7 nejlepších podzimních aktivit

Že je podzim nudný a depresivní? Ani nápad! Pojďte si ho užít plnými doušky!

Podzim už je oficiálně tu a s ním i pořádná zásoba skvělých aktivit. Přestaňte se tedy vymlouvat na to, že toto období nemáte rádi, a místo toho si užívejte všech dní, ať už jsou slunečné či pořádně zamračené. Na celé této krásné době plné barevného listí a specifické vůně ve vzduchu je úžasná jedna věc – je úplně jedno, jestli venku prší, nebo ne. Na podzim se totiž nabízí tolik možností, jak si ho pořádně užít doma i v přírodě. Tak směle do toho!

1. Vařte jako o život

Dýně, jablka, skořice, zázvor… To vše jsou typické suroviny a přísady, které by v podzimním menu neměly chybět. A i když třeba nejste kuchařský profík, co si takhle užít jedno veselé odpoledne plné experimentování? Když si k tomu navíc přizvete fajn parťáka, zjistíte, že při tom matlání a patlání surovin si užijete kupu srandy, a navíc si byt provoníte kořením, které vám navodí tu správnou podzimní náladu.

2. Procházejte se podzimní krajinou

Opadávající listí, které šustí pod nohama, čerstvý chladnější vzduch a ta nejkrásnější barevná scenérie. Ruku na srdce, pocit, který zažijete během podzimních procházek, v jiném období prostě zažít nemůžete. Zhluboka dýchejte, hledejte houby, sbírejte kaštany, popíjejte kávu z termohrnků a pouštějte draka.

3. Dejte filmový maraton

Nikdo vám bohužel nemůže zaručit, že všechny podzimní dny budou vhodné na procházky v přírodě. Pokud je venku sychravo a vy máte náladu maximálně na to se zahrabat do postele a nic nedělat, je nejlepší čas uspořádat filmový maraton. Přizvěte kamarády, rodinu, partnery či buďte sami a pusťte se na pořádnou filmovou honičku. Takové všechny díly Pána Prstenů nebo Harryho Pottera vám určitě moc dobře poslouží. 

4. Piknikujte s přáteli

Že pikniky patří jen k létu? A kdo vám to povídal? Sbalte si deky, teplé oblečení, napečte štrudl, svařte si víno, cider či džus a vyražte na netradiční kamarádskou sešlost. A pokud se chcete opravdu zahřát, co takhle podniknout táborákový večer?

Aby nápadů nebylo málo.

5. Připravujte se na Halloween

Ne každý Halloween slaví, to dá rozum. Je to americký svátek, komerce a tak dále. Pro ty, kterým ale nevadí, je nadcházející říjen skvělou příležitostí začít s přípravami. Vymýšlejte nápady na masky, strašidelné mlsání a další přiblblosti, které 31. října určitě uplatníte!

6. Výletujte na zajímavá místa

Zapomeňte na Sněžku a další typicky letní záležitosti. Udělejte pro jednou změnu a vydejte se po stopách ryze podzimních, strašidelných míst. Už jste slyšeli třeba o nedostavěném gotickém chrámu v Panském Týnci nebo o klášteru Rosa Coeli v Dolních Kounicích? Ne? Tak vidíte, už máte dva výlety vyřešené!

7. Vyzdobte si bydlení

Nic nepodpoří podzimního ducha víc než hezky vyzdobený byt či dům. Vytvořte plno podzimních dekorací, sesbírejte listí, nechte ho uschnout, zapalte si vonné svíčky a vykouzlete si ze svého bydlení útulnou záležitost plnou teplého světla, huňatých polštářů a světýlek nad postelí. A ať mi zčerná nos, jestli díky tomu zmíněný filmový maraton nebude ještě příjemnější záležitostí!


Spoustu hezkých podzimních chvil všem čtenářům! A pokud by vás cokoliv k tomuto tématu napadlo, napište nám to na náš Facebook!

 

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com

Podobné články