6 zlozvyků po jídle, které nám škodí

Co uděláte těsně poté, když zkonzumujete jídlo?

Máme zlovyky, o nichž kolikrát ani sami nevíme. Ne však všechny naše naučené reflexy jsou správné. Ukažme si na ně a odnaučme se je!

Dezert

Po dobrém jídle by měl následovat dezert. No jo, jenže chci žít zdravě, tak si dám ovoce. Chyba! Problém spočívá v odlišné době trávení jednotlivých potravin. Ovoce se doporučuje jíst na prázdný žaludek.

Koupel

Snídaně, sprcha nebo večeře a poté sprcha? Obojí je špatně. Najedený člověk by se koupat neměl. Při kontaktu s vodou ať už teplou nebo studenou dochází ke změně tělesné teploty a prokrvuje se celé tělo. Jenže po jídle by se prokrvení mělo věnovat především žaludku, aby trávení probíhalo rychle a snadno.

Kouření

Cigareta na slehnutí. Podle odborníků je tento zvyk mnohem horší, než se na první pohled může zdát. Jediná cigareta těsně po jídle má údajně stejný účinek jako 10 cigaret.

Káva.

Káva

Velmi častým zlozvykem je pití kávy po jídle. Kofein se váže s železem, což má za následek pomalejší trávení. Myslete ovšem celkově na pití tekutin. Těsně po konzumaci se totiž nedoporučuje pít, protože se tím ředí žaludeční kyseliny a to má za následek zahnívání potravy ve střevech.

Sport

Spousta lidí si myslí, že zvýšená aktivita po jídle je prospěšná, opak je pravdou. Komplikuje se tím trávení a vstřebávání živin do těla. Cvičení v oblasti břicha dokonce vede k ukládání tuku.

Spánek.

Spánek

Dáváte si dvacet po obědě? Zase špatně. Pokud usnete, usne i zbytek vašeho těla, tudíž trávící ústrojí. Poloha vleže navíc není vůbec vhodná pro trávení, logicky.

 

Foto: Pixabay.com

Podobné články