6 důvodů, proč je kočka lepší než pes

Znáte to klasické rozdělení na psí lidi a kočičí lidi. Jen málokdo si pořídí domů psa i kočku zároveň a miluje je oba stejně. Takové rozdělení má tedy své opodstatnění a je pravda, že podle zvířat, co někdo chová doma, se dá rozpoznat i základní povahové rysy páníčka. Pokud však nejste rozhodnutí, jakého společníka si do nového domu či bytu pořídit, pokusíme se vám vysvětlit, proč zrovna právě kočku.

Tichý společník

Kočky jsou tiché, to musí uznat i lecjaký pejskomil. Psi ze své přirozenosti štěkají, doma, na procházce, v autě, rádi a často dávají průchod svému štěkacímu režimu. Kočky jsou ale tiché, sem tam si zamňoukají a hlavně vrní, což je sice zvuk, ale tak příjemný, až vás ukolébá ke spánku. Pořádný kravál kočky vydávají, jen když se mrouskají. Ale vy jako zodpovědní majitelé necháte svou kočičku včas vykastrovat, odpadne vám tedy i tento problém.

Až nezdravá fixace nehrozí

Pejskové jsou mnohdy až nezdravě fixováni na svého pána. Dalo by se říct, že bez něj neudělají krok, pořád musí být okolo a nedají se odehnat ani ve chvíli, kdy chcete mít aspoň chvilku klidu. Kočky jsou naopak natolik samostatné, že o nich často ani nebudete vědět. Pravda, někdy se přijdou pomazlit, ale pokud od vás budou mít den klid, většinou to samy uvítají jako plus. Ale to pořád neznamená, že by vás kočka neměla ráda! Výzkumy odborníků dokazují, že kočky společnost svých lidí vyhledávají, ale většinou jim k tomu postačí zlomek času, než je tomu u psů.

Kočky vydrží víc

Možná se to nezdá, ale psi jsou strašné citlivky. Stačí, když je něco píchne, hned pláčou a potřebují od páníčka pochovat. Kočka je nezmar, který za svůj život spadne z nebeských výšin skříní, dveří nebo oken tolikrát, že za pár dnů nad tím jenom mávnete rukou. Ne nadarmo se říká, že kočka vždy přistane na všech čtyřech a také, že má sedm životů. A díky tomu ušetříte i za veterináře, kočky se o sebe většinou postarají samy. V tom nejhorším případě, kdy byste pomoc zvířecího lékaře potřebovali vyhledat, je pro vás připravena půjčka od společnosti Ferratum, která má v dnešní době na trhu s finančními produkty neochvějné místo., která má v dnešní době na trhu s finančními produkty neochvějné místo.

Výlety za plot

Pokud si pořídíte kočku a budete ji pouštět ven, ani se nenadějete, a udělá si výlet za branku nebo za plot, přejde ulici a bude v tahu. U koček je to poměrně běžná záležitost, mnohdy se vrátí až za několik dnů (ale vrátí se vždycky, to se nebojte). Se psem to takhle nefunguje, když vám uteče, pravděpodobně se o něm už nedozvíte. Nejenom, že na rozdíl od kočky, která je mrštná a obratná, psi se můžou celkem snadno stát účastníky nějaké nehody, nedokážou si ani sami obstarat potravu. Kočka si v nejhorším uloví nějakou tu myš, ale pes bez granulí strádá.

Hygiena je základ

Kromě toho, že jsou kočky nádherná mystická stvoření, často také dbají o svou hygienu. Nestane se, že byste neviděli kočku, jak se o sebe nestará nebo že by byla neupravená nebo dokonce špinavá. Vedle spánku, kterým kočky tráví víc než polovinu života, věnují svůj volný čas hygieně. Ušetříte tedy za vodu a hlavně si ušetříte svoje nervy s koupelí, protože umýt kočičí stvoření je za trest. Naproti tomu psi si libují ve špíně a smradu, kolikrát ani nevíte, kdy nebo jak se zašpinili, a už k vám běží celí zablácení. Následná starost také není žádná legrace.

Nemusíte venčit!

Se psem musíte několikrát denně ven, ať prší, sněží, jsou mrazy nebo letní horka, mnohdy musíte vstávat dříve a z práce nebo ze školy musíte rovnou domů, aby to psík vydržel a nepotkala vás nějaká nehoda. To starost o kočičí záchod je jednodušší. Postačí vám vlastně jednou denně vyměnit nebo přisypat trošku kočičího steliva a zpravidla jedenkrát denně záchod vyčistit. Jistě, chápeme, že to není voňavá práce, ale po psovi také exkrementy sbíráte.

Je vám to málo?

Máte strach ze hmyzu nebo pavouků? Bojíte se, že se vám ve spíži zabydlí myši? Na to všechno máte predátora a lovce par excellence. Kočka si poradí se vším živým (bohužel často i s květinami), aby vás mohla ona sama zahrnovat svou láskou. A svým pohrdáním.

Pokud vyrazíte třeba na víkend pryč, postačí vám nasypat dostatek steliva do záchůdku a postarat se o hodně jídla, kočka to zvládne a ani vám to nebude (dlouho) vyčítat. Možná.

Když jí pořídíte nějakou hračku (třeba laserové ukazovátko) nebo koupíte trochu šanty kočičí (což je kočičí obdoba marihuany), budete mít o zábavu postaráno. Někdy na celé hodiny, nebo i dny. Kočičí společník je zkrátka radost sama

Podobné články