5 tajemství korejské krásy

Korejská kosmetika upevnila svou pozici na trhu krásy a získala velkou popularitu po celém světě. Výrobky korejských značek nyní lze najít ve všech velkých kosmetických obchodech, například Makeup.sk. Lidé po celém světě používají látkové masky, krémy a další pečující přípravky od korejských značek.

Všichni víme, že Korea ví hodně o pečující a dekorativní kosmetice. Korejci často mají tak ideální pokožku, že se podobají porcelánovým panenkám. Samozřejmě to nemají v genech, není to charakteristika korejského národa či vliv příznivého klimatu. A nejde samozřejmě jen o kvalitní kosmetiku. Korejci mají velmi citlivou pokožku a provádí mnoho pečujicích rituálů a postupů, které ji udržují zdravou a krásnou, ale určitě mají i svá tajemství.

Systém očištění „424“

I když Korejci nemají genetickou predispozici ke zdravému vzhledu pokožky obličeje, mají jednu vlastnost, která jim pomáhá dosáhnout tohoto cíle. Jsou schopni vykonávat rutinní činnosti bez ohledu na pohlaví.

Systém očištění “424“ je vynikajícím příkladem národní zvláštností. Skládá se ze tří kroků, z nichž každému je přiděleno určité množství času. 4 minuty na čištění obličeje olejem, pak 2 minuty na mytí pěnou a na konci 4 minuty na opláchnutí vodou (zde jsou také zvláštnosti: nejprve musíte umýt obličej teplou vodou a poté studenou, aby se uzavřely póry). Dělat to musíte každý den!

Strava

V kuchyni při vaření si Korejci také myslí na svůj vzhled. Zde na pomoc přichází kimchi. Právě toto korejské jídlo z pekingského zelí ochucené pepřem, zázvorem a česnekem hraje důležitou roli na cestě k dokonalé pokožce. To vše díky enzymům kyseliny mléčné, které příznivě ovlivňují trávení a pomáhají pokožce získat zdravý vzhled.

Zelený čaj

Zázračné vlastnosti zeleného čaje jsou známy odedávna. Tento nápoj probudí, odstraní líčení, zvlhčuje a obecně může nahradit všechny výrobky pro péči. Korejci konzumují zelený čaj ve velkém množství, aby udrželi požadovanou úroveň hydratace pokožky.

Obličejová jóga

Pro zachování štíhlé postavy Korejci sportují stejně jako lidí po celém světě, ale aby udrželi mladí pokožky obličeje dělají obličejovou jógu. Ještě před objevem této techniky v péči o obličej Korejců bylo vynalezeno velké množství návodů a postupů. Proč ne? Vždyť mnoho lidí chodí na jógu a trénuje svaly těla, proč nemůžeme trénovat i svaly obličeje?

Domácí masky

Dovolujeme si naznačit, že tajemství korejské krásy se přenáší z generace na generaci. Mezi nimi jsou také oblíbené domácí obličejové masky od babiček, které dlouho žily a udržely si kvetoucí mladý vzhled. Nejpopulárnějšími jsou masky ​na bázi mořských řas pro zlepšení pružnosti pokožky a na bázi zeleného čaje pro tonizaci a zklidnění pleti.

Podobné články