7 jednoduchých receptů na velikonoční dobroty

Slané a sladké rychlé mňamky, které zvládne každý. Ať už pro koledníky, nebo pro holky. Na nervy.

Chlebíčky se šunkou, jednohubky, buchty nebo kupovaná čokoládová vajíčka, to je sice klasika, ale už trošku nudná. Oživte sobě i koledníkům letošní Velikonoce těmito super dobrotami.

Hrátky s preclíky

Staré dobré preclíky v čokoládě v novějším velikonočním kabátku. Budete potřebovat buď barevnou cukrářskou polevu nebo bílou čokoládu, kterou budete podle potřeby dobarvovat potravinářskými barvivy. Preclík může mít spoustu velikonočních podob, tak si s nimi hezky vyhrajte.

"Vytuněný" preclík.

Nebo na preclík dejte trošku čokolády (nebo cukrářské polevy) a vysázejte z lentilek kytičky.

Preclík kytička.

A pokud spěcháte nebo se vám do tvoření obrázků na preclíky prostě nechce, vsaďte na jednoduché preclíky namáčené v čokoládě. Může být tmavá, bílá nebo zase obarvená barvivem, jak je libo.

Preclíky v čokoládě.

Plněná vajíčka

Chlebíčky s vajíčkovou pomazánkou jsou už trošku nuda, ne? Na tuhle super verzi budete potřebovat vajíčka, potravinářské barvivo, majonézu, sůl, pepř. Postup je jednoduchý. Uvařte libovolný počet vajíček „natvrdo“ a poté je schlaďte studenou vodou. Vajíčka oloupejte, rozkrojte na půlky a do mističky dejte žloutky. Uvařené bílky ponořte do vody obarvené potravinářským barvivem. Do jedné skleničky stačí tři kapky barviva.

Obarvené bílky.

Zatímco se budou bílky dávat barevnou koupel, ze žloutků udělejte směs, kterou budete vajíčka plnit. A to tak, že žloutky vidličkou rozmačkejte, přidejte pár lžic majonézy, sůl, pepř. Na oživení můžete přidat třeba kousky slaniny nebo trošku hořčice. Bílky vytáhněte z vody a nechte oschnout. Poté plňte vajíčka vyrobenou žloutkovou pomazánkou. Mňam!

Plněná barevná vajíčka.

Králičí tlapky

Když už budete mít vajíčka uvařená, můžete vsadit také na tento úplně jednoduchý trik. Z vajíček dejte stranou žloutky, vidličkou je pořádně rozmačkejte. Směs můžete propasírovat přes cedník, aby byla hladší. Přidejte potravinářské barvivo a směsí znovu naplňte uvařená vajíčka. To je vše.

Žloutek v jiné podobě.

Křupinky s marshmallow

Na tuhle originální dobrotu budete potřebovat bonbony marshmallow, potravinářské barvivo, máslo, jakékoli křupinky/müsli/burizony. V hrnci rozpusťte dvě lžíce másla a přidejte dva hrnky marshmallow. Za stálého míchání nechte marshmallow rozpustit. Přidejte pár kapek barviva, dva hrnky křupinek a směs pečlivě smíchejte.

Pořádně zamíchat.

Po pěti minutách, až bude směs vychladlá, tvarujte velikonoční vajíčka. Jednoduché a dobré!

Hotovo.

Zdravá lízátka

Na tuto snídaňovou mňamku budete potřebovat jogurt (bílý, ovocný, jakýkoli), müsli, čerstvé ovoce (borůvky, maliny,…), špejle (nebo lízátkové tyčky), silikonovou formu (klidně na led nebo muffinky).

Formičky vyplňte asi do půlky jogurtem, přidejte trošku müsli, ovoce, vložte špejli a znovu přidejte trošku jogurtu. Naplněné formičky dejte do mrazáku asi na dvě hodinky.

Zdravá lízátka.

Potom každé lízátko vyklopte z formičky a nechte je pár minut odstát při pokojové teplotě. Dobrý tip, jak přivítat brzké koledníky, co vy na to?

Super k snídani.

Velikonoční popcorn

Na tuto dobrotu budete potřebovat popcorn, bílou čokoládu, lentilky, ozdoby na pečení. Popcorn dejte na pečicí papír a polijte ho rozpuštěnou bílou čokoládou. Posypte ho cukrářským sypáním, lentilkami a nechte čokoládu ztuhnout. Jednoduchá mňamka.

Popcorn v čokoládě.

Tip na panáky

A na závěr pro vás máme tip, jak koledníkům originálně servírovat panáky. Ať už do čokoládového vajíčka nebo zajíčka dáte tvrdý alkohol nebo třeba Baileys. Aby se vám čokoláda při krájený nelámla, namočte předtím nůž do horké vody.

Originální.

Foto: Pinterest.com

Podobné články