Tajná řeč těla: Nezdráhejte se a flirtujte

Jsou lidé, kterým nedělá problém flirtovat a plánovat si schůzky. Na druhé straně břehu jsou ti, kteří stále čekají, až jim rande spadne do náruče.

Facebook to jistí

K flirtování a rande patří osobní setkání. Je to sbližování. Ne však pomocí monitorů, nýbrž díky fyzické i mentální přítomnosti obou. Jak si může být žena či muž natolik jistý, že našel spřízněnou duši na internetu? Máme tolik společných věcí… Navíc na ně působí i ty veselé úsměvné smajlíky, které se posílají, i když je druhá strana posílá bez náznaku reálného úsměvu. Jak můžeme vědět, že ten na druhé straně reaguje upřímně? Nemusíme to vědět ani při osobním setkání, ale vidíte tam mimiku a prodlevy při komunikaci, což nám napoví mnohem více. Říká se, že první schůzka hodně napoví, kam (a jestli vůbec) vztah bude směřovat.

První krok – zaujetí

Řeč těla nám při flirtování a randění pomáhá při čtení statusu druhého i při ovládání vlastního chování. Při flirtování platí, že pro zaujetí je důležitý náš obličej, tedy celková mimika a oční kontakt. Takže se určitě zaměřte na tuto oblast. A jak tedy upoutat muže či ženu i beze slov? Opakovaným očním kontaktem! Ne často a ne křečovitě, ale když máte chuť se na něj/ní podívat, podívejte. Dejte najevo zájem, ale jen několikasekundový. Příliš dlouhé pozorování hraničí se zíráním! Pokud druhá strana reaguje (jemný úšklebek, oční kontakty a naklání tělo směrem k vám), přichází na řadu jemný úsměv, kterým dáte najevo, že se vám líbí. Většinou se lákají muži k tomu, aby podnikli druhý krok.

Další krok?

Ženy se spíše straní oslovování mužů a raději se nechávají oslovit. Takže teď z té mužské stránky. Pokud se na vás žena častěji dívá, usmívá se nebo dokonce olizuje rty (znak vzrušení), tak je to znamení. Ženy, které se zajímají o daného muže, mají i rozšířenější zorničky (to platí i u mužů) a pomalými pohyby se občas dotýkají vlasů či paží. Když si sahá na krk nebo si hraje s řetízkem či náušnicemi, znamená to, že je z vás vzrušená, tzv. nervózně vzrušená a těmito pohyby se to vlastně snaží nevědomky zakrýt či lehce uvolnit energii. Celkem často se vyskytuje chichotavý smích. Výstražnými znaky jsou překřížené ruce, trhavé pohyby, špulení rtů a delší dívání se směrem pryč. Muž, který má zájem, se naklání k dané ženě, která se mu líbí. Snaží se s ní udržovat kontakt, prohlíží si ji. Také se podívejte, kam směřují špičky jeho bot, protože je dobrým znamením, pokud směřují k vám.

Jak se z toho poučit?

Jsou lidé, kteří tvrdí, že partnera/ku neměli kolik let proto, že nenarazili na toho pravého. Měli rande? Už ne několik měsíců i let… Brání se tomu, bojí se a prostě – vyhýbají se té příležitosti! Nedívají se na muže či ženy, kteří se jim líbí. Nenavazují žádný kontakt, natož ten základní – oční! Nenapsala jsem nic nového, ale když na to budete myslet, půjde vám to mnohem lépe. Podívejte se občas na toho, kdo se vám líbí. Nebojte se smát v jeho přítomnosti. Rozhodně se od toho člověka neodvracejte, ale tělem směřujte k němu apod.

co je to Foto: alilar.deviantart.com

Láska je záhadná věc, proto by vás mohly zajímat i nějaké další články. Třeba jak poznat, že vás miluje, nebo tajná řeč těla: Sex, nebo vztah?  A protože jsme i romantici, co takhle 13 způsobů jak originálně vyznat lásku, nebo 15 tipů na rande (tentokrát zimní) v Praze? Pro ty, kteří už pokročili dál, můžeme nabídnout zajímavé inspirace ve článku nejlepší erotické pomůcky.

Podobné články