Sestavila ji trenérka Marika Janečková a sledovat ji můžete na již zmíněné sociální síti nebo na blogu. Najdete tu fotografie jednotlivých cviků, harmonogramy cvičení, výsledky před a po, také rady a tipy na změnu jídelníčku.

Jste připraveni zatočit s ochablými svaly?

Moje zkušenost s výzvou

Já osobně jsem stránky dlouhou dobu sledovala, hlavně rozdílové fotografie, a vrtalo mi hlavou, zda je opravdu možné dojít po 30 dnech cvičení k takovým změnám. A tak jsem se do cvičení pustila taky. Rozhodla jsem se, že posílím břicho. Nastudovala jsem si harmonogram, jenž mi pro začátek udával cvičení po dobu 10 minut, přičemž se doba postupně zvyšovala na 20 minut. Opravdu mi vyhovovalo, že mi cvičení nezabere tolik času. Dál jsem si změřila míry, abych na konci mohla porovnávat, a odhodlaně jsem začala.

Jak cvičení vypadalo?

Cvičení se skládá z klasických lehů sedů, posilování šikmých břišních svalů, nůžek, svíčky či šlapání na kole. Prostě a jednoduše: zaměřujete se na celé bříško. Po prvním a druhém cvičení jsem svaly cítila, při třetím už bolely. Pak mě naštěstí čekala jednodenní pauza, po které ovšem bylo obtížné se rozhýbat, ale vesele jsem pokračovala dál a musím říct, že jsem se po prvním týdnu cvičení cítila mnohem lépe.

Zaběhejte si, každý pohyb je vítaný.

Od druhého týdne jsem ve dnech, kdy měla být pauza, jezdila na bruslích, nebo si šla zaběhat. Přidala jsem i takové drobnosti, jako je chození po schodech místo použití výtahu. Jídelníček jsem kromě vynechání sladkého a mých milovaných brambůrků neměnila. Není těžké s těmito nezdravými neřestmi přestat, stačí jeden týden silné vůle a pak už na ně nebudete mít chuť.

Zelenina vašemu jídelníčku opravdu prospěje.

Výsledek

Když jsem dosáhla pomyslného vrcholu, tedy 30. dne, byla jsem sama překvapená, že jsem zvládla dojet do zdárného konce. Cvičení mě nejen bavilo, ale taky jsem se cítila moc dobře. Provedla jsem kontrolní měření a zjistila, že mi na metru ubyly 2 centimetry a svaly mám citelně pevnější. Jsem nastartovaná začít cvičit druhý, o něco náročnější blok a pracovat na sobě dál, protože 30denní výzva funguje a já ji po své zkušenosti můžu doporučit i vám.

 

Jak jste na tom se cvičením vy? Vyzkoušeli jste už podobnou výzvu? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem nebo na našem Facebooku!

 

Foto: deviantart.com

Podobné články