5 módních faux pas, kterých se už nemůžete dopouštět

Nezaškodí si připomenout pár základních módních pravidel.
5 módních faux pas

Pokud chcete jít s dobou, bude dobré, když budete znát pár základních módních pravidel. Díky těm se totiž vyhnete nechtěným faux pas. Jestliže nejste zrovna módní guru, nezoufejte. Na následujících řádcích si ukážeme, čemu se při vymýšlení stylového outfitu vyhnout raději obloukem. Čtěte a inspirujte se s námi!

Čemu se vyhnout při vymýšlení vícebarevného outfitu? 2 příklady outfitů, kterým se vyvarovat

Při vymýšlení outfitu záleží i na barvách, které do něj zakomponujete. Níže si uvedeme 2 příklady toho, jak to určitě nedělat.

Outfit s vzorovanými oděvy a módními doplňky

Příliš vzorů a motivů v jednom outfitu není dobrou volbou. Takto postavený outfit totiž působí příliš chaoticky a nesourodě. Raději tedy vsaďte na jednobarevné oblečení, které slaďte s módními doplňky se vzory a s motivy. Jednobarevné oblečení i trendy vzorované kousky najdete i u výrobce vila. In budou letos zvířecí a květinové vzory. Na své si tak přijde každý z vás. Naopak k pestrobarevnému oblečení nebo k oblečení se vzory a s motivy můžete vybírat decentní jednobarevné módní doplňky. Budete-li se řídit tímto jednoduchým módním pravidlem, nešlápnete s výběrem outfitu se vzory a s motivy vedle.

Pastelové barvy smíchané s neonovými odstíny

Další faux pas představuje oblečení v pastelových barvách kombinované s neonovými či s fosforovými doplňky. Může to fungovat i opačně. Tedy, když zvolíte neonové oblečení a pastelové doplňky. Tato kombinace je strašákem každého šatníku. Jak se říká, méně znamená mnohdy více.

Jaké modely oblečení k sobě nepatří? 2 příklady outfitů, které jsou mezi mladými nejčastější chybou

Když vymýšlíme, jak bude vypadat náš outfit, musíme se zaměřit i na kompatibilní modely oblečení a obuvi. Dobré je např. vybírat oblečení a doplňky z jedné kolekce. Jednotlivé kousky se totiž v rámci kolekcí většinou doplňují. Vyšperkované modely oděvů najdete i na oblíbeném e-shopu answear.cz. Tady si přijde na své každý milovník módy. Teď si přečtěte, čemu se však rozhodně vyhnout.

jake-modely-obleceni-k-sobe-nepatri-2-priklady-outfitu-ktere-jsou-mezi-mladymi-nejcastejsi-chybou

Vysoké ponožky v sandálech

Vysoké ponožky zastrčené v letních sandálech jsou módní peklo. To je zkrátka neoddiskutovatelná věc. V létě tedy volte sandály s bosým chodidlem. Ženy pak mohou k sandálům vsadit i na tenké dámské silonky. Do sportovních outfitů si pak vybírejte spíše pevnou obuv, která však bude prodyšná.

Svetr zastrčený do kalhot

Módního faux pas se dopustíme i tehdy, oblečeme-li si svetr a zastrčíme-li si ho do kalhot. Tak takto opravdu ne! Do kalhot můžeme zakasat košili nebo přiléhavé body. Slušet nám to bude i s upnutým topem. Chybou pak bude i mikina zastrčená do kalhot či dokonce do sukně. Bohužel jsou tyto kreace k vidění čím dál častěji.

Jakého faux pas se nedopouštět při kombinaci oblečení s módními doplňky?

Při kombinování oblečení a doplňků se také můžeme dopustit nejedné chyby. Jeden nešvar je mezi mladými opravdu častý. Níže si o něm povíme více.

Dokonalý outfit a omšelá obuv

Asi jedním z nejčastějších faux pas je kombinace luxusního outfitu s ošuntělou obuví. Dnes už by se mělo vědět, že stylové boty jsou nezbytnou částí outfitu. Bez nich to zkrátka nejde. Stačí, když si před odchodem z domu přeleštíte boty speciálním kartáčkem a profesionální obuvnickou pastou. V rychlosti vám postačí i navlhčený hadřík. Na trhu jsou také nejrůznější čistící pěny či gely. Vyberte si, co vám vyhovuje a na obuv před vycházkou nezapomínejte.

Podobné články