5 zásadních omylů při kombinování oblečení

Pojďme spolu vyvrátit některé z „oblékacích fám“, kterých se lidi drží už léta.

Každý z nás už někdy vyšel z domu s pocitem, že kombinace barev nebo střihu našeho oděvu tak docela nejde dohromady. Na toto téma bylo už vymyšleno tolik pravidel, že je jen těžké je všechny sledovat. Podívejme se alespoň na některé fámy, které se zakously do mysli lidí a nechtějí se pustit.

1. Černá barva se hodí ke všemu 

Toto je z velké části pravda. Do odchodu vám zbývá už jen pár minut a absolutně nevíte co si k tomu tričku vzít na sebe. Všechny džíny jsou v pračce nebo se suší a jediné, co vás v tuto chvíli zachrání je právě černá barva. Ale jsou i barvy, s kterými černá není zrovna nejlepší volba. Například hnědá, která je vlastně druhá černá, když se na ni člověk podívá z určitého pohledu. Kůže bývá buď hnědá, nebo černá (pokud není barvená), a proto se kabelky a kozačky nosí hlavně v těchto dvou barvách, nikdy by se však neměly kombinovat – protože upřímně – tyto dvě barvy dohromady k sobě moc nejdou. Přivádí nás to ale k jinému pravidlu, boty by měly vždy ladit s kabelkou. 

S černou kabelkou černé boty.

2. Kostky s kostkami, když je to stejné, musí to přece ladit 

Tak tohle je ovšem velmi znepokojující. Častěji tento jev vidíme na mužích. A tak se na to my ženy snažíme dívat z jejich hlediska. Říkáme si, že je prostě nezajímá, co si vezmou na sebe. Prostě čapnou to první, co jim přijde pod ruku. A oni pak přijdou s vysvětlením, že to vůbec není ten důvod. A s výrazem, který vám naznačuje, že je to naprosto logické, vám oznámí, že když mají kostkovanou košili i kraťasy, je to přece to samé jako když máte vy modré tričko i kalhoty (což také není zrovna nejšťastnější volba). Prostě musí jít k sobě, pokud jsou na obou kusech oblečení stejné vzory. Přitom to neskutečně bije do očí. A máme tu další pravidlo, pokud máte jeden kus oblečení se vzorem, druhý by měl být jednobarevný. 

3. Růžová je vlastně světlejší červená, tak proč je nedat dohromady 

Tady hodně záleží na odstínu obou barev, některé kombinace vypadají hezky. Ale ačkoli je technicky růžová opravdu světlejší červená, tyto barvy netvoří ve většině případů moc dobrou kombinaci. 

S velkým výstřihem je lepší nosit kalhoty nebo sukni ke kolenům.

4. Krátké šaty + krátká sukně = sexy, volné tričko + volné kalhoty = nejsou vidět špeky 

Další z věcí, která se vidí velice často. Ale nezapomeňte, všechno musí být vyvážené. Proto pokud si chcete vzít větší výstřih, zvolte sukni ke kolenům nebo kalhoty. Naopak pokud toužíte po kratší sukni, hodí se kruhový výstřih posazený výš klidně až ke krku. Tatáž pravidla platí i pro výstřih na zádech. Obdobně to funguje i u volného oblečení. Pokud máte volné tričko, kalhoty by měly být upnutější, a když jsou kalhoty či sukně volnější, zase tričko by mělo být upnutější. V případě, že je obojí příliš volné, budete vypadat nejspíš široce. 

Pokud chcete mít barevnou gumičku, tak v barvě oblečení.

5. Co je ve vlasech, to se nepočítá 

I lidé, kteří stráví hodně času laděním svého oblečení, občas zapomenou na velmi jednoduchou, ale důležitou součást, a tou je účes. Sponky by vůbec neměly být vidět, nejlepší je použít pinetky nebo vlásenky. Gumička by měla být přinejmenším sladěna s oblečením nebo s vlasy, neměla by mít příliš zářivou barvu. Nejlepší je, když také není příliš viditelná. Na to postačí velmi jednoduchý trik. Vezměte jeden pramen vlasů, obtočte ho kolem gumičky a zabezpečte vlásenkou. 

Ačkoliv existuje nespočet pravidel, je celkem zábava dozvídat se nové a nové informace a každý se může svobodně rozhodnout, co bude dodržovat, a co ne. I když u některých pravidel by nebylo na škodu, kdyby byla povinná.

Foto: Sxc.hu, Morguefile.com

Video: Youtube.com

Podobné články