5 tipů na roadtrip

Nechte se inspirovat 5 tipy na nezapomenutelný výlet. Ovšem bude potřeba auto!

Jasně, pro nás studenty není cestování autem běžnou záležitostí. Pokud se nám ale poštěstí a k nějakému autu se dostaneme, je třeba toho využít. Třeba na pořádný roadtrip! Sbalte partu kamarádů, inspirujte se našimi tipy a rozjeďte to jako v klasických road movies. Je na vás, jak dlouho se kde zdržíte a co všechno uvidíte. I cesta může být cíl!

1. Bratislava – Vídeň – Franzensburg

Kdy jste naposledy navštívili metropoli našich bratrů Slováků? Bratislava oproti Praze nabízí mnohem více z moderní architektury a v místních barech můžete i pořádně zapařit. Odtud je to co by kamenem dohodil do Vídně. Zde jsou ceny pro české studenty podstatně vyšší, takže po prohlídce památek můžete pokračovat dále – na úžasný vodní zámek Franzensburg. Z Vídně je to slabá půl hodina cesty a budete si připadat jako v pohádce.

Vodní zámek Franzensburg.

2. Wroclaw – Książ – Głuszyca

Toto je výlet pro opravdové fajnšmekry. Polská Wroclaw je nádherné historické město, které si většina návštěvníku zapamatuje díky trpaslíkům. Ano, po celém městě jsou roztroušeny desítky sošek trpaslíků, kteří vykukují z nejrůznějších míst. Z Wroclawi můžete pokračovat na zámek Książ, jeden z nejkrásnějších polských zámků. Třešničkou na dortu může být návštěva Głuszyce – nedaleko tohoto města nechal Hitler zbudovat podzemní město. Po povrchu se dostanete s průvodcem a věřte, je to opravdu tajuplné místo.

Książ.

3. Drážďany – Königstein – Bastei

Vydat se můžete i do Německa. Skvělým cílem jsou Drážďany, ať už vyrážíte za architekturou nebo nákupy v Primarku. Odtud je to nedaleko k známé pevnosti Königstein. Jde o vojenský areál a městečko v jednom na opevněné náhorní plošině. Z opevnění i skleněného výtahu, který můžete využít, si užijete nádherné výhledy. Milovníci přírody by neměli vynechat Bastei, skalní útvar, do kterého byl vytesán středověký skalní hrad Neurathen.

Bastei.

4. Lublaň – Záhřeb

Máte na výlet více dní? Udělejte si výlet do hlavních měst, která většinou nejsou v hledáčku turistů. Do Lublaně je to od nás kousek, avšak díky malému počtu možností, jak se sem dostat, nejde o běžnou destinaci. Z Prahy se zde autem dostanete za 7 hodin a pak si můžete užívat slovinskou architekturu i kuchyni. Za další hodinu a půl jste v Záhřebu, hlavním městě Chorvatska. Pokud si chcete výlet prodloužit, cestou naleznete spoustu krásných národních parků.

Lublaň.

5. Zlín – Baťův kanál – Luhačovice

Raději byste zůstali v České republice? Prozkoumejte Zlínský kraj. Zlín je město pevně spjaté se značkou Baťa a v jejím muzeu se dozvíte spoustu historie nejen o jejím vzniku, ale i o vlivu na celou českou společnost. Dobrodruzi pak mohou vyrazit splavit Baťův kanál na vypůjčeném plavidle. Potom doporučuji přesun do lázeňských Luhačovic. Krásně si odpočinete a místní architektura je opravdu jedinečná.

 Luhačovice.

Foto: DeviantArt.com/Luke-ro/darthTHIEF/carefulWithTheAxe/pingallery/freemax/stetre76

Podobné články